فراتر از هسته ای فایل طرح دعوی در دادگاه فدرال به چالش کشیدن سطح بالا رادیواکتیو زباله برای کل موجودی ایالات متحده “صرف” راکتور سوخت

واشنگتن – امروز غیر انتفاعی فراتر از هسته ای ثبت درخواست با ایالات متحده در دادگاه تجدید نظر برای ناحیه کلمبیا مدار درخواست بررسی یک مارس 23 سال 2020 سفارش و 29 اکتبر 2018 سفارش توسط کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای آمریکا (NRC) رد و چالش های به Holtec بین المللی/ادی-Lea انرژی داد این نرم افزار برای ساخت “تثبیت موقت تسهیلات ذخیره سازی” (CISF) برای زباله های هسته ای در جنوب شرقی نیومکزیکو. Holtec پیشنهاد برای ذخیره به عنوان بسیاری به عنوان 173,000 تن شدت تابش رادیواکتیو و یا “صرف” سوخت هسته ای – بیش از دو برابر مقدار سوخت مصرف شده در حال حاضر ذخیره شده در ایالات متحده آمریکا انرژی هسته ای راکتور – در shallowly دفن ظروف در سایت.

اما با توجه به فراتر از هسته ای را درخواست NRC سفارشات “نقض زباله های هسته ای, سیاست عمل می کنند و اداری روش عمل با امتناع از اخراج اداری اقدام که فکر صدور مجوز اجازه فدرال مالکیت با استفاده از راکتور سوخت در تجاری سوخت تسهیلات ذخیره سازی.”

پس از آن اندیشد که دولت فدرال تبدیل شدن به صاحب سوخت مصرف شده در طول حمل و نقل و ذخیره سازی در آن CISF, Holtec درخواست مجوز شده اند باید اخراج در ابتدا فراتر از هسته ای درخواست تجدید نظر استدلال می کند. Holtec ساخته شده است که هیچ سری از این واقعیت است که از آن انتظار دارد که دولت فدرال را به عنوان زباله که روشن راه را برای آن ذخیره می شود در آن CISF و این در واقع نقطه از ساختمان و تاسیسات. اما این امر به طور مستقیم نقض 1982 زباله های هسته ای, سیاست عمل می کنند (NWPA) که ممنوع دولت فدرال مالکیت صرف سوخت مگر اینکه و تا زمانی که دائم زیر زمینی مخزن است و در حال اجرا. هیچ مخزن شده و دارای مجوز در ایالات متحده آمریکا وزارت انرژی (DOE) تازه ترین برآورد برای افتتاح زمین شناسی مخزن است که تا سال 2048 در اولین.

در مارس 23 تصمیم گیری که در آن NRC رد چالش به درخواست مجوز چهار NRC کمیسیون اذعان کرد که NWPA خواهد در واقع نقض شود اگر به عنوان سوخت مصرف شده منتقل شدند به دولت فدرال پس از آن می تواند ذخیره شده در Holtec تسهیلات. اما آنها حاضر به حذف مجوز ارائه در نرم افزار است که می اندیشد فدرال مالکیت صرف سوخت. به جای آنها حکومت می کرد که تصویب Holtec نرم افزار به خودی خود نمی خواهد درگیر NRC در نقض قانون فدرال است و بنابراین آنها می تواند به جلو با تصویب این نرم افزار با وجود غیر قانونی خود را ارائه. با توجه به NRC تصمیم “مجوز خود را نمی خواهد به نقض NWPA با انتقال به عنوان سوخت و نه آن را اجازه Holtec یا [این دپارتمان انرژی ایالات متحده] به وارد سازی قرارداد.” (صفحه 7). این NRC کمیسیون همچنین اشاره کرد که با تایید “Holtec امیدوار است که کنگره را به اصلاح این قانون در آینده است.” (صفحه 7).

“این NRC تصمیم وقیحانه نقض اداری فدرال روش عمل (APA) که ممنوع آژانس از اقدام بر خلاف قانون صادر شده توسط کنگره و امضا شده توسط رئیس جمهور” گفت: Mindy گلدشتاین یک وکیل برای فراتر از هسته ای است. “کمیسیون فاقد یک حقوقی یا مبنای منطقی برای آن منطق که ممکن است صدور مجوز با ارائه غیر قانونی امیدوار است که Holtec یا وزارت انرژی نخواهد تکمیل فعالیت های غیر قانونی آن مجاز است. باک باید با NRC.”

“ما ادعا ساده است” گفت: وکیل دایان کوران یکی دیگر از اعضای فراتر از هسته ای تیم حقوقی. “این NRC است نه بالاتر از قانون و نه آن را متمایز از آن است.”

با توجه به یک سال 1996 سی مدار حکم دادگاه این NWPA کنگره است “طرح جامع برای ذخیره سازی موقت و دائم اختیار بالا-سطح رادیواکتیو زباله های تولید شده توسط نیروگاه های هسته ای غیر نظامی” [Ind. Mich. Power Co. v. سازمان حفاظت محیط زیست 88 F. 3d 1272, 1273 (سی Cir. 1996)]. این قانون ایجاد متمایز نقش دولت فدرال در مقابل صاحبان امکانات است که تولید سوخت با توجه به ذخیره سازی و دفع سوخت مصرف شده. این “دولت فدرال مسئولیت برای ارائه به صورت دائمی دفع … سوخت هسته ای” اما “ژنراتور و صاحبان … سوخت هسته ای باید مسئولیت اصلی برای ارائه و مسئولیت پرداخت هزینه های موقت ذخیره سازی … صرف سوخت تا چنین … صرف سوخت پذیرفته شده است با وزیر انرژی” [42 U. S. C. § 10131]. بخش 111 از NWPA به طور خاص فراهم می کند که دولت فدرال را به عنوان سوخت مصرف شده تا زمانی که آن را باز کرده و یک مخزن [42 U. S. C. § 10131(a)(5)].

