ستاره شناسان پیدا کردن سیاه چاله فقط از 1000 سال نوری از زمین

مارس 6 (UPI) — دانشمندان کشف کرده اند که نزدیک ترین سیاه چاله به زمین واقع فقط از 1000 سال نوری دور است.

ستاره شناسان قادر به دقت اشاره کردن به سیاه چاله با ردیابی مدار از آن دو همدم ستاره ها با استفاده از 2.2 متری تلسکوپ در شیلی موفق توسط رصدخانه جنوبی اروپا و موسسه ماکس پلانک برای نجوم است.

“ما کاملا شگفت زده هنگامی که ما متوجه است که این اولین بار است که ستاره ای سیستم با یک سیاه چاله است که می توان با چشم غیر مسلح,” Petr Hadrava یک ستاره شناس در آکادمی علوم جمهوری چک در پراگ گفت: در انتشار اخبار.

به تازگی کشف سیاه چاله است که بخشی از سیستم ستاره است که به شکل صورت فلکی Telescopium. در یک شب صاف در نیمکره جنوبی, سیاه چاله ستاره همدم را می توان با چشم غیرمسلح دیده.

دانشمندان مشترک خود را کشف زمین ماده-خوردن همسایه این هفته در مجله نجوم و اختر فیزیک.

ستاره شناسان مجموعه ای را به مطالعه دو Telescopium ستاره — رسما HR 6819 سیستم — به عنوان بخشی از یک نظرسنجی گسترده تر از دودویی سیستم های ستاره ای. مداری الگوی دو ستاره نشان داد حضور یک سوم شی یک سیاه چاله است. مشاهدات نشان داد یکی از دو ستاره به دور سیاه چاله یک بار در هر 40 روز در حالی که ستاره دوم مدار ستاره-سیاه چاله جفت در یک فاصله بزرگ.

ستاره ای با جرم سیاه چاله دارای یک توده تقریبا چهار برابر خورشید. آن نیست خشونت به اندازه کافی برای تحت تاثیر محیط اطراف و بنابراین آن است که واقعا سیاه و سفید. بیشتر از دو دوجین یا بیشتر سیاه چاله ها در داخل کهکشان راه شیری به شدت ارتباط برقرار کردن با گاز و گرد و غبار است که آنها را احاطه کرده.

“نامرئی جسم با جرم حداقل 4 بار که خورشید تنها می تواند یک سیاه چاله” گفت: ESO دانشمند توماس Rivinius نویسنده سرب از مطالعه جدید.

کشف یک آرام کاملا نامرئی سیاه چاله خیلی نزدیک به زمین نشان می دهد وجود دارد عظیم جمعیت از سیاه چاله های پراکنده در سراسر کهکشان و جهان هستی است.

“باید صدها میلیون نفر از سیاه چاله ها خارج وجود دارد, اما ما می دانیم که در مورد تنها تعداد بسیار کمی. دانستن اینکه چه چیزی به دنبال باید ما را در موقعیت بهتری برای پیدا کردن آنها گفت:” Rivinius.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im