کتاب مقدس در این سنگر: چگونه حق تصرف قدرت در بولیوی

بازگشت به لاپاز, بولیوی پس از ماه نوامبر گذشته را کودتا بود و در بازگشت به صحنه جرم. پس از بولیوی, اوو مورالس رئیس جمهور حذف شد از قدرت جناح راست رییس جمهور موقت جانین Áñez باعث شده است تا این کشور با مشت آهنین.

سرکوب دولتی و بلافاصله پس از کودتای چپ ده ها تن کشته و دولت شده است پرتاب دشمنان سیاسی پشت میله های زندان. این Áñez دولت در حال حاضر با استفاده از همه گیر به عنوان بهانه ای برای سرکوب بیشتر در مخالفت بخشی از افزایش حق در سراسر آمریکا است.

شدید درگیری پس از 20 اکتبر انتخابات تا به حال به سمت چپ خود را در این شهر وقتی که من تعداد بازدید در ماه مارس است. تقاطع بودند زخم خورده از مانع شدن آتش. نقاشی های دیواری در سراسر لاپاز را محکوم کرد “قاتل Áñez.” یک مفهوم کلی از ترس آویزان در هوا. شایعات از نظارت دولتی و سیاسی بازداشت شدند شایع است. زندگی روزمره ادامه داد: به طور معمول در مرکز شهر ترافیک و خورشید در حالی که خشونت دولتی پرداخت شد و در سایه.

یک روز صبح من در زمان این شهر هوایی کابل خودرو سیستم به ال آلتو برای دیدار با نگار خولیو Mamani. من گذشت صدها نفر از کارگران معدن راهپیمایی به لاپاز از El Alto, کلاه خود درخشان در آفتاب خود را yells ترکیب با اتوبوس شاخ. بالاتر از شرکت کنندگان در انقلاب جمع آوری شده با پوشیدن لباس سبز bandanas و محکوم هر دو مورالس و Añez برای افزایش feminicides.

رئیس جمهور مورالس و جنبش به سوی سوسیالیسم (MAS) حزب حاکم این کشور برای 14 سال است. در آن زمان مسعود به طور چشمگیری کاهش فقر با استفاده از وجوه حاصل از بولیوی گسترده منابع طبیعی ثروت برای محبوب برنامه های اجتماعی و اعمال اقتصادی و سیاسی حاکمیت در مواجهه با امپریالیسم و سرمایه داری جهانی.

Mamani در مقایسه با Áñez دولت گذشته بولیوی دیکتاتورها. “من یک شاهد از سال 1979 قتل عام تدس سانتوس به طور کلی Busch. در حال حاضر [سرکوب دولتی] است پیچیده تر است. آنها نمی شکار شما را در همان شیوه ای. آنها با استفاده از اشکال دیگر و در این مورد آن است که تهدید و ارعاب.”

“من آن را یک نوع انتقام,” او گفت:.

به کشور وارد و در این لحظه به دلیل تلاش های هماهنگ سمت راست. اما بسیاری از عناصر مختلف همگرا به سرنگونی یکی از محبوب ترین روسای جمهور در بولیوی تاریخ است.

رئیس جمهور مورالس و جنبش به سوی سوسیالیسم (MAS) حزب حاکم این کشور برای 14 سال است. در آن زمان مسعود به طور چشمگیری کاهش فقر با استفاده از وجوه حاصل از بولیوی گسترده منابع طبیعی ثروت برای محبوب برنامه های اجتماعی و اعمال اقتصادی و سیاسی حاکمیت در مواجهه با امپریالیسم و سرمایه داری جهانی. بومی روستایی فقیر سود تا حد زیادی از این پروژه سیاسی, و آن را از این بخش که MAS لذت می برد از پایگاه خود را از پشتیبانی.

اما در چشم بولیوی نژادپرستانه حق این بود که یک جرم و جنایت است. آنها می خواستند قدرت خود و سود بازگشت.

برخی اقدامات منفی و سیاست های MAS دولت در طول این سال ها در قدرت نیز کمک کرده و آن را به بحران مشروعیت در سرب تا اکتبر 2019 انتخابات است. انتقادات از چپ و جنبش های مختلف شده اند وارد در برابر MAS دولت برای سال برای افزایش خشونت علیه زنان مضر جنبه های عمیق تر extractivism این اداره در سال گذشته توده آتش سوزی در این کشور و دولت فساد و سوء استفاده از قدرت است.

“به درک آنچه اتفاق می افتد در حال حاضر در بولیوی این کلید را نیز درک روند افزایش بخش و تخریب که جنبش های اجتماعی رنج می برد در طول تصدی اوو مورالس” بولیوی جامعه شناس و مورخ سیلویا ریورا Cusicanqui نوشت: در ماه نوامبر سال گذشته است. “این جنبش که در ابتدا رئیس جمهور پشتیبانی پایه تقسیم شدند و تخریب یک چپ است که اجازه می دهد تنها یک امکان و اجازه نمی دهد, استقلال.”

