بانکی در تغییر آب و هوا گزارش نشان می دهد بانک ها تامین آب و هوا هرج و مرج با تریلیون ها پس از پاریس مورد آب و هوا

واشنگتن – بومی زیست محیطی شبکه همکاری با Rainforest Action Network, BankTrack نفت تغییر بین المللی اصلاح امور مالی و Sierra Club منتشر شده بانکی در تغییر آب و هوا 2020 گزارش که تایید شده توسط بیش از 250 سازمان از 45 کشور در سراسر جهان است.
 
آخرین نسخه از این گزارش جامع ترین بانک جهانی’ سوخت های فسیلی تامین مالی بانکی در تغییر آب و هوا 2020 نشان می دهد که 35 بانک جهانی را گسترش سوخت های فسیلی بخش با بیش از $2.7 تریلیون دلار در چهار سال پس از سال 2015 در پاریس آب و هوا توافقنامه است. از fracking به LNGs به پروژه خط لوله این گزارش نشان می دهد که چگونه بانک ها در بودجه بومی زمین منازعه نقض حقوق محیط زیست و سازگار با محیط زیست-استعمار.
 
این گزارش نشان می دهد بانک ها مانند جی پی مورگان چیس ولز فارگو سیتی و بانک مرکزی آمریکا باید بودجه TC انرژی (که قبلا TransCanada) با $59 میلیارد کثیف تار شن و ماسه پروژه های که جوامع بومی شده اند مبارزه برای بیش از یک دهه از قبیل کیستون XL و ساحلی GasLink پروژه ها. این چهار بانک به حساب 30 % از تمام سوخت های فسیلی تامین مالی از 35 عمده بانک جهانی کمک های مالی تغییر آب و هوا.

$62 میلیارد دلار بوده است و قریب به Enbridge به صورت گسترده خود را کثیف, تار, شن و ماسه, خط لوله, خط 3.این پروژه نقض مستقیم از Ojibwe پیمان حقوق است و زمین های غیر قانونی گرفتن بودجه توسط صنعت بانکداری.

جی پی مورگان چیس فراهم کرده است $269 میلیارد — بیش از یک چهارم از یک تریلیون دلار در سوخت های فسیلی تامین مالی پس از توافق پاریس. این رقم نه تنها مکان جی پی مورگان چیس به عنوان #1 سوخت های فسیلی بانک در جهان اما نشان می دهد که تعقیب بیش مقام دوم ولز فارگو با 36% حاشیه. جی پی مورگان چیس را $269 میلیارد نیز نشان دهنده نزدیک به 10 درصد از کل فسیلی تامین مالی از تمام 35 بانک های مورد مطالعه در این گزارش. علاوه بر این جی پی مورگان چیس است که تهاجمی ترین حامی مالی در برخی از خطرناک ترین و مضر دسته بندی بیش از چهار سال گذشته پیشرو در سوخت های فسیلی گسترش قطب شمال نفت و گاز, نفت و گاز و fracking.

RBC شده است حمایت سوخت های فسیلی در 141 میلیارد دلار رسید و بیش از مدت مشابه. این باعث می شود گلبول قرمز بدترین سوخت های فسیلی بانکدار در کانادا پیشرو دیگر بانک های کانادا بیش از یک سوم است. در اروپا بارکلیز ذکر شده است به عنوان بدترین پیشی دیگر بانک های اروپایی با 36% حاشیه. بارکلیز ریخت $118 میلیارد دلار به سوخت های فسیلی از 2016-2019 — هر چند BNP Paribas شد بزرگترین در اروپا سوخت های فسیلی منابع و مدارک در سال 2019. علاوه بر این, BNP Paribas شده است بدترین سوخت های فسیلی بانک در فرانسه در چهار سال پس از توافق پاریس با 56 درصد حاشیه.

بانکی در تغییر آب و هوا 2020 برجسته بانک ها غیر قابل قبولی به عملکرد ضعیف حقوق بشر با تاکید بر تامین مالی بانک خاص مطالعه موردی پروژه — از بومی-مخالف خط 3 خط لوله در شمال امریکا به fracking در آرژانتین Vaca Muerta حوضه به پیشنهاد معدن زغال سنگ انبساط در لهستان.
 
