می دوم در جهان ابرقدرت ظهور از خاکستر از بیست سال از جنگ ؟

فوریه 15, علائم روز 17 سال پیش زمانی که تظاهرات جهانی علیه عراق در انتظار تهاجم آنقدر عظیم است که نیویورک تایمز به نام افکار عمومی جهان “دومین ابرقدرت.” اما ایالات متحده آن را نادیده گرفته و به عراق حمله کرد به هر حال. پس چه شده است این مهم به امید آن روز ؟

ارتش ایالات متحده است برنده جنگ پس از سال 1945 مگر اینکه شما تعداد دوره نقاهت کوچک استعماری پایگاه از گرانادا و پاناما و کویت دارد اما یک تهدید آن را به طور مداوم outmanoeuvred بدون شلیک بیش از چند مرگبار تفنگ عکس و برخی از گاز اشک آور. جالب اینجاست که این تهدید وجودی است که می تواند مسالمت آمیز آن را قطع و به اندازه و دور آن خطرناک ترین و گران سلاح: خود را صلح دوست شهروندان است.

در طول جنگ ویتنام جوان آمریکایی ها در مواجهه با مرگ و زندگی پیش نویس قرعه کشی ساخته شده قدرتمند anti-war movement. رئیس جمهور نیکسون پیشنهاد پایان دادن به پیش نویس به عنوان یک راه برای تضعیف جنبش صلح پس از او بر این باور است که افراد جوان را متوقف خواهد کرد در اعتراض به جنگ هنگامی که آنها دیگر موظف به مبارزه با. در سال 1973 این پیش نویس به پایان رسید ترک داوطلب ارتش که عایق اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی ها از ضربه مرگبار امریکا جنگ.

با وجود فقدان یک پیش نویس جدید anti-war movement—این بار با رسیدن به جهانی—فنر در دوره بین جنایات 9/11 و غیر قانونی آمریکا در حمله به عراق در مارس 2003. فوریه 15th, 2003, تظاهرات شد و بزرگترین تظاهرات تاریخ بشر متحد مردم در سراسر جهان در مخالفت با غیر قابل تصور چشم انداز است که ایران می خواهد در واقع راه اندازی آن در معرض تهدید “شوک و ترس” حمله به عراق است. برخی از 30 میلیون نفر در 800 شهرستانها در زمان بخشی در هر قاره از جمله قطب جنوب است. این انکار از جنگ memorialized در این مستند ما بسیاری از چراغ نیویورک تایمز روزنامه نگار پاتریک E. Tyler به توضیح است که در حال حاضر وجود دارد دو ابرقدرت بر روی این سیاره: ایالات متحده و افکار عمومی جهان.

ایالات متحده در جنگ نشان داد مجموع تحقیر خود را برای رقیب تازه بدوران رسیده و به هر طریقی غیر قانونی جنگ بر اساس نهفته است که در حال حاضر خروشان از طریق بسیاری از مراحل از خشونت و هرج و مرج برای 17 سال است. با هیچ پایانی در چشم به ایالات متحده و متفقین جنگ در افغانستان و عراق و سومالی, لیبی, سوریه, فلسطین, یمن و غرب آفریقا و مغلوب ساختن پیشی جستن را افزایش دیپلماتیک و اقتصادی جنگ علیه ایران ونزوئلا و کره شمالی تهدید به منفجر شدن به جنگ های جدید است که در آن دومین ابرقدرت در حال حاضر هنگامی که ما نیاز به آن بیش از همیشه ؟

پس از آمریکا ترور ایران ژنرال سلیمانی در عراق در ژانویه 2nd, جنبش صلح است reemerged بر روی خیابان ها از جمله افرادی که در راهپیمایی در فوریه 2003 و جدید فعالان بیش از حد جوان به یاد داشته باشید زمانی که آمریکا بود و نه در جنگ. شده اند وجود دارد سه روز جداگانه اعتراض یکی در ژانویه 4th, دیگر, در 9th و یک روز اقدام جهانی در 25. تظاهرات صورت گرفت در صدها نفر از شهرستانها نیست جذب نزدیک به اعداد آمد که در اعتراض به دستور جنگ با عراق در سال 2003 و یا حتی کسانی که از کوچکتر تظاهرات و vigils که در ادامه به جنگ عراق spiralled خارج از کنترل حداقل تا سال 2007.

