سازمان عفو بین الملل ایالات متحده آمریکا خواستار متحده به اولویت بندی حقوق بشر در پاسخ به COVID-19 به خصوص در رابطه با به حاشیه رانده شده جمعیت

واشنگتن – در این هفته, سازمان عفو بین الملل ایالات متحده آمریکا (AIUSA) منتشر شد یک جلسه توجیهی کاغذ جزئیات اولیه مشاهدات متحده’ پاسخ به COVID-19 شیوع در زمینه حقوق بشر و تعهدات. سازمان بهداشت جهانی (WHO) در حال حاضر تعیین شده و این بیماری یک بیماری همه گیر و از انتشار این بیانیه وجود داشته است 153,517 تایید موارد COVID-19 و بیش از 5 ، 000 مرگ و میر در سراسر بیش از 100 کشور در تمام ساکنان قاره است.

در این مقاله آمده است که:

  • حقوق بشر باید در مرکز همه, پیشگیری از آمادگی مهار و درمان تلاش ها از همان آغاز به منظور بهترین حفاظت از بهداشت عمومی و حمایت از گروه ها و افرادی که بیشتر در معرض خطر است.
  • AIUSA است به شدت نگران آن است که بسیاری از اقدامات برای جلوگیری از گسترش COVID-19 به نظر می رسد پیشنهاد شده است و اجرا بدون در نظر گرفتن کامل از عواقب بالقوه هنگامی که آن را می آید به حقوق بشر برای همه است.
  • همه دولتها و دیگر بازیگران درگیر برای اطمینان حاصل شود که تمام پاسخ به COVID-19 شیوع عمل می کنند باید در انطباق با قوانین بین المللی حقوق بشر و استانداردهای در نظر گرفتن نیازهای خاص گروه های به حاشیه رانده شده و مردم و کسانی که بیشتر در معرض خطر است.

دنیس بل محقق برای پناهندگان و مهاجران حقوق گفت: در زمان COVID-19 پاسخ:

“حق بهداشت جهانی به رسمیت شناخته شده. به عنوان آنها با بیماری های همه گیر متحده تعهد به اطمینان حاصل شود که مراقبت های پیشگیرانه کالا و خدمات و اطلاعات در دسترس و قابل دسترس برای همه افراد—به خصوص کسانی که آسیب پذیر هستند و در معرض خطر بیشتری برای بیماری و اثرات منفی آن است. حقوق بشر نه یک لوکس است که تنها باید فراهم شود به بخش خاصی از جمعیت است.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

“ایالات متحده باید آگاهانه به خصوص ویروس’ تاثیر بر به حاشیه رانده شده و آسیب پذیر دیگر جوامع که ممکن است اثرات منفی و چالش ها در دسترسی به مراقبت. مردم در فقر زندگی می کنند; که بی کار در “فرفره اقتصاد;” افراد معلول; مستند نشده مهاجران و افرادی که زندانی هستند و یا نگهداری در بازداشتگاه های اداره مهاجرت در میان دیگران باید نیازهای خود و تجارب به طور کامل به خود اختصاص داده در دولت برنامه ای برای مبارزه با این بیماری همه گیر.

“پاسخ به COVID-19 باید رهبری با علم و وضوح نه ایدئولوژی یا بیگانه ستیزی. این شامل به شدت مبارزه با دروغ به خصوص آنلاین و تنها اجرای محدودیت های مسافرتی که غیر تبعیض آمیز و مشروع است. ما نمی توانیم اجازه دهید ما ترس و خشم و آسیب پذیری توجیه اقدامات است که تضعیف مردم و حقوق اساسی به ایمنی و کرامت است.

“مردم ممکن است نیاز به توان جسمی دور در لحظه اما ما متحد هستند. ما باید حمایت از ما بهداشت و درمان کارگران و خانواده خود را به عنوان آنها منجر پاسخ به همه گیر و چوب با هم از این طریق دریافت کنید.”

این بیانیه در دسترس است: https://www.amnestyusa.org/reports/states-need-to-prioritize-human-rights-in-their-responses-to-covid-19-particularly-in-regards-to-marginalized-populations

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im