بانکی در تغییر آب و هوا 2020 بار دیگر نشان می دهد که بانک های بزرگ در حال بودجه آب و هوا تخریب و به طور مستقیم مسئول آب و هوا هرج و مرج و اثرات ویرانگر جوامع بومی از دایره قطب شمال به جنگل های آمازون در حال حاضر تجربه به عنوان یک نتیجه. تعطیل از بانک که حاضر به پرداختن به تغییرات آب و هوایی است که یک گام کوچک هر کس می تواند به نگه داشتن بانک ها تامین مالی انرژی کثیف پاسخگو باشد. در یک سطح بزرگتر آن زمان برای شهرستانها و جوامع قبیله ای که انجام کسب و کار با این بانک ها به همان مرحله است.

اظهارات:
 
تام Goldtooth مدیر اجرایی بومی زیست محیطی شبکه:
“بسیاری از بدترین سوخت های فسیلی بانک های ذکر شده در این گزارش همان تامین مالی بانک سوخت های فسیلی استخراج و زیرساخت های سنتی مردم بومی در سراسر جهان شده اند مبارزه برای نسل های. از شیلی به کانادا مردمان بومی شده اند دفاع در برابر سوخت های فسیلی استخراج در تمام اشکال آن است. در آمریکای شمالی ما دفاع مقدس است گرفته شکل دفاع در برابر سوخت های فسیلی زیرساخت ها مانند خطوط لوله پالایشگاه و حمل و نقل. Divestment از این بانک ها تبدیل شده اند بخشی از مبارزات ما. ما در دفاع مقدس, مادر زمین و وب از زندگی که در آن انسان باید مساوی بخشی به بازی با همه اشکال دیگر از زندگی است. آن زمان است که حقوق صاحبان سهام و در تراز با زمین مادر ما بود ترمیم

برنادت Demientieff, مدیر اجرایی, Gwich گشت کمیته راهبری:
“در حالی که گام های کوچک ساخته شده برای حفاظت از قطب شمال وجود دارد خیلی بیشتر کار انجام می شود برای محافظت از جوامع ما از آب و هوا, بحران ما در حال حاضر تجربه. ضروری است به مادر زمین است که بانک ها حرکت به سمت سرمایه گذاری در انرژی پاک, فرهنگ ما و راه ما از زندگی به آن بستگی دارد. ”
 
Joye براون هیچ KXL سازمان های بومی و زیست محیطی شبکه
“این بانک ها فکر می کنم آنها می توانید دور زدن حاکمیت قبیله ای و حق ما را به قبل رضایت آگاهانه توسط کمک های مالی برخی از بزرگترین آلوده و ناوشکن از مادر زمین است. آنها نمی توانند انکار آنها باید خون را در دست خود را برای هر MMIW است که به طور مستقیم وابسته به صنعت نفت و گاز. آنها خون را در دست خود را برای هر مرگ بیمار سرطانی و deadzone ناشی از این متجاوزان از سرزمین ما و آب و آسمان است. از آن زمان آنها پاسخگو برای قرار دادن همه ما در آستانه فاجعه آب و هوا.”
 
آلیسون Kirsch, آب و هوا و انرژی محقق رهبر در Rainforest Action Network:
“بانکداری در تغییر آب و هوا 2020 رنگ عمیقا نگران کننده تصویر از کدام بانک ها به رهبری جی پی مورگان چیس در حال رانندگی ما نسبت به آب و هوا فاجعه است. داده ها نشان می دهد که بانک جهانی نه تنها ramping تا تامین مالی از سوخت های فسیلی به طور کلی, اما همچنین افزایش بودجه برای شرکت های مسئول بیشتر برای سوخت های فسیلی گسترش است. این باعث می شود آن را روشن است که بانک ها در حال شکست مفتضحانه وقتی که می آید برای پاسخ به این ضرورت بحران آب و هوا. به عنوان تلفات و مرگ و نابودی از بی سابقه سیل و خشکسالی و آتش سوزی و طوفان رشد می کند آن است که نامعقول و ظالمانه برای بانک ها به تصویب وام های جدید و افزایش سرمایه برای شرکت های که در حال هل دادن سخت به افزایش انتشار کربن.”

مشاهده و یا دانلود کامل گزارش

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im