شرکت های بزرگ نفتی از دست می دهد تجدید نظر در کالیفرنیا آب و هوا دعاوی

واشنگتن – پرونده های حقوقی ثبت شده توسط یک گروه از کالیفرنیا شهرها و استان ها برای برگزاری مهم سوخت های فسیلی شرکت های مسئول خسارت ناشی از تغییر آب و هوا می توانید اقدام دولت در دادگاه یک دادگاه تجدید نظر فدرال حکم داد امروز.

در دو جدا از احکام مدار نهم دادگاه تجدید نظر رد درخواست از بزرگ نفت متهمان از جمله شورون اکسون BP کونوکو فیلیپس و پوسته — به موارد ثبت شده توسط سان ماتئو شهرستان و دیگر شهرستانهای نقل مکان کرد و از دولت به دادگاه فدرال. سه قاضی پنل همچنین حکم داد که دعاوی آورده سان فرانسیسکو و اوکلند که قبلا اخراج توسط یک دادگاه فدرال منطقه باید خود را به دادگاه بدوی تجدید نظر.

این موارد در اصل پرونده در دادگاه های ایالتی که در آن بسیاری از موارد مشابه در برابر توتون و تنباکو و مواد مخدر صنایع شنیده شد و تصمیم گرفت.

در اوایل سال جاری مدار چهارم دادگاه تجدید نظر حکم داد که مشابه طرح دعوی در دادگاه آورده شده توسط شهر بالتیمور باید اقدام در دادگاه های ایالتی.

ریچارد Wiles, مدیر اجرایی مرکز برای آب و هوا صداقت منتشر شده این بیانیه به شرح زیر:

“این حکم یک پیروزی فوق العاده ای در مبارزه برای نگه داشتن نفت پاسخگو برای دروغ گفتن در مورد تغییر آب و هوا و خروج جوامع به پرداخت خسارت.

“آخرین چیزی که ایران می خواهد آزمایشی است که در آن حقیقت در مورد چند دهه خود را از دروغ گفتن در مورد تغییر آب و هوا خواهد بود گذاشته لخت. این تصمیم گیری این جوامع یک گام نزدیک تر به آن روز.”

سابقه و هدف:

در جدا کردن پرونده های حقوقی کالیفرنیا شهرداری ها استدلال می کنند که عمده سوخت های فسیلی شرکت — از جمله شورون اکسون BP کونوکو فیلیپس و پوسته — مسئول افشای جوامع خود را به حمله تهدید از تغییر آب و هوا از جمله افزایش سطح آب, جاری شدن سیل, آتش سوزی, موج گرما و رویدادهای شدید آب و هوا ناشی از سوخت های فسیلی محصولات و دهه های طولانی انکار و کمپین دروغ برای فریب افکار عمومی در مورد آسیب های مرتبط با محصولات خود را. شهرداری ها استدلال می کنند که این شرکت ها باید سهم خود را از هزینه های مرتبط با برنامه ریزی و تطبیق با آب و هوا-خطرات مربوط از جمله تهدید به زیرساخت ها و کسب و کار.

یک مرکز آب و هوا یکپارچگی مطالعه تخمین زده می شود که در کالیفرنیا خواهد نیاز به صرف 22 میلیارد دلار در زمینه دفاع در برابر اجتناب ناپذیر افزایش سطح دریا توسط 2040. هزینه برآورد شده برای هر جامعه در این موارد هستند:

  • شهرستان مارین: $1 میلیارد+ (6th بیشتر در کالیفرنیا)
  • سان متئو کانتی: $784 میلیون+
  • Santa Cruz شهرستان: $758 میلیون+
  • سان فرانسیسکو: $256 میلیون+
  • ایمپریال بیچ: $211 میلیون+
  • ریچموند: $154 میلیون+
  • سانتا کروز: $96 میلیون+
  • اوکلند: $68 میلیون+

خواندن این مرکز برای آب و هوا صداقت دوست-of-the-دادگاه دادخواستها در این موارد در اینجا و اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de