چین و روسیه وتو گسترش کمک مسیرهای به سوریه

جولای 10 (UPI) — چین و روسیه روز جمعه وتو شورای امنیت سازمان ملل اقدام به ارائه مرزی کمک به سوریه برای شش ماه آینده.

آنها تنها دو کشور از 15 کشور عضو شورا به رای در برابر کمک های اولیه.

تبلیغات

این سومین بار یا روسیه یا چین رای دادند در برابر چنین اقدامی این هفته است. U. N. مجوز برای عبور از مرز برای کمک به حمل و نقل منقضی بعد جمعه است.

بین المللی کمیته نجات آن را به نام “روز تاریک” برای شهروندان سوری.

“چهار میلیون نفر در شمال غربی تکیه بر عبور از مرز برای کمک به زنده ماندن; در ادلب شهروندان تحت محاصره توسط یک دهه از جنگ زندگی می کنند در شرایط تنگ و بسیار فقیر سلامت قرار دادن آنها در معرض خطر از بدترین عوارض” COVID-19 نیویورک-بر اساس سازمان گفت.

وجود دارد دو باز کردن گذرگاه های مرزی از ترکیه به سوریه به ارائه کمک های اولیه — Bab al-حوا و Bab al-Salam. IRC گفت: هر دو در حال حاضر نزدیک به حداکثر ظرفیت, اما چین و روسیه به دنبال کاهش تعداد گذرگاه را به یکی.

به شورای امنیت سازمان ملل برای اولین بار شروع آن مرزی کمک عملیات شش سال پیش و بیشتر شامل عبور از عراق و اردن است.

این شورا در نظر دارد برای برگزاری یک رای دیگر در یک پیشنهاد روسیه به گسترش کمک های تحویل به مدت یک سال از یکی از گذرگاه های مرزی. اعضا باید 24 ساعت به رای که پیشنهاد.

جنگ داخلی در سوریه آغاز شد و در مارس 2011, خوردگی, دولت رئیس جمهور بشار اسد در برابر انواع گروه های مخالف-از جمله سوریه نیروهای دموکراتیک-و دولت اسلامی است. روسیه داده است حمایت نظامی به رژیم اسد در حالی که ایالات متحده به رهبری یک ائتلاف برابر است — همچنین به عنوان داعش عراق و داعش.

همانطور که از ماه مارس رژیم اسد کنترل اکثریت قریب به اتفاق از خاک در کشور, در حالی که گروه های مختلف نگه داشتن زمین در شمال و شمال شرقی.

tinyurlis.gdv.gdu.nuclck.ruulvis.net