به عنوان Covid-19 بحران ادامه UNEP و شرکای جهانی آزادی 10 نقطه برنامه ریزی برای جلوگیری از همه گیر بعدی

به عنوان تعدادی از تایید coronavirus موارد در سراسر جهان نزدیک 11.5 میلیون در روز دوشنبه و مرگ و میر در صدر 535,000 جدید سازمان ملل متحد در گزارش مفصل از روند فعالیت های انسانی که در حال رانندگی ظهور بیماری های زئونوز و ارائه مراحل کشورها می تواند به جلوگیری از آینده بیماری های همه گیر.

“برای جلوگیری از شیوع آینده ما باید بسیار سنجیده تر در مورد حفاظت از محیط زیست طبیعی ما.”
—Inger اندرسن UNEP

این گزارش تحت عنوان جلوگیری از همه گیر بعدی: بیماری های زئونوز و چگونه برای شکستن زنجیره انتقال (pdf) منتشر شد در جهان زئونوزها روز. بیماری های زئونوز یا زئونوزها در حال بیماری عفونی است که از حیوانات به انسان است.

“علم روشن است که اگر ما در حفظ و بهره برداری از حیات وحش و از بین بردن اکوسیستم ما پس ما می توانیم انتظار برای دیدن یک جریان ثابت از این بیماری پریدن از حیوانات به انسان, در سال های پیش رو” U. N. برنامه محیط زیست (UNEP), مدیر اجرایی, Inger اندرسن گفت: در بیانیه ای اعلام گزارش.

“بیماری های همه گیر در حال ویرانگر به زندگی ما و اقتصاد ما و همانطور که ما را دیده اند در ماه های گذشته این است که فقیرترین و آسیب پذیرترین که رنج می برند بیشتر” اندرسن اضافه شده است. “برای جلوگیری از شیوع آینده ما باید بسیار سنجیده تر در مورد حفاظت از محیط زیست طبیعی ما.”

دانشمندان از UNEP بین المللی دام موسسه تحقیقات (ILRI) و آفریقای جنوبی در شورای تحقیقات پزشکی تولید شده در این گزارش در همکاری با دیگر سازمان های چند جانبه و موسسات تحقیقاتی.

محققان شناسایی هفت انسان ایجاد می شود رانندگان از بیماری زئونوز ظهور: افزایش تقاضا برای پروتئین حیوانی; ناپایدار کشاورزی تشدید; افزایش استفاده و بهره برداری از حیات وحش; ناپایدار استفاده از منابع طبیعی شتاب شهرنشینی تغییر استفاده از زمین و صنایع استخراجی; سفر و حمل و نقل; تغییرات در مواد غذایی زنجیره تامین; و تغییر آب و هوا.

“این گزارش باعث می شود بسیاری از توصیه ها همه بر اساس یک رویکرد سلامت که متحد از کارشناسان رشته های مختلف—بهداشت عمومی, بهداشت حیوانات, گیاه, بهداشت و محیط زیست برای ارائه نتایج است که بهبود سلامت مردم و حیات وحش و سیاره” اندرسن توضیح داد: در مقدمه.

این UNEP خلاصه 10 کلید سیاست توصیه هایی از این گزارش:

  • سرمایه گذاری در رویکردهای میان رشته ای از جمله بهداشت;
  • گسترش تحقیق علمی به بیماری های زئونوز;
  • بهبود هزینه-سود تجزیه و تحلیل مداخلات شامل تمام هزینه حسابداری اجتماعی اثرات بیماری;
  • بالا بردن سطح آگاهی از بیماری های زئونوز;
  • تقویت نظارت و مقررات شیوه های مرتبط با بیماری های زئونوز از جمله سیستم های غذایی;
  • Incentivizing پایدار زمین شیوه های مدیریت و توسعه جایگزین برای امنیت غذایی و معیشت است که آیا تکیه بر تخریب زیستگاه ها و تنوع زیستی;
  • بهبود امنیت زیستی و کنترل, شناسایی رانندگان کلیدی در حال ظهور بیماری در دامداری و تشویق ثابت مدیریت و کنترل بیماری زئونوز اقدامات;
  • حمایت از مدیریت پایدار از مناظر و seascapes که افزایش پایدار co-وجود کشاورزی و حیات وحش;
  • تقویت ظرفیت در میان ذینفعان سلامت در همه کشورها و
  • Operationalizing یک رویکرد سلامت در استفاده از زمین و توسعه پایدار, برنامه ریزی, اجرا و نظارت در میان زمینه های دیگر.

علاوه بر اذعان به ویرانی Covid-19 گزارش برجسته دیگر نمونه های اخیر از “تیتر بزنیم و به طور چشمگیری مخرب, رمان, بیماری ها” از جمله بيماری آنفلوانزا (مهاباد) همه گیر انسانی آنفلوانزای (H1N1) سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) و سندرم حاد تنفسی (سارس).

این گزارش همچنین بر اهمیت پرداختن به “غفلت زئونوزها” که “به طور مداوم در حال حاضر تحت تاثیر قرار (عمدتا فقیر) جمعیت و در عین حال دریافت مقدار کمتر توجه بین المللی و بودجه از در حال ظهور انسان و دام, بیماری ها” مانند سیاه زخم گاو سل بروسلوز و هاری cysticercosis (خوک کرم), echinococcosis (بيماری هيداتيد), آنسفالیت ژاپنی لپتوسپيروز Q fever, بیماری هاری, ویروس تب Lassa و تریپانوسومیاسیس (خواب بیماری).

جیمی اسمیت مدیر کل کنیا-بر اساس ILRI اشاره در بیانیه ای روز شنبه هر دو بالا خطرات مواجه توسط بسیاری از کشورهای آفریقایی و پتانسیل رهبری فرصت در شرایط آینده انسان و دام بیماری های همه گیر توجه به رشد جمعیت و تجارب مبارزه با بیماری ها در کشورهای در سراسر این قاره است.

“وضعیت در این قاره امروز رسیده است برای تشدید موجود بیماری های زئونوز و تسهیل ظهور و گسترش امکانات جدید” اسمیت گفت. “اما با تجارب خود را با ابولا و دیگر بیماری های نوظهور و کشورهای در حال نشان دادن فعال راه هایی برای مدیریت بیماری شیوع است. آنها با استفاده از به عنوان مثال رمان مبتنی بر ریسک به جای حکومت مبتنی بر روش های کنترل بیماری است که به بهترین وجه مناسب برای تنظیمات از منابع ضعیف و آنها در حال پیوستن انسان و حیوانات و محیط زیست تخصص در فعال یکی از ابتکارات سلامت.”

این گزارش مورد استقبال قرار گرفت U. N. دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ, با توجه به U. N. اخبار.

انعکاس هر دو گزارش و اظهارات قبلی او ساخته شده است که در طول Covid-19 گیر اشاره به این حادثه تلخ گفت که “برای جلوگیری از شیوع آینده کشور نیاز به حفظ زیستگاه های وحشی, ترویج کشاورزی پایدار, تقویت ایمنی مواد غذایی استاندارد نظارت و تنظیم بازار مواد غذایی, سرمایه گذاری در فن آوری برای شناسایی خطرات و جلوگیری از تجارت غیرقانونی در حیات وحش است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>