واشنگتن – بحران جهانی آب و هوایی عمدتا تولید شده توسط سوخت های فسیلی بزرگترین شرکت در جهان است که به طور جدی تشدید در حال حاضر گسترده و سنگین مجموعه ای از موارد نقض حقوق بشر ناشی از این صنعت هشدار یک گزارش منتشر شده این جمعه, فوریه 7th, توسط 350.org.

نفت و گاز و زغال سنگ شرکت به طور مستقیم یا غیر مستقیم مسئول برخی از بدترین موارد نقض حقوق بشر متعهد توسط شرکت های بزرگ در سراسر جهان در سه دهه گذشته به عنوان نشان داده شده 10 مورد ذکر شده در نشریه است.

با توجه به فقط چند عمده موارد نقض صنعت سوخت فسیلی به طور مستقیم مسئول در مورد 45,000 مرگ و میر زودرس ناشی از مسائل مربوط به سلامت تخلیه بیش از 18 میلیارد گالن سمی فاضلاب به رودخانه ها و باز کردن تقریبا 2.5 میلیون هکتار از قبلا غیر قابل دسترس بومی میهن به زمین حدس و گمان استعمار و جنگل زدایی.

نقض متعهد شده اند توسط هر دو شرکت محلی و غول صنعت مانند شورون-تکزاکو و پوسته. در برخی از موارد گنجانده شده در این گزارش شرکت های عمل کرده در پشت سر هم با دولت و یا خصوصی امنیتی در گروه های غیر قانونی و یا غیر شفاف صورت گیرد.

موارد نقض حقوق بشر شامل قتل و یا بازداشت خودسرانه از رهبران جامعه در مکزیک و نیجریه, محدودیت در حق اعتراض در ایالات متحده آمریکا مجبور به حذف جوامع در ترکیه تهدید به امنیت آبی در استرالیا آلودگی رودخانه ها و ذخایر ماهی در بومی سرزمین در آمازون اکوادور و کمک به زودرس و مرگ و میر هزاران نفر از مردم از تنفسی باعث می شود در بنگلادش است.

با تشدید بحران آب و هوا منفی اثرات زیست محیطی و اجتماعی از اقدامات سوخت های فسیلی شرکت در چند تا از این موارد و مشابه آنهایی که در حال بدتر شدن است.

“آلودگی و آلودگی اغلب ناشی از سوخت های فسیلی صنعت فعالیت به طور عمده تحت تاثیر قرار فقیرترین جمعیت نیز به عنوان بحران آب و هوا. آسیب پذیر جوامع در حال مضاعف در معرض ضرر و زیان و یا کمبود زمین ذخایر ماهی و آب برای مثال” گفت: هارون Packard مدیر آب و هوا مدافعان برنامه در 350.org.

در این گزارش که وجود دارد درک رو به رشد در میان جامعه مدنی و حقوق بشر دانشمندان و پزشکان است که سوخت های فسیلی تولید یک حمله میلیون ها نفر از مردم به طور مستقیم تحت تاثیر بحران آب و هوا. در هلند افراد و سازمان هایی مانند دوستان زمین در حال گرفتن اقدام قانونی در برابر پوسته ادعا آنها بی توجهی به وظایف قانونی خود در رابطه با تغییر آب و هوا به عنوان گزارش اشاره شده. همچنین دیگر موارد قانونی در برابر سوخت های فسیلی شرکت برای خسارت ناشی از فعالیت های خود را در حال انجام در مکان های مختلف از ایالات متحده است.

“حتی در صورت روشن ترین شواهد علمی که از سوزاندن سوخت های فسیلی است که به معنای واقعی کلمه تنظیم سیاره در آتش این بخش همچنان به سرمایه گذاری در همان مدل های قدیمی و اغلب misinforms جامعه در مورد بحران آب و هوا و علل آن. در انجام این کار, شرکت های فعال نادیده گرفتن حق از کل جمعیت به یک محیط سالم و کافی و مواد غذایی با کیفیت و سیاسی و اجتماعی سناریو ثبات” اظهار داشت: Aaron Packard.

این 350.org گزارش همچنین بر نیاز محلی و ملی دولت برای عمل به حفاظت از آب و هوا مدافعان مانند رهبران جامعه هستند که در خط مقدم mobilizations برای حقوق خانواده های آسیب دیده ، بسیاری از آنها به اهداف از تهدید, تجاوز, شکنجه یا قتل است.

نمونه مورد ذکر شده در این گزارش یکی از سمیر فلرس Soberanes یک روزنامه نگار و رهبر یک Nahuátl جامعه بومی در مکزیک است. در فوریه 2019 او به قتل رسید و در خانه خود را پس از دریافت چندین تهدید برای علنا مخالفت با ساخت یک خط لوله و دو جدید نیروگاه های حرارتی در جامعه نشد.

“بسیاری از کشورهایی که این نقض متعهد را امضا معاهدات بین المللی آنها را ملزم به محافظت از تهدید افراد تضمین حق اعتراض و احترام به تصمیمات جوامع بومی در مورد سرزمین خود است. مکانیسم های قانونی وجود دارد, اما آنها باید اجرا مشروعیت و احترام گفت:” نیکول اولیویرا مدیر عامل 350.org در آمریکای لاتین است.

رهبران جامعه و کارشناسان حقوق بشر از کشورهای مختلف در حال نشست در کوریتیبا برزیل از فوریه 5-8 برای آب و هوا مدافعان جمع آوری فضایی برای تبادل تجربیات و ایجاد یک شبکه جهانی همبستگی. راه اندازی این گزارش یکی از نکات برجسته این رویداد که توسط سازمان 350.org.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de