کانادا گم شده در عمل در اسرائیل پیشنهاد الحاق کرانه

رهبران دو اسرائیل بزرگترین احزاب سیاسی—بنیامین نتانیاهو و Benny Gantz—باید با تشکیل یک دولت ائتلافی.

در عرضه اولیه شش ماه دوره ائتلاف به آدرس تنها دو موضوع: مبارزه با COVID-19 و الحاق بخش قابل توجهی از غرب بانک.

الحاق توافق شد ملاقات با swift محکومیت توسط آرایه ای از کشورها و موسسات و همچنین اسرائیل و فعالان حقوق بشر. در مقابل کانادا توسعه داده است یک بیماری ناتوان کننده صورت دیپلماتیک التهاب حنجره در مورد این موضوع.

جوزپ Borrell به نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه اظهار داشت: در تاریخ 23 آوریل که:

“… هر گونه الحاق را تشکیل می دهند یک نقض جدی قوانین بین المللی است. اتحادیه اروپا ادامه خواهد داد برای نظارت بر وضعیت و پیامدهای گسترده تر خواهد شد و عمل درآمده است.”

در شورای امنیت سازمان ملل به سفیر فرانسه ارائه شده انصراف قوی در همان روز:

“آن را تشکیل نقض آشکار قوانین بین المللی است که به شدت ممنوع دستیابی به زور از سرزمین های اشغالی. از جمله مراحل اگر اجرا نخواهد بلامنازع و نباید نادیده گرفته در روابط ما با اسرائیل است.”

چهار دیگر اعضای اروپایی شورای امنیت — بریتانیا, بلژیک, آلمان و استونی — همچنین با انتقاد از تهدید بلندی از الحاق.

ایرلند و نروژ صحبت کردن

ایرلند و نروژ دو کشور کانادا است رقابت برای دو باز شورای امنیت سازمان ملل متحد کرسی در 2021-22 باید هر دو علنا مخالف اسرائیل الحاق برنامه.

پیشرو در اسرائیل و سازمان های حقوق بشر از جمله B’Tselem و Yesh Din — صحبت کردن در برابر پیشنهاد الحاق. نامه ای مشترک توسط برجسته لیبرال اسرائیلی ها — از جمله سفرای سابق رئیس سابق اسرائیل کنست و برجسته نویسندگان — گفت:

“برای بیش از حد طولانی جهان بسنده با صدور condemnations در پاسخ به دولت اسرائیل را در جریان نقض قوانین بین المللی و نقض حقوق بشر علیه فلسطینیان در کرانه باختری و نوار غزه است.”

اما در کانادا ؟ به عنوان یک گزارشگر ویژه برای حقوق بشر سازمان ملل متحد شورای اسلامی در مورد وضعیت فلسطین, من استدلال می کنند که کانادا گم شده در عمل.

هیچ اظهارات علیه اسرائیل الحاق پیشنهاد صادر شده است. هیچ برنامه ریزی پاسخگویی اقدامات بوده است مطرح کرد. هیچ انتقاد اما خفیف شده است.

در اواسط ماه مارس وزیر خارجه فرانسوا-Philippe, شامپاین, آیا, اما, صدور بیانیه مربوط به الحاق غیرقانونی. او مشخص ششمین سالگرد الحاق کریمه گفت که: “کانادا به صراحت محکوم این نقض حاکمیت اوکراین و تمامیت ارضی و حقوق بین المللی.”

نقض قوانین بین المللی

یک جانبه الحاق قلمرو ممنوع است در حقوق بین الملل. این یک centrepiece از سال 1945 منشور ملل متحد و تثبیت شده است و بر اساس معاهدات و قطعنامه های قضایی, احکام و علمی نوشته بوده است.

در واقع این ممنوعیت به دست آورد وضعیت jus cogens عرف در حقوق بین الملل به این معنی است که آن را پذیرفته است به عنوان یک اصل اساسی از قانون توسط جامعه بین المللی و بدون استثنا مجاز است.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

ارضی فتح و الحاق در حال حاضر به عنوان غیر قابل تحمل تهدیدات بین المللی از بار تیره تر چرا که آنها همواره برانگیختن جنگ های ویرانگر سیاسی, بی ثباتی اقتصادی خراب تبعیض سیستماتیک و گسترده انسانی رنج می برند.