شکست ما برای جلوگیری از جنگ آمریکا در عراق در سال 2003 بود که عمیقا مایوس کننده است. اما تعدادی از افراد فعال در آمریکا ضد جنگ جنبش کاهش و حتی بیشتر پس از انتخابات سال 2008 از باراک اوباما ، بسیاری از مردم نمی خواهید به اعتراض ملت را اولین رئیس جمهور سیاه پوست و بسیاری از جمله جایزه صلح نوبل, کمیته, واقعا اعتقاد او خواهد بود “رئیس جمهور صلح.”

اوباما جنگ نداشت موفق تر از بوش در بازگرداندن صلح و ثبات به هر یک از این کشورها و یا بهبود زندگی مردم خود را.

در حالی که اوباما با اکراه افتخار بوش توافق با دولت عراق برای خروج نیروهای نظامی آمریکا از عراق و او امضا, ایران, او به دور از یک رئیس جمهور صلح. او نظارت یک دکترین جدید از پنهان و جنگ نیابتی است که قابل ملاحظه ای کاهش می یابد نظامی ایالات متحده تلفات اما به هر طریقی تشدید جنگ در افغانستان و مبارزه با داعش در عراق و سوریه که نابود کل شهرستانها ده برابر افزایش در حملات هواپیماهای بدون سرنشین سازمان سیا در پاکستان و یمن و سومالی و خونین پروکسی جنگ در لیبی و سوریه که خشم در امروز. در پایان اوباما صرف بیشتر در ارتش و کاهش بیشتر بمب در کشور بیشتر از بوش بود. او همچنین حاضر به برگزاری بوش و همدستان خود را مسئول جنایات جنگی است.

اوباما جنگ نداشت موفق تر از بوش در بازگرداندن صلح و ثبات به هر یک از این کشورها و یا بهبود زندگی مردم خود را. اما اوباما “مبدل آرام رسانه ها-رایگان رویکرد” به جنگ ساخته شده دولت ایالات متحده از جنگ بی پایان خیلی بیشتر سیاسی پایدار است. با کاهش تلفات ایالات متحده و جنگ با کمتر هیاهو کرد و امریکا جنگ دورتر به سایه داد و آمریکا یک توهم صلح در میان جنگ بی پایان به طور موثر خلع سلاح و تقسیم جنبش صلح.

اوباما مرموز سیاست جنگ بود تا با حمایت باطل مبارزه علیه هر گونه شجاع خبرچین که سعی کردم به کشیدن آن به نور است. جفری استرلینگ, توماس دریک, Chelsea Manning, John Kiriakou ادوارد اسنودن و در حال حاضر جولیان آسانژ شده اند محاکمه و زندانی تحت بی سابقه تفاسیر جدید از جنگ جهانی اول دوران جاسوسی عمل می کنند.

با دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در کاخ سفید, ما خواهان شنیدن همان بهانه ای برای مغلوب ساختن پیشی جستن—که زد بر ضد جنگ پلت فرم است که دموکرات ها ساخته شده برای اوباما. اولین حامیان او قبول لب سرویس مورد تمایل برای پایان دادن به جنگ و آوردن سربازان خانه به عنوان آشکار آنچه را که رئیس جمهور واقعا می خواهد به انجام حتی به عنوان او را نگه می دارد افزایش جنگ. آنها از ما بخواهید به بیمار با وجود همه دنیای واقعی شواهد آنها معتقد هستند او در حال کار سخت در پشت صحنه برای صلح است. سوم, در فینال, cop-out است که موجب تضعیف دیگر خود دو استدلال آنها پرتاب کردن دست خود را و می گویند که او “تنها” رئیس جمهور و پنتاگون یا “دولت عمیق” است که بیش از حد قدرتمند برای حتی او را به اهلی.

