تغییرات در IVF ممکن است باعث افت فلج مغزی

نرخ فلج مغزی در میان نوزادان در کشورهای اسکاندیناوی متولد شده از طریق لقاح مصنوعی کاهش یافته است بیش از نیمی از بیش از دو دهه گذشته با توجه به کمتر دوقلو تولد از IVF, بر اساس یک مطالعه جدید.

یک مطالعه در دانمارک 15 سال پیش داشت به طور قابل توجهی با افزایش خطر ابتلا به فلج مغزی در نوزادان متولد شده از طریق لقاح خارج رحمی. مطلق خطر بود اما به فلج مغزی بود و بیشترین رشد و نمو خطر نقص تولد در ارتباط با ناباروری روش.

تبلیغات

“چند انتقال جنین است که هنوز استاندارد مراقبت در بسیاری از کشورها گفت:” نویسنده مطالعه دکتر آنه Lærke Spangmose از Rigshospitalet در بیمارستان دانشگاه کپنهاگ در دانمارک. “یافته های ما تاکید می کند که تنها انتقال جنین و سینگلتون تولد باید تشویق شود در سراسر جهان.”

این مطالعه جدید تجزیه و تحلیل داده ها در حدود 112,000 نوزادان متولد شده از طریق لقاح خارج رحمی بیش از 24 سال در دانمارک فنلاند و سوئد است. آنها در مقایسه با نزدیک به 5 میلیون نوزاد که به طور طبیعی تصور.

میزان کلی فلج مغزی در طول دوره مطالعه از کاهش 12.5 مورد در هر 1000 تولد زنده در 1990-1993 به 3.4 هر 1000 در 2011-2014.

نرخ کاهش یافته است و تنها کمی در کودکان به طور طبیعی تصور — از 4.3 به 2.1 در هر 1000. در میان تک نوزادان متولد شده از طریق لقاح خارج رحمی نرخ کاهش یافت و از 8.5 هر 1000 به 2.8 در هر 1000.

این نرخ در میان IVF دوقلوها پایدار باقی مانده در 10.9 هر 1000, با توجه به مطالعه است. نتایج ارائه شده در آنلاین نشست سالانه جامعه اروپایی تولید مثل انسانی و جنین شناسی.

نتايج ارائه شواهد قوی است که کاهش تعداد دوقلوها متولد شده پس از IVF درمان کاهش خطر ابتلا به فلج مغزی در نوزادان لقاح خارج رحمی به یک سطح قابل مقایسه با کسانی که به طور طبیعی تصور می گفت Lærke Spangmose.

او اشاره کرد که بیش از دو دهه گذشته شده است وجود دارد کاهش قابل توجهی در دوقلو نرخ تولد و پس از IVF درمان است.

این به ویژه در کشورهای شمال اروپا Lærke Spangmose گفت: انتشار اخبار. وجود دارد IVF دوقلو نرخ کاهش یافته است تقریبا از 25 درصد در دهه 1990 به کمتر از 5 درصد امروز که نیست بسیار بالاتر از 2 درصد دوقلو نرخ به طور طبیعی تصور حاملگی.

اطلاعات بیشتر

ماه مارس Dimes بیشتر در فلج مغزی.

کپی رایت 2020 سلامت. تمام حقوق محفوظ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de