‘حمله بسیار پایه’ از کلیسا و دولت جدایی SCOTUS ارائه می شود ‘لرزه ای شوک’ حاکم بر مدارس مذهبی

دیوان عالی ایالات متحده روز سه شنبه تحویل حکم آزادی های مدنی طرفداران هشدار می تواند مالیات دهندگان “تعهد مذهبی آموزش و پرورش”—باز کردن یک شکاف در سنگ بستر اصل جدایی کلیسا و دولت.

تصمیم گیری در مورد اسپینوزا v. مونتانا گروه درآمدبود 5-4 با دادگاه اصولگرایان در اکثریت است.

به عنوان NBC News قرار داده و آن را حاکم “بیشتر کاهش دیوار جدایی بین کلیسا و دولت خواهد شد و به احتمال زیاد تاثیر قوانین و یا قانون اساسی در بیش از دو سوم ملت که نوار بودجه عمومی برای کلیساها و مدارس مذهبی.”

CNBC گذاشته پس زمینه:

این مورد مربوط به یک برنامه بورس تحصیلی مصوب در مونتانا در سال 2015 ارائه شده است که افراد و کسب و کار تا 150 دلار در اعتبار مالیاتی برای مطابقت با کمک های مالی به خصوصی غیر انتفاعی دانش سازمان.

مدت کوتاهی پس از این برنامه به تصویب رسید که مونتانا گروه درآمد قرار داده و در جای خود یک قانون است که منع دریافت کنندگان کمک هزینه تحصیلی از استفاده از وجوه حاصل از برنامه به پرداخت برای مدارس مذهبی.

سه مادرانی که فرزندان خود را به یک مدرسه مسیحی و اتکا بودجه شکایت کرد. دادگاه عالی ایالت زده کردن برنامه باعث بالا دادگاه به چالش بکشد.

“دولت باید یارانه نیست خصوصی آموزش و پرورش است. اما هنگامی که دولت تصمیم به انجام آن نمی تواند به رد صلاحیت برخی از مدارس خصوصی تنها دلیل آنها مذهبی” قاضی جان رابرتز نوشت برای اکثریت است.

عدالت Stephen Breyer نوشت: در مخالفت در آن عدالت النا کاگان پیوست “اکثر رویکرد و نتیجه آن در این مورد من از ترس خطر این نوع گرفتاری و درگیری است که دین بند در نظر گرفته شده برای جلوگیری از.”

“امروز حاکم است منحرف” عدالت Sonia Sotomayor گفت: در یک جداگانه مخالفت. او نوشت:, در بخش:

بدون هیچ گونه نیاز و یا قدرت به انجام این دادگاه به نظر می رسد نیاز به یک دولت برای بازگرداندن مالیات-برنامه های اعتباری که قانون اساسی نیست و تقاضا در وهله اول. ما یک بار به رسمیت شناخته شده است که “[w]hile رایگان ورزش بند به وضوح منع استفاده از دولت اقدام به انکار حقوق ورزش رایگان برای هر کسی این هرگز بدان معنی است که اکثریت می تواند با استفاده از ماشین آلات از دولت به عمل اعتقادات خود را. امروز دادگاه در مقابل رد دین بند’ متعادل ارزش به نفع یک نظریه جدید رایگان ورزش و این کار را تنها با صرفنظر خوبی تاسیس قضایی محدودیت.

تصمیم درو خشم و انزجار از گروه ها از جمله فدراسیون معلمان آمریکا.

رفته به ادامه مطالب

غیر انتفاعی و مستقل روزنامه نگاری از رویاهای مشترک نیاز به کمک شما. روزنامه نگاران ما در حال کار سخت تر از همیشه را به شما روزنامه نگاری است که ضروری است برای بقای دموکراسی ما. اما ما نمی توانیم آن را بدون شما. لطفا برای حمایت از ما 2020 اواسط سال مبارزات انتخاباتی امروز:

AFT جمهور Randi واینگارتن گفت: این حکم نشان دهنده “یک زمین لرزه شوک را تهدید می کند که هر دو آموزش و پرورش عمومی و آزادی مذهبی” و آن را به نام “خروج رادیکال از قانون اساسی ما تاریخ آمریکا و ارزش های ما.”

“هرگز در بیش از دو قرن از تاریخ آمریکا است ورزش رایگان بند از متمم اول قانون اساسی شده است اختیار داشت به عنوان یک سلاح پال خواستار قطع بودجه دولت و از بین بردن عمومی آموزش و پرورش” او گفت:. “آن خواهد صدمه دیده هر دو 90 درصد از دانش آموزانی که حضور در محله مدارس دولتی با انحراف مسیر بودجه مورد نیاز و در دراز مدت کسانی که شرکت در مراسم مذهبی در مدارس توسط محدود کردن آزادی خود را با پاسخگویی می آید که با دلار مالیات.”

“دادگاه باریک محافظه کار اکثریت پیوست و با دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن [وزیر آموزش و پرورش و مدرسه “انتخاب” طرفدار] بتسی DeVos و سایر اهداکنندگان ثروتمند و منافع خاص برای حمله به آموزش و پرورش عمومی و تبدیل متمم اول قانون اساسی بر سر آن” Weingarten اضافه شده هشدار داد که “حامیان مالی از این مورد را در حال حاضر استفاده از آن برای باز floodgates به دادخواهی در سراسر کشور است.”

با توجه به دانیل ماخ مدیر ACLU برنامه بر آزادی دین و عقیده حاکم “تضعیف واقعی آزادی مذهبی است و آخرین در یک اخلال خط از دیوان عالی کشور مورد حمله بسیار مبانی جدایی کلیسا و دولت است.”

“در گذشته دادگاه استفاده می شود برای محافظت در برابر دولت-بودجه دین” او گفت:. “امروز دادگاه نه تنها مجاز بلکه در واقع مورد نیاز مالیات دهندگان به تعهد مذهبی آموزش و پرورش است.”

راشل لیزر, رئيس جمهور و مدیر عامل شرکت آمریکایی آمریکا برای جدایی کلیسا و دولت, رئیس جمهور, لعنتی حاکم.

“مالیات دهندگان به پرداخت به صورت خصوصی آموزش های مذهبی—به عنوان مونتانا مالیاتی-اعتبار کوپن برنامه—اساسی تخطی از آزادی مذهبی” او گفت:.

یکی دیگر ممکن است اثر حکم لیزر هشدار داده است که دلار را به سمت تقویت تبعیض است.

“بیش از حد اغلب مدارس مذهبی رد حقوق مدنی برای زنان و تجاوز به مردم و ترویج قرآن بر اساس تفسیر از علم مدنی و تاریخچه,” او گفت:.

لیزر بیشتر متهم “10 از 12 مذهبی مدارس در مونتانا کوپن برنامه” داشتن “سیاست های تبعیض آمیز از جمله اجازه اخراج از دانش آموزان که شناسایی به عنوان تجاوز و امتناع از پذیرش به دانشجویان معلول است.”

“اجازه دهید فراموش نکنید که کوپن توسعه یافته بودند برای فرار از ادغام سفارشات و صندوق تفکیک دانشکده به طور خاص طراحی شده برای نگه داشتن, سیاه و سفید, دانش آموزان جدا” او اشاره کرد و هشدار داد که خصوصی-مدرسه کوپن می تواند بدتر تبعیض نژادی در مدارس.

کاخ سفید در عین حال جشن این حکم به عنوان جناح راست پیروزی برای به اصطلاح “مدرسه انتخاب” و ” آزادی مذهبی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de