صحبت به طور خاص به پنج دهه اشغالگری اسرائیل به شورای امنیت سازمان ملل متحد تأیید کرده است و در هشت نوبت از سال 1967 اصل “ناروایی از کسب قلمرو” با جنگ و یا نیروی. این اصل ذکر شده توسط این شورا را محکوم به عنوان غیر قانونی اسرائیل دو قبل از اعمالی شرق بیت المقدس در سال 1980 و سوریه در بلندی های جولان در سال 1981.

هنگامی که روسیه حمله کرد و ضمیمه کریمه در سال 2014 کانادا همراه با بسیاری از آن متحدان غربی به سرعت به دنبال خود unreserved condemnations با اساسی اقتصادی و سیاسی اقدامات ضد.

روسیه اخراج شد از G8, واردات و صادرات, ممنوعیت تحمیل شده بود برای کالاهای تولید شده در کریمه آرایه ای از تحریم های اقتصادی و محدودیت اجرا شد و هدف افراد در مواجهه ممنوعیت سفر و مسدود ساختن دارایی ها.

بخشی از مغلوب ساختن پیشی جستن ‘صلح’ طرح

اسرائیل برای الحاق بخش هایی از غرب بانک مرکزی از ویژگی های رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به اصطلاح صلح به رفاه طرح در خاورمیانه اعلام کرد در اواخر ماه ژانویه سال 2020 است.

در پاسخ به اتحادیه اروپا اعلام کرد که این طرح شکست با “توافق بین المللی پارامترهای” در حالی که پاپ فرانسیس هشدار در مورد “خطر نابرابر راه حل است.”

با توجه به نامه ای سرگشاده از 50 سابق اروپایی از نخست وزیران و وزیران امور خارجه:

“این طرح پیش بینی یک رسمی از واقعیت کنونی در اشغال سرزمین های فلسطینی است که در آن دو ملت در حال زندگی در کنار هم بدون حقوق برابر. چنین نتیجه دارای ویژگی های شبیه به آپارتاید — یک اصطلاح ما استفاده کنید و به آرامی.”

رسمی کانادا واکنش وانیل بیانیه شامپاین که در سمت چپ هیچ کس در کاخ سفید ناراضی است. او گفت:

“کانادا به رسمیت می شناسد و نیاز فوری به تجدید تلاش ها به سمت مذاکره راه حلی برای مناقشه اسرائیل و فلسطین و به دقت بررسی جزئیات این ابتکار ایالات متحده برای روند صلح خاورمیانه.”

در سال 2010 در کانادا خود را از دست داده قبل از پیشنهاد به شورای امنیت سازمان ملل صندلی تا حدودی به دلیل استفان هارپر دولت خوابیده به پشت در آغوش اسرائیل است.

در سال 2015 منتخب نخست وزیر جاستین ترودو اعلام کرد که “کانادا بازگشته است” در صحنه جهانی و وعده داده شده به حمایت از قوانین بین المللی بر اساس سفارش.

مشابه آن را تا کنون تحت ترودو

هنوز تحت ترودو کانادا نگهداری هارپر سازگار طرفدار اسرائیل رکورد رای گیری در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و اجتناب حتی مودبانه انتقاد از رفتار اسرائیل در اشغال سرزمین های فلسطینی که اکثر میانه دیگر قدرت به طور معمول سرزنش.

در سال 2018 کانادا پارلمان تمدید آن تجارت آزاد توافق با اسرائیل ادامه می دهد که اجازه می دهد تا کالا از غیر قانونی شهرک سازی اسرائیل برای ورود به کانادا بازار تعرفه آزاد وجود قوانین داخلی است که برای نامیدن غیر نظامی و شهرک های یهودی نشین در سرزمین های اشغالی به جنایات جنگی است.

در آن زمان شورای امنیت پیشنهاد کانادا دو چهره جدی رقبا در نروژ و ایرلند که جامد بین المللی شهرت ساخته شده است در پشتیبانی از همسایگان اروپایی و یک موضع اصولی در طولانی اسرائیل و اشغال فلسطین.

اگر کانادا کمپین یک صندلی شورا بار دیگر ناموفق آن کم حرف رویکرد به اسرائیلی-فلسطینی مطمئنا شده اند عاملی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im