یخ های قطب جنوب دیوار حفاظت از یخچالهای طبیعی از گرم آب اقیانوس

Feb. 27 (UPI) — اقیانوس ها در حال قادر به ذخیره مقدار زیادی بیشتر گرما از جو زمین. اما در حالی که قطب جنوب ساحلی یخچالهای طبیعی را تجربه کرده اند تسریع ذوب شدن نرخ بیش از چند دهه گذشته این قاره را داخل یخ باقی مانده است نسبتا با ثبات است.

این ثبات نیست به خوبی قابل درک است و نه تهدید به این ثبات است.

با استفاده از داده های جمع آوری شده توسط آرایه ای از ابزار های مستقر در امتداد ساحل از Getz یخچال در غرب قطب جنوب دانشمندان در دانشگاه گوتنبرگ در سوئد قادر به دست آوردن بینش جدید به تاثیر گرم جریانهای اقیانوسی در این قاره یخ قفسه.

اطلاعات تایید آنچه در مطالعات قبلی نشان داده اند که قطب جنوب را در قفسه های یخ نازک شدن هستند به عنوان یک نتیجه از گرم شدن کره زمین.

“آنچه که ما در اینجا بسیار مهم بازخورد فرایند: یخ قفسه های خود را بهترین حفاظت در برابر آب گرم رسوخ,” Céline Heuzé, گوتنبرگ آب و هوا پژوهشگر گفت: در انتشار اخبار. “اگر یخ رقیق تر اقیانوسی گرما در می آید و ذوب یخ قفسه که می شود حتی نازک تر ، این نگران کننده است به عنوان قفسه های یخ در حال حاضر به دلیل نازک شدن جهانی هوا و گرم شدن اقیانوس.”

اما این تحقیق همچنین نشان داد که دیوار در لبه قفسه های یخ شگفت آور موثر در حفاظت از داخلی یخ از آب گرم.

این Getz یخچال دارای یک شناور بخش اندازه گیری چند صد فوت ضخامت دارد. در زیر این بخش نهفته است آب شور. در پایان این شناور بخش ویژگی های یک لبه عمودی که فرو تقریبا از 1000 به 1300 پا زیر سطح اقیانوس.

“آب دریا گرم جریان در زیر این لبه سمت قاره و عمیق تر یخ بیشتر جنوبی” گفت: آنا Wåhlin نویسنده سرب از مطالعه و استاد اقیانوس شناسی در گوتنبرگ.

اما اطلاعات جدید نشان داد بسیاری از گرم اقیانوس جریان های مسدود شده توسط لبه عمودی.

“این محدودیت تا چه حد به آن آب گرم می تواند رسیدن به این قاره” Wåhlin گفت. “ما مدت طولانی است که متوقف کرد ما در تلاش برای ایجاد یک ارتباط روشنی بین حمل و نقل آب گرم در فلات قاره و ذوب یخچالهای طبیعی است.”

تحقیقات جدید منتشر شده در این هفته در مجله طبیعت تاکید بر اهمیت نظارت بر پیوند میان یخ و اقیانوس در انتهای شناور بخش ساحلی یخچالهای طبیعی.

این یافته ها نشان می دهد تهدید به ساحلی یخچالهای طبیعی و داخلی یخ آنها گارد متفاوت از محققان تخمین زده شده است.

“ما دیگر انتظار برای دیدن یک لینک مستقیم بین افزایش غربی بادها و سطوح رو به رشد ذوب یخ” Wåhlin گفت. “به جای افزایش سطح آب می تواند ناشی از فرآیندهای که پمپ گرم سنگین تر آب به فلات قاره به عنوان مثال به عنوان کم فشار سیستم حرکت و نزدیک به این قاره است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>