اوباما و تهمت و طرفداران به طور یکسان استفاده می شود که این سه پایه لرزان سیاسی unaccountability به مرد پشت میز که در آن باک استفاده می شود برای جلوگیری کل عرشه از “بیرون از زندان رایگان” کارت پایان جنگ و جنایات جنگی است.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

اوباما و مغلوب ساختن پیشی جستن “مبدل آرام رسانه ها-رایگان رویکرد” به جنگ تلقيح امریکا جنگ و نظامی گری در برابر ویروس دموکراسی اما جنبشهای اجتماعی جدید شده اند تا برای مقابله با مشکلات و نزدیک به خانه. بحران مالی منجر به ظهور جنبش اشغال و در حال حاضر بحران آب و هوا و امریکا را تثبیت نژاد مهاجرت و مشکلات همه را برانگیخت جدید مردمی جنبش. سلام طرفداران تشویق شده اند این جنبش برای پیوستن به تماس به صورت عمده پنتاگون کاهش اصرار دارد که صدها میلیارد ذخیره شده می تواند کمک به صندوق همه چیز از مدیکر برای همه به رنگ سبز جدید برای مقابله با رایگان کمک درسی دانشگاهی.

چند بخش از جنبش صلح شده است نشان میدهد که چگونه به استفاده از تاکتیک های خلاق و ایجاد حرکات متنوع. جنبش فلسطینی’ بشر و حقوق مدنی شامل دانش آموزان مسلمان و یهودی گروه و همچنین سیاه و بومی گروه مبارزه با مبارزات مشابه در اینجا در خانه. همچنین الهام بخش هستند, کمپین برای صلح در شبه جزیره کره به رهبری کره ای آمریکایی ها مانند زنان عبور از DMZ آورده است که هم زنان از کره شمالی کره جنوبی و ایالات متحده به نمایش مغلوب ساختن پیشی جستن دولت چه واقعی دیپلماسی به نظر می رسد.

همچنین وجود داشته است موفق و محبوب تلاش هل دادن تمایلی کنگره را ضد جنگ موقعیت. در دهه های کنگره شده است تنها بیش از حد خوشحال به ترک warmaking به رئیس جمهور abrogating اساسی به عنوان تنها قدرت مجاز به اعلام جنگ. با تشکر از فشار افکار عمومی است و قابل تغییر. در سال 2019 هر دو مجلس کنگره رای به پایان متحده برای حمایت از عربستان در جنگ یمن و به ممنوعیت فروش اسلحه به عربستان سعودی برای جنگ در یمن اگر چه رئیس جمهور تهمت وتو هر دو صورتحساب.

در حال حاضر کنگره در حال کار بر روی اسکناس را به صراحت ممنوع کرده یک جنگ غیر مجاز در ایران. این لوایح ثابت کند که فشار افکار عمومی می تواند حرکت کنگره از جمله حزب جمهوری خواه و سلطه سنا به اصلاح آن در قانون اساسی قدرت بیش از جنگ و صلح از قوه مجریه.

یکی دیگر از نور در کنگره است که در این کار پیشگام از اول ترم که کنگره Ilhan عمر که به تازگی گذاشته یک سری از لوایح به نام مسیر صلح است که ما را به چالش نظامی در سیاست خارجی. در حالی که صورتحساب خود خواهد بود به تصویب در کنگره آنها را وضع یک نشانگر برای, که در آن ما باید رهبری شود. عمر را بر خلاف بسیاری دیگر در کنگره در واقع با این نسخهها کار به طور مستقیم با سازمان های مردمی که فشار می تواند این چشم انداز رو به جلو است.