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

“زمانی که کنگره تصویب زباله های هسته ای, سیاست عمل می کنند و حاضر اجازه می دهد تا راکتور هسته ای مجوز به انتقال مالکیت از خود تابش راکتور سوخت به سازمان حفاظت محیط زیست تا زمانی که دائم مخزن شد و در حال اجرا آن عمل عالمانه” گفت: Kevin Kamps های رادیو اکتیو متخصص برای فراتر از هسته ای است. “این قابل درک است که سوخت مصرف شده و باقی مانده های خطرناک برای میلیون ها سال است که تنها امن استراتژی دراز مدت برای حفاظت از تابش راکتور سوخت است آن را در محل دائمی مخزن در اعماق زمین شناسی جداسازی از محیط زندگی. امروز NWPA باقی مانده به بهترین حفاظت در برابر به اصطلاح ‘موقت’ تسهیلات ذخیره سازی تبدیل شدن به یک بالفعل دائمی ملی سطح زباله برای زباله های رادیو اکتیو. اما اگر ما آن را نادیده بگیرد یا jettison قانون, جوامع مانند جنوب شرقی نیومکزیکو می تواند railroaded با صنعت هسته ای و دوستان خود در دولت و مجبور به قبول کوه برای همیشه مرگبار در سطح بالا زباله های رادیو اکتیو کشورهای دیگر مشتاق به offload.”

علاوه بر تأثیر New Mexico, حمل و نقل زباله به CISF سایت نیز به مخاطره می اندازد 43 کشورهای دیگر به علاوه منطقه کلمبیا به دلیل آن که مستلزم تخلیه 10,000 معرض خطر در سطح بالا زباله های رادیو اکتیو محموله های خود را در جاده ها و ریل ها و آبراه نما خطرات ناشی از انتشار رادیواکتیو در تمام طول راه.

علاوه بر تهدید بهداشت عمومی و ایمنی های فرار از قانون فدرال به مجوز CISF امکانات نیز تاثیر عمومی مالی. انتقال عنوان و مسئولیت برای سوخت مصرف شده هسته ای نرم افزار که تولید آن به سازمان حفاظت محیط زیست به آن معنا است که فدرال مالیات دهندگان را مجبور به پرداخت هزینه برای آن به اصطلاح “موقت” ذخیره سازی به لحن بسیاری از میلیاردها دلار است. که در بالا از بسیاری از میلیاردها ratepayers و مالیات دهندگان در حال حاضر پرداخت به صندوق دائمی زمین شناسی مخزن که هنوز محقق.

اما این به این معنا است که یوکا کوه خواهد بود یک جایگزین قابل قبول برای CISF. “عمیق زمین شناسی مخزن به صورت دائمی در اختیار باید با یک لیست طولانی از معیارهای دقیق: قانونی زیست محیطی و عدالت و رضایت مبتنی بر مکان علمی تناسب کاهش خطرات حمل و نقل منطقه ای حقوق صاحبان سهام حقوق صاحبان سهام بین نسلی و پادمان در برابر گسترش سلاح های هسته ای از جمله ممنوعیت بازفرآوری سوخت مصرف شده,” Kamps گفت. “اما یوکا کوه کمپرسی است که با هدف استفاده در زمین های متعلق به شوشون غربی در نوادا نتواند برای دیدار با هر یک از این استاندارد ها. همین دلیل است که ائتلافی از بیش از یک هزار, محیط زیست, محیط زیست و عدالت و منافع عمومی سازمان به نمایندگی از تمام 50 ایالت است با آن مخالف 33 سال.”

Kamps اشاره کرد که ایالات متحده در دادگاه تجدید نظر برای ناحیه کلمبیا مدار دارای تایید NWPA قبل از جمله در ماده ناکافی استاندارد برای یوکا کوه. در آن نقطه عطفی 2004 تصمیم گیری در انرژی هسته ای موسسه v. آژانس حفاظت از محیط زیست آن نوشت: “داشتن ظرفیت برای outlast تمدن بشر به عنوان ما آن را می دانم و پتانسیل نابود بهداشت عمومی و محیط زیست, زباله های هسته ای اتحاد احسان دانشمندان کنگره و سازمان های نظارتی برای آخرین نیم قرن.” دادگاه ایالات متحده آمریکا سازمان حفاظت محیط زیست کافی 10,000-سال استاندارد برای یوکا کوه نقض NWPA نیاز است که آکادمی ملی علوم توصیه باید دنبال کرد و دستور داد که سازمان حفاظت محیط زیست بازگشت به تخته رسم. در سال 2008 سازمان حفاظت محیط زیست صادر شده تجدید نظر استاندارد اذعان یک میلیون سال خطر در ارتباط با تابش سوخت هسته ای و سطح بالا زباله های رادیو اکتیو. حتی این استاندارد می افتد کوتاه Kamps گفت: به دلیل برخی از ایزوتوپ های رادیواکتیو در سوخت مصرف شده و باقی می ماند خطرناک برای بسیار طولانی تر از آن است. ید-129, برای مثال, های خطرناک برای 157 میلیون سال است.

توجه به سردبیران و تهیه کنندگان: منابع نقل شده در این نسخه در دسترس هستند برای نظر. برای یک نسخه از دادخواست واصل امروز به ترتیب در مصاحبه و یا سایر اطلاعات لطفا تماس بگیرید Stephen کنت [email protected], 914-589-5988

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im