آزمایش خون می تواند نقطه سرطان لوزالمعده در اوایل

سرطان لوزالمعده شناخته شده است به عنوان “قاتل خاموش” به دلیل آن است که اغلب شناسایی بیش از حد دیر است. اما امیدواریم جدید آزمایش خون ممکن است قادر به نقطه رایج ترین نوع تومور پانکراس را در مراحل اولیه آن.

در یک مطالعه کوچک در این آزمون نیز به نظر می رسد قادر به شناسایی دقیق این مرحله از سرطان لوزالمعده در بیماران — کمک به تعیین درمان مناسب ترین محققان در دانشگاه پنسیلوانیا مدرسه پزشکی گفت.

به گفته انجمن سرطان آمریکا بیش از 47,000 مردم مردن از سرطان لوزالمعده در هر سال. معشوق “خطر!” میزبان الکس Trebek در حال حاضر در حال راه انداختن یک جنگ علیه این بیماری است.

“در حال حاضر اکثر بیمارانی که تشخیص داده شده در حال حاضر متاستاتیک [پیشرفته] بیماری وجود دارد یک نیاز حیاتی برای یک آزمون است که می تواند نه تنها در تشخیص بیماری های قبلی بلکه با دقت به ما بگویید که ممکن است در یک نقطه که در آن ما می توانید به طور مستقیم آنها را به یک برنامه به طور بالقوه درمانی” مطالعه همکاری نویسنده ارشد اریکا نجار گفت: در دانشگاه انتشار اخبار. او هدایت پن مایع نمونه برداری آزمایشگاهی و تحقیقاتی دستیار پروفسور پزشکی.

“اگر اعتبار [در یک گروه بزرگتر از بیماران] این تست می تواند نه تنها به ارائه یک ابزار کلیدی برای بیماران در معرض خطر, اما همچنین یک ابزار مانیتورینگ برای بیماران مبتلا به برخی از عوامل خطر شناخته شده مانند جهش BRCA,” نجار گفت.

محققان دریافتند که آزمون-شناخته شده به عنوان یک مایع بیوپسی — بود دقیق تر در لوزالمعده تشخیص سرطان مهاجم داکتال یا PDAC دیگر از شناخته شده نشانگر به تنهایی. یک نشانگر است که قابل اندازه گیری ماده در آزمایش خون و یا شکل دیگری از تست.

در یک آزمون از 20 بيمار مبتلا به PDAC و 27 نفر بودند که سرطان-رایگان تست شد 92 درصد دقیق در تشخیص سرطان است که بهتر از بهترین و شناخته شده نشانگر, CA19-9 است که 89 درصد دقیق است.

مایع بیوپسی نیز دقیق تر در مرحله بندی سرطان در مقایسه با استفاده از رادیولوژی اسکن تیم تحقیقاتی گزارش شده است. آزمایش خون شد 84 درصد دقیق در تعیین مرحله سرطان لوزالمعده در مقایسه با 64 درصد برای تصویربرداری به تنهایی.

مطالعه منتشر شده 16 آوریل در مجله بالینی تحقیقات سرطان.

با توجه به مطالعه تیم PDAC رایج ترین شکل از سرطان لوزالمعده و سومین علت مرگ ناشی از سرطان. پنج سال بقای فقط 9 درصد و بیشتر بیماران زندگی می کنند کمتر از یک سال پس از تشخیص.

اگر سرطان تشخیص زودرس بیماران ممکن است قادر به انجام عمل جراحی برای برداشتن سرطان است که می تواند به درمان آنها, اما آن را دشوار است برای گرفتن سرطان قبل از آن پیشرفت و یا گسترش.

بیمارانی که سرطان ندارد فراتر از لوزالمعده اما کسانی که هنوز هم می تواند از جراحی با توجه به اندازه و محل تومور به طور معمول تحت سه ماه از شیمی درمانی و یا پرتودرمانی و پس از آن مجددا به تعیین اگر عمل جراحی یک گزینه است.

برای بیمارانی که سرطان لوزالمعده گسترش یافته است وجود دارد در حال حاضر هیچ درمان است که می تواند در درمان آنها.

دکتر Juun سیف معاون پزشک ارشد و مدیر پزشکی در Northwell بهداشت سرطان در دریاچه موفقیت n. y. خواندن بیش از یافته های جدید او اشاره کرد که سوزن بیوپسی در حال حاضر “استاندارد طلا برای تشخیص و مرحله [پانکراس] تومور” اما حتی پس از آن دقت ناکافی است.

“پژوهش حاضر ارائه می دهد یک پتانسیل مایع بیوپسی در سرطان لوزالمعده به عنوان ابزار تشخیصی و حکم و تحقیق بیشتر در این زمینه” سیف گفت. “بیوپسی مایع است که معمولا به عنوان تعریف یک نمونه از خون به دنبال سلولهای سرطانی از تومور است که در حال گردش در خون و یا برای قطعات DNA از سلول های تومور است که در خون.”

اطلاعات بیشتر

انجمن سرطان آمریکا در سرطان لوزالمعده است.

کپی رایت 2020 سلامت. تمام حقوق محفوظ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de