انتخابات ریاست جمهوری ارائه می دهد یک فرصت برای فشار ضد جنگ در دستور کار است. موثر ترین و متعهد ضد قهرمان جنگ در مسابقه است برنی ساندرز. محبوبیت خود را برای تماس گرفتن از ایالات متحده آمریکا از آن مداخلات امپریالیستی و خود رای در برابر 84 درصد از هزینه های نظامی صورتحساب از سال 2013 منعکس شده نه تنها در نظرسنجی اعداد بلکه در راه دموکراسی نامزدهای عجله به موقعیت مشابه. همه در حال حاضر می گویند که آمریکا باید دوباره به ایران بعد از همه انتقاد “نفخ” پنتاگون بودجه با وجود رای گیری به طور منظم برای آن ; و بیشتر آنها وعده داده شده را به نیروهای ایالات متحده از بیشتر میانه است.

بنابراین ما به عنوان نگاه به آینده در این انتخابات چه هستند شانس ما برای احیای جهانی دوم ابرقدرت و پایان دادن به آمریکا در جنگ?

غایب اصلی جنگ جدید ما بعید است که به تظاهرات در خیابان ها. اما دو دهه از پایان جنگ ایجاد کرده اند قوی ضد جنگ احساسات در میان مردم است. یک 2019 مرکز تحقیقات پیو نظرسنجی نشان داد که 62 درصد از آمریکایی ها گفت: جنگ در عراق ارزش مبارزه و 59 درصد گفت: همین کار را برای جنگ در افغانستان است.

در ایران یک ماه سپتامبر سال 2019 دانشگاه مریلند نظرسنجی نشان داد که تنها یک پنجم از آمریکایی ها گفت: آمریکا باید آماده برای رفتن به جنگ” برای رسیدن به اهداف خود در ایران در حالی که سه چهارم گفت که اهداف آمریکا را تضمین نمی کند مداخله نظامی. همراه با پنتاگون ارزیابی تا چه فاجعه جنگ با ایران خواهد بود این احساسات عمومی سوخت تظاهرات جهانی و محکومیت است که باید به طور موقت مجبور مغلوب ساختن پیشی جستن به شماره گیری نظامی خود را تشدید و تهدید علیه ایران است.

بنابراین در حالی که دولت ما را جنگ تبلیغاتی را متقاعد کرده است بسیاری از آمریکایی ها که ما ناتوان هستند برای جلوگیری از آن فاجعه بار جنگ آن موفق به متقاعد کردن اکثر آمریکایی ها که ما در اشتباه هستند ، به عنوان در مسائل دیگر فعالیت دو اصلی موانع برای غلبه بر: اول مردم را متقاعد کند که چیزی اشتباه است; و ثانیا به آنها نشان می دهد که با همکاری با یکدیگر برای ایجاد یک جنبش مردمی ما می تواند چیزی در مورد آن انجام.

جنبش صلح را در پیروزی های کوچک نشان می دهد که ما قدرت بیشتری برای به چالش کشیدن ایالات متحده نظامی گری از بسیاری از آمریکایی ها درک کنند. همانطور که بیشتر مردم صلح دوست در ایالات متحده و در سراسر جهان کشف قدرت آنها واقعا باید دومین ابرقدرت ما دیدم به طور خلاصه در فوریه 15, 2003 پتانسیل افزایش بیشتر متعهد و مصمم تر از خاکستر از دو دهه از جنگ.

رئیس جمهور جدید مانند برنی ساندرز در کاخ سفید خواهد ایجاد یک جدید باز برای صلح است. اما همانطور که در بسیاری از مسائل داخلی که باز تنها میوه و غلبه بر مخالفان قدرتمند منافع در صورت وجود یک جنبش توده ای در پشت آن در هر مرحله از راه. اگر وجود دارد یک درس برای صلح دوست آمریکایی در ایران و مغلوب ساختن پیشی جستن ریاست جمهوری آن است که ما نمی توانیم خارج از غرفه رای گیری و ترک آن را به یک قهرمان در کاخ سفید برای پایان دادن به جنگ و آوردن صلح ایالات متحده. در تحلیل نهایی این است که واقعا به ما. لطفا به ما بپیوندید!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

ایندکسر