کانادا نیست حق انتخاب برای شورای امنیت سازمان ملل

خودمان را نسبت به ایالات متحده آمریکا اجتناب ناپذیر است با توجه به جغرافیا و تاریخ, اما جهان بسیار بزرگتر از بخش های شمالی از آمریکا است. حتی مترقی بین المللی متمرکز کانادایی ها بیش از حد اغلب آرام به یک حس کاذب از عدالت توسط متضاد دو کشور در سیاست خارجی است که ما همسایه جنوبی.

رقابت ما با ایرلند و نروژ برای دو کرسی در شورای امنیت سازمان ملل متحد فراهم می کند فرصت را به درک بین المللی و گسترش چشم انداز ما است. چگونه کانادا در مقایسه با این رقبا در مورد مسائل است که موضوع را به سازمان ملل متحد? آیا دولت لیبرال منعکس کننده تمایل بسیاری از کانادایی ها به عنوان یک نیروی صلح و حقوق بشر در جهان است ؟

با 0.5 درصد از جمعیت جهان در کانادا به نیمی از تمام شرکت های استخراج معدن.

خلع سلاح و صلح در جهان هستند و دو کلید اهداف ملل متحد است. ما ممکن است کمتر متهاجم از ما اما کانادا رقبا برای دو اروپای غربی و دیگران گروه کرسی در شورای امنیت قطعا کمتر درگیر با بحث صادرات اسلحه. در سال 2019 کانادا منتقل شده بیش از دو میلیارد دلار سلاح به عربستان سعودی است. کانادا ساخته شده از تفنگ تیرانداز از خفا و وسایل نقلیه زره پوش استفاده شده است و در ویرانگر عربستان به جنگ در یمن.

بیش از ربع قرن گذشته بسیاری از سراسر جهان آمده اند به شناسایی کشور ما با آن عظیم صنعت و معدن. با 0.5 درصد از جمعیت جهان در کانادا به نیمی از تمام شرکت های استخراج معدن. اغلب با حمایت دولت این شرکت را به عهده داشته اند سوء استفاده بی حد و حصر باعث نیم دوجین سازمان ملل متحد بدن به تماس در اتاوا به برگزاری کانادا شرکت کرد. در سال 2015 سازمان ملل متحد و کمیته حقوق بشر اشاره کرد: “دولت [کانادا] باید (یک) افزایش اثربخشی مکانیسم های موجود برای اطمینان حاصل شود که تمام کانادا شرکت های تحت اختیار خود را به ویژه در معدن, شرکت های بزرگ, احترام به موازین حقوق بشر هنگامی که در خارج از کشور.” با وجود وعده به انجام این کار دولت فعلی شکست خورده است و به دنبال از طریق یک بخشی در کانادا بحث برانگیز بین المللی در بخش معدن. به جای آنها ایجاد کرده ایم تا حد زیادی بی دندان ombudsperson در حالی که آشکارا حمایت بدنام ترین شرکت های. نه نروژ و ایرلند بین المللی سیاست های مرتبط به چنین بحث برانگیز میباشد.

بیش از دهه گذشته کانادا در برابر رای بیش از 100 مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه دفاع از حقوق فلسطینی. ایرلند و نروژ نیست رای دادند و در برابر هر گونه.

ما در نیمکره دولت فدرال است که به دنبال سرنگونی ونزوئلا سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده دولت است. کانادا مقامات ادعا می کنند به ترویج دموکراسی و حقوق بشر, اما آنها به همکاری در مبارزات انتخاباتی خود را با رئیس جمهور هندوراس, خوان اورلاندو هرناندز با به مراتب ضعیف تر قانون اساسی مشروعیت از نیکولاس مادورو. یکی دیگر متحد در ونزوئلا متمرکز ائتلاف رئیس جمهور کلمبیا ایوان دوقو که نظارت بسیار بیشتر نقض حقوق بشر است. ایرلند و نروژ را تا حد زیادی نشسته به رهبری آمریکا تلاش برای سرنگونی رئیس جمهور این کشور غنی از نفت.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

بیش از دهه گذشته کانادا در برابر رای بیش از 100 مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه دفاع از حقوق فلسطینی. ایرلند و نروژ نیست رای دادند و در برابر هر گونه. به تازگی دولت ایرلند قرار است لایحه ای را برای اعمال تحریم بر روی محصولات از شهرک اگر اسرائیل ضمیمه بخشی از کرانه. ترودو صحبت نمی کند تا در برابر اسرائیل را غیر قانونی الحاق پیشنهاد تا 58 سابق کانادا دیپلمات ها و سیاستمداران از جمله لیبرال امور خارجه, وزرای لوید Axworthy و آندره Ouellet به قلم یک نامه افشاگری در کانادا سکوت بیش از ماده است. بنابراین جای تعجب نیست که بیش از 100 کانادایی و بین المللی سازمان های جامعه مدنی و ده ها تن از افراد برجسته باید حمایت نامه ای سرگشاده خواستار ملل سفیران به رای دادن برای ایرلند و نروژ است.

در مهم ترین موضوع رو به بشریت ترودو ممکن است بهتر از تهمت اما کانادا فاصله زیادی پشت سر رقبای خود برای شورای امنیت کرسی است. نروژ و ایرلند سرانه انتشار گازهای گلخانه ای هستند کمی بیش از نیمی از کانادا. بین 2017 و 2018 کانادا گازهای گلخانه ای گل رز در واقع 15 میلیون تن است.

ایرلند و نروژ تایید بازل بان متمم در از بین بردن صادرات زباله از کشورهای ثروتمند به کشورهای فقیر. کانادا خودداری کرده است به حمایت از ابتکار عمل که شد الزام آور در سال گذشته پس از 97 کشور تصویب آن است. کانادا در شورای امنیت رقبا را نیز امضا سازمان ملل متحد پروتکل اختیاری کنوانسیون ضد شکنجه و سایر رفتارها یا مجازات است. اتاوا است. نروژ و ایرلند نیز به تصویب رساند به مراتب بیشتر سازمان بین المللی کار کنوانسیون.

رکورد روشن است. رقبای ما برای شورای امنیت کرسی بیشتر مسئول بین المللی شهروندان است.

برای مترقی کانادایی پیام ساده است: بهتر از ایالات متحده آمریکا به اندازه کافی خوب نیست.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im