واشنگتن – ابتدا در فوریه 6, روزنامه نگاران گزارش داده اند که پلیس بازداشت و تهدید به دستگیری کسانی که پوشش RCMP را نسبت به فعالیت های زیست محیطی و بومی حقوق معترضان در مرطوب’suwet’en خاک بریتیش کلمبیا که در آن پلیس در تلاش بودند برای اجرای حکم یک دادگاه در پایان 2019 اجازه می دهد تا خط لوله کارگران شرکت دسترسی به خاک شوند. حداقل یک روزنامه نگار بازداشت شده بود توسط پلیس را در یک ماشین پلیس و رانده خارج از قلمرو, در حالی که پلیس گفت: یکی دیگر خبرنگار او را دستگیر و اگر او نبود ترک دستور منطقه. معترضان را جمع آوری کرده اند برای حمایت از اعضای مرطوب’suwet’en اول کشور که در مخالفت با ساخت یک خط لوله گاز از طریق خاک خود است.

RCMP اقدامات در خلاف مارس 2019 نقطه عطفی تصمیم دادگاه است که مجددا بر ملاحظات ویژه ای اعمال می شود به روزنامه نگاران پوشش تظاهرات حتی در دستور مناطق با ملاحظات از جمله اینکه آیا فرد درگیر در “حسن نیت” روزنامه نگاری پوشش است نه دخالت در اجرای قانون و یا به طور فعال کمک به معترضان و اگر اطلاعات از منافع عمومی. عدالت که این تصمیم با اشاره به اهمیت پوشش رسانه ای بومی در مسائل حاکی از این است که “خاص توجه باید به اعتراضات مربوط به مسائل بومی.” در سال گذشته RSF ابراز نگرانی های مشابه در مورد RCMP تلاش برای جلوگیری از مطبوعات دسترسی به محیط زیست تظاهرات به رهبری اعضای مرطوب’suwet’en اول کشور است.

“کانادا روزنامه نگاران حق دارند که در حال حاضر در طول بومی تظاهرات حقوق و RCMP نشان داده اعتنایی آشکار به قانون اساسی تضمین شده مطبوعات آزاد” گفت: دخی فصیحیان مدیر اجرایی RSF شمال امریکا اداره است. “تظاهرات اتفاق می افتد در مرطوب’suwet’en خاک بسیار مهم برای منافع عمومی و دادگاه سابقه اذعان به اهمیت پوشش رسانه ای از مسائل مربوط به کانادا بومی.”

افکار یک سخنگوی RCMP گفت: یک خبرنگار در فوریه 6 که پلیس احترام به حقوق روزنامه نگاران و را “هر گونه تلاشی اجازه می دهد تا کارکنان رسانه به عنوان نزدیک که ممکن است به اجرای منطقه” روزنامه نگاران در زمین گزارش شده در روز است که به دنبال آن است که پلیس همچنان به دخالت در کار خود را. یک فیلمساز مستند توییتی در فوریه 8 که RCMP بود “قلدری روزنامه نگاران به سرکوب تصاویر را در زمان واقعی است.”

کانادا در رتبه 18 از 180 کشور جهان در RSF را 2019 جهان در فهرست آزادی مطبوعات.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im