چنین انتقادات و مسائل انباشته شده در طول سال. یک نقطه شکستن بود که مورالس نادیده گرفته و نتایج حاصل از یک سال 2016 همه پرسی که در آن اکثریت مردم رای دادند و در برابر او اجازه می دهد برای اجرای دوباره برای ریاست جمهوری در سال 2019. در سرب تا 20 اکتبر 2019 انتخابات MAS و مورالس در حال حاضر فرو رفته در بحران مشروعیت آنها را به هدف را آسان تر برای حق بوده و تحکیم نیروهای و سرمایه گذاری کردن از خطاهای MAS.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

در همین حال مخالفان ترویج یک روایت در مورد احتمال تقلب در هفته های منتهی به انتخابات. موضوع تقلب در اکتبر 20th انتخابات نشان داد که مورالس برنده اصطلاح دیگری شده است به طور گسترده ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت. بسیاری از مردم من با صحبت در La Paz در مارس باور نمی کند “به یاد ماندنی” تقلب شده است توسط MAS به عنوان مخالفان ادعا اما که “معمولی” سطح پایین از بی نظمی ها گرفته شده بود. صرف نظر از اندازه و یا وجود تقلب سازمان کشورهای آمریکایی استراتژیک انداخت بنزین بر روی آتش در یک لحظه بحرانی از اکتبر بحران اولیه خود را با ادعای تقلب هل دادن کشور به خشونت است.

پس از انتخابات معترضان در برابر مورالس متفقین با جناح راست رهبر فرناندو کاماچو و دیگر نژادپرستانه ارقام دامن زدن به بی ثباتی و خشونت در این کشور در تلاش برای نیروی مورالس ، این تلاش ها در نهایت ایجاد بهانه برای پلیس و مداخله نظامی در نام جهت است که دقیقا چه اتفاقی افتاده است. در نوامبر 8, پلیس در سراسر کشور mutinied علیه دولت و ارتش “پیشنهاد” مورالس در نوامبر 10.

در این آب و هوا از خشونت و تهدید مورالس و دیگر MAS رهبران بودند مجبور به فرار و یا به پنهان کردن. ترس برای زندگی خود را مورالس در سمت چپ این کشور مکزیک در نوامبر 10. حق داشتن برنامه ریزی برای تصرف دولت در زمان استفاده از خلاء قدرت و وارد دفتر با مهم برکت از بولیوی نیروهای مسلح و سفارت ایالات متحده.

کودتا نمی خواهد موفق شده اند بدون حمایت پلیس نظامی و سفارت آمریکا.

جناح راست سناتور جانین Áñez اعلام کرد خودش رئیس جمهور در مقابل خالی کنگره در نوامبر 12. او جشن ورود به دفتر برگزاری گسترده مقدس است. “کتاب مقدس بازگشت به کاخ دولت” او اعلام کرد. “من تعهد به بازگشت به دموکراسی و آرامش به کشور است.” روز بعد دولت سرکوب چپ بیش از یک دوجین معترضان غیر مسلح و تماشاگران مرده در Senkata و Sacaba کلیدی حوزه های مقاومت به رژیم کودتا.

عناصر مختلف کمک به کودتا از MAS بحران مشروعیت به تجدید حیات و آثار از بولیوی راست. در عین حال کودتا نمی خواهد موفق شده اند بدون حمایت پلیس نظامی و سفارت آمریکا.

پس Áñez تشنج از قدرت بولیوی به تحمل بدترین حالت خشونت و اذیت و آزار سیاسی آن را دیده است در دهه.

“آنها به جرم اعتراض اجتماعی و رهبران اجتماعی—همه آنها تحت شدیدترین تحقیقات” بولیوی روزنامه نگار فرناندو ملینا به من توضیح داد در یک کافه در La Paz. “اگر آنها یافت می شود مربوط به اوو مورالس آنها بازداشت و مورد بررسی قرار گرفت. این فاشیست جامعه با استفاده از عدالت به طوری که خود را lynchings آنقدر مبتذل بلکه بیشتر نهادی. آن را یک فاجعه برای حقوق بشر است.”

“وجود دارد یک Bolsonarization’ بولیوی” ملینا توضیح داد: با اشاره به برزیل راست رئیس جمهور Bolsonaro. “آن را در آمریکای لاتین نسخه از alt-در سمت راست ما Trumpism.”

کودتا و Áñez دولت قدرت این جنبش است. “به طور کلی” او گفت:, “من جناح راست جنبش ضد نهادی ضد حزب طرفدار اسلحه pro-مغلوب ساختن پیشی جستن کاتولیک یا پروتستان های انجیلی در مورد Añez همچنین کاماچو سانتا کروز رهبر. ضد, گی, جنبش ضد فمینیستی – آن گروه بسیار قدرتمند هستند و آنها تثبیت شد توسط این اقدامات است.”

این Áñez دولت را تهدید به رول عمده مترقی سیاست های MAS و همچنین پیروزی های برنده در خیابان ها با بولیوی گسترده اجتماعی, کار و بومی حرکات.

“این کودتا است و نه فقط علیه دولت, دولت بلکه جنبش اجتماعی سازمان” Aymara فمینیستی فعال آدریانا گوزمن توضیح داد که در ماه نوامبر گذشته.

“آنچه ما از دست دادن امکان حمل به جلو این روند تغییر و تحول در کنار دولت” Guzmán گفت. “اما ما امید را از دست ندهید. ما از دست دادن نیست و اعتقاد ما را از دست ندهید ما رویاهای ما را از دست ندهید ضرورت ساخت جهان دیگری ممکن است. آن را بسیار دشوار است در یک fascistic دولت, اما ما همچنان به آن را انجام دهد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net