چین تصویب برانگیز هنگ کنگ امنیت ملی قانون

مه 28 (UPI) — چین مقننه در روز پنج شنبه تایید بسیار جنجال برانگیز امنیت ملی قانون است که منتقدان می گویند بدتر خواهد شد حقوق و آزادی های نیمه خودمختار شهر هنگ کنگ است.

چین با مهر لاستیکی مهر ملی تصویب این قطعنامه با نزدیک به اتفاق آرا 2,878 رای به جرم اعمال تجزیه طلبی فتنه براندازی تروریسم و توطئه خارجی با, بازیگران, به تهدید امنیت ملی در هنگ کنگ است. تنها یک مجلس رای دادند در برابر این لایحه در حالی که شش رای ممتنع.

تصمیم گیری است و انتظار می رود برای جذب گسترده محکومیت بین المللی و تحریک بیشتر تظاهرات در سراسر هنگ کنگ است که لرزاند پس از ماه ژوئن گذشته توسط طرفدار دموکراسی تظاهرات که اغلب تبدیل به خشونت و درگیری با پلیس.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo اعلام ساعت قبل از رای گیری که هنگ کنگ برای استقلال از چین رو به وخامت گذاشته به نقطه آن دیگر موجه تجارت ویژه درمان تحت قانون ایالات متحده.

“هیچ فرد معقول و منطقی می تواند ادعا امروز که دلار هنگ کنگ حفظ درجه بالایی از استقلال از چین داده و حقایق را بر روی زمین” او گفت:.

در اوایل این هفته Pompeo توصیف این قانون به عنوان “ناقوس مرگ” برای استقلال هنگ کنگ وعده داده شده بود در U. N.-ثبت اعلامیه که بازگشت این شهرستان از انگلیسی به چینی حکومت در سال 1997.

کری لام رئیس اجرایی هنگ کنگ در بیانیه ای گفت که او از این تصمیم به عنوان منطقه ویژه اداری است “مسلم بخشی از جمهوری خلق چین است.”

با اشاره غیر مستقیم به ادامه تظاهرات آغاز شده است که در برابر حال حاضر خارج استرداد لایحه لام گفت: با توجه به دشواری به تصویب قانون مشابه در شهرستان وجود دارد باید به صورت ملی به تصویب قانون “ایجاد و بهبود سیستم قانونی و اجرای مکانیزم های هنگ کنگ برای حفاظت از امنیت ملی در سطح دولت است.”

“این قانون به تصویب رسید برای HKSAR برای حفاظت از امنیت ملی با هدف جلوگیری از مهار و تحریم یک اقلیت بسیار کوچک از مجرمان که تهدید امنیت ملی تأمین رفاه و ثبات دلار هنگ کنگ و حفظ “یک کشور و دو سیستم’,” او گفت: با اشاره به چارچوب قانونی که affords شهر آزادی و حقوق سرزمین اصلی می کند.

جاشوا وانگ برجسته طرفدار دموکراسی فعال در هنگ کنگ گفت: این قانون یک “حمله مستقیم” در برابر اراده هنگ Kongers آن را به عنوان “scrapping” چین وعده اعطای شهرستان استقلال و “دفن” یک کشور دو سیستم چارچوب این مدعی برای محافظت از.

“من پس از تماس رهبران جهان به اصرار چین برای خروج این لایحه گفت:” از طریق توییتر. “از آنجا که قانون ریختگی بیشتر شک در هنگ کنگ را در استقلال می خواهم جهان به اقدامات لازم برای ارسال یک سیگنال هشدار به چین برای آن بی پروا حرکت می کند.”

روز چهارشنبه چین مسدود ایالات متحده در تلاش برای برگزاری یک U. N. جلسه شورای امنیت در این موضوع با ژانگ Jun چین در سازمان ملل متحد توضیح در توییتر که “قانون امنیت ملی برای هنگ کنگ است که صرفا در چین امور داخلی.”

“این هیچ ربطی به با قطعنامه شورای امنیت,” او گفت:. “چین خواستار ایالات متحده بلافاصله پس از متوقف کردن آن با قدرت سیاسی و قلدری.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de