بانکداری در حال تغییر است. آن عدم تنوع باید تغییر بیش از حد و کنگره می تواند کمک به

صنعت مالی به سرعت در حال تحول است اما متاسفانه آن ثابت باقی مانده است در یک راه اصلی: رهبری آن به نظر می رسد هیچ چیز مانند امریکا.

که بد برای جوامع رنگ خواهد شد که آمریکا اکثریت در حدود 20 سال است, اما آن را نیز برای ما کل اقتصاد است.

در Greenlining موسسه ما به طور منظم نگاه در هیئت مدیره و تنوع نیروی کار در سازمان ها و موسسات خصوصی در سراسر بخش های متعدد اقتصادی از جمله بانک ها. در سال 2019 ما مورد مطالعه قرار هیئت مدیره از ده بزرگترین بانک های عامل در کالیفرنیا جایی که ما مستقر و دریافتند که به طور میانگین مردم از رنگ ساخته شده تا 30 درصد از بانک ترکیب هیئت مدیره با وجود ساخت بیش از 67 درصد از جمعیت کالیفرنیا.

جنسيت و تنوع بود به همان اندازه ندارد با زنان تنها 29 درصد از بانک اعضای هیئت مدیره. هیچ یک از این 10 بانک های بزرگ که ما مورد مطالعه قرار گرفته تا به حال بیش از 36 درصد زنان اعضای هیئت مدیره.

این اجرایی تخته تصمیم گیران بالا در موسسات مالی و رانندگی از سیاست های است که در نهایت تاثیر جوامع ما. تخته مسئول اعمال و رفتار خود نهاد. آنها تعیین جهت آن دسته از موسسات خواهد شد.

و آن دسته از موسسات اغلب هنوز هم نمی رفتن در جهت است که جوامع از رنگ. سازمان من را به نام Greenlining موسسه آمد و از هدف ما موسس به عنوان پاسخ به redlining های دیرینه عمل انکار وام و سرمایه گذاری به جوامع از رنگ. در حالی که طولانی غیر قانونی اخیر تحقیقات تحقیقی سازمان خبری فاش یافت که redlining نرفته است; آن همچنان ادامه دارد ظریف تر اما هنوز هم مخرب اشکال.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

سالانه ما درخواست داده از نهاد های ملی است که در عمل کالیفرنیا. ما پیگیری و رتبه بندی بانک ها در شاخص های است که تاثیر جوامع از رنگ.

ما در نظر شفافیت به بحرانی چون داده ها می دهد یک تصویر کامل از تنوع و شمول-یا کمبود آن-در درون موسسات مالی, کمک به نگه داشتن آنها را پاسخگو به جوامع رنگ و اطلاع داده محور سیاستگذاری.

متاسفانه ما به طور منظم تجربه دشواری در به دست آوردن داده ها از جمله ساخت آن را بسیار سخت تر برای تولید عادلانه و تحقیقات کامل و نگه دارید بانک ها پاسخگو باشد. اعتقاد ما بر این است که اطلاعات باید افشا داوطلبانه توسط موسسات مالی اما کنگره نقش بازی به عنوان به خوبی.

ما نگران موانع قانونی که بانک های جلوگیری از از به طور موثر در خدمت کم درآمد و متوسط جوامع و جوامع از رنگ های پیشگیری از بانک ها از جمع آوری و افشای مسابقه داده است. ما مصرانه از نمایندگان مجلس با نگاهی به قوانین و مقررات موجود که نیاز به سازمان های دولتی و موسسات خصوصی به افشای اطلاعات در تنوع و شمول شیوه های.

بخش 342 از داد فرانک عمل ایجاد دفاتر اقلیت زنان و گنجاندن در هشت سازمان. این OMWIs کار کرده اند برای ایجاد زیرساخت های قوی که شامل داخلی ارزیابی و تهیه برنامه های استراتژیک و افزایش تنوع در سازمان های بزرگ. این نشان دهنده یک شروع خوب است, اما ما نیاز به شفافیت بیشتر از صنعت بانکداری خود را. و ما قطعا نیاز به نگاه تا حد زیادی غیر قابل تنظیم Fintech صنعت که به نظر می رسد حتی کمتر نماینده کشور ما تنوع از متعارف بانکی.

در نهایت اقتصاد امریکا نمی تواند رونق اگر جوامع از رنگ نمی رستگار. متنوع تر در بخش مالی کمک می کنند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر