چین و آمریکا در یک دوره برخورد

برای خوب یا بد, آمریکا و چین در یک دوره برخورد. تصویر unsinkable غول پیکر اقیانوس پیمای تایتانیک و عظیم یخ به ذهن می آیند با دو استثنا. برای اولین بار است که یا آمریکا و یا چین می تواند تایتانیک یا کوه یخ است. دوم اگر این برخورد رخ می دهد هر دو کشتی و برگ را غرق.

ما چگونه به اینجا رسیدیم و به کجا می رهبری هستند و سوالات مربوط به. تاریخچه ممکن است اجتناب ناپذیر در ادراک. اما آینده است.

چین تاریخ شروع آن برگشت 5000 سال اگر چه 1300 یا 1200 B. C. ممکن است دقیق تر. که هنوز وقت پیش در مقایسه با سال 1776 یا 1789.

پس از قرن 13th, مغولان و بعد مینگ و شین سلسله که به طول انجامید تا سال 1911 چین در آغوش “پادشاهی میانه” فلسفه فرهنگی برتری. هنگامی که خداوند McCartney فرستاده شده توسط شاه جورج به چین در سال 1793 به Qianlong امپراتور او را نگه داشته و در انتظار ماه. در این جلسه امپراتور گفت McCartney که هیچ چیز را “وحشی” می تواند در ادای احترام شد مورد نیاز چین است.

در 1840s و جنگ تریاک که کیهانی استکبار شروع انحلال سلسله. “افتتاح” از چین و “قرن تحقیر” ادامه داشت تا سال 1949 با کمونیست پیروزی ملی گرایان. پس از آن چین بود عقب فقیر دولت است.

در امریکا ترومن دولت متهم شد که “دست چین” را به عنوان اگر آن را به ما به دور است. گرایان تحت Chiang Kai-Shek شد فاسد و همچنین بی کفایت. سال بعد جوزف استالین دیدم یک فرصت در اوایل سال 1950 هنگامی که وزیر امور خارجه دین Acheson موفق به شامل کره جنوبی در یک سخنرانی رسم یک خط در برابر اتحاد جماهیر شوروی گسترش است.

در 24 ژوئن سال 1950 کره شمالی نیروهای ریخت سراسر 38 موازی تقسیم شمال و جنوب نزدیک به بیرون آوردن ایالات متحده و سازمان ملل نیروهای خود را از شبه جزیره. درخشان خاکی فرود در اینچون, بندر سئول برخی از 30 مایل از DMZ outflanked کره شمالی ارتش. U. N. نیروهای تحت فرمان ژنرال ارتش داگلاس مک آرتور شتافت شمال.

اما به عنوان U. N. نیروهای نزدیک Yalu River و مرز چین که در ماه نوامبر چین نشانه این امر دخالت کند. مک آرتور حاضر به گوش دادن. در روز شکرگزاری سال 1950 چین انبوه حمله کردند و در نهایت رانندگی U. N. نیروهای به 38 موازی و پایان دادن به بن بست در سال 1953 بس.

نزدیک به 20 سال بعد, ریچارد نیکسون به چین رفت و با نام تجاری جدید رابطه متولد شد. پی در پی رئیس جمهور کشت که رابطه. George H. W. Bush که اول شده بود عملا سفیر چین تا به حال برای مقابله با این 1989 قتل عام میدان تیان آن من. اما روابط در مسیر برگشت رو.

بیل کلینتون و جورج دبلیو بوش و باراک اوباما فرض بر این است که “سرمایه داری با یک چهره” به عنوان زادگاه توصیف آن در نهایت منجر به بیشتر باز و دموکراتیک کشور است. چین به سرعت در حال مدرن ساخته شده است تا نظامی خود را ادامه داد: به مناسب امریکایی مالکیت معنوی و در زمان سخت تر لبه سیاست های دولت اوباما متوجه این نیاز را مجددا آن آسیا سیاست. با جنگ های سیم پیچ را در افغانستان و عراق و کره شمالی در اوایل انفجار هسته ای دستگاه های اجرایی اعلام کرد “استراتژیک محوری” به آسیا در اواخر سال 2011.

متاسفانه اعلام و آن را نادرست موفق به توهین چین و ترساندن دوستان و متحدان ما در اقیانوس آرام. Pivot شد “ایجاد توازن.” با این حال اوباما در پنتاگون با صدور آن “4+1” استراتژی اعلام کرد که ایالات متحده باید جلوگیری از — و اگر جنگ می آید شکست — چین یا روسیه یا کره شمالی و یا عراق. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ادامه داده است که استراتژی تمرکز بر دو در نزدیکی همکار رقبای چین و روسیه و تغییر نام Pacific Command, اقیانوس هند و آرام.

خشمگین ادامه داد: چینی ها آن را سرقت و 400 میلیارد دلار کسری تجاری سالانه این تهمت اجرایی به خود جلب کرد یک خط سخت با پکن است. پس از خروج از ترانس اقیانوس آرام همکاری مغلوب ساختن پیشی جستن در اعمال یک سری از تعرفه های تحریک یک unwinnable جنگ اقتصادی.

که coronavirus آغاز شد و در چین بوده است سیاسی بنزین ریخت و بر روی این دیگر آتشین اختلافات. با وجود عدم اثبات برخی بر این باورند که ویروس نشات گرفته از یکی از این دو بیماری عفونی آزمایشگاه در ووهان. بدون در نظر گرفتن, در سال 2020 انتخابات دموکرات ها و جمهوری خواهان را اجرا خواهد کرد در برابر چین است.

چین و جمهوری خلق چین به نظر می رسد بی حرکت. کمربند و جاده ابتکار در حال پیشرفت است به منظور افزایش چین دسترسی و نفوذ به بازارها و منابع است. تبلیغات جنگ شدت یافته بیش از COVID-19 و مسئولیت شود. تعرفه جنگ حل نشده است. و چین است خم نظامی آن عضلات در آن مرز دریا در حالی که با استفاده از دست زدن به آن از این بیماری همه گیر به عنوان یک مدل برای مقابل با شکست در جای دیگر.

خواهد تایتانیک یا کوه یخ تغییر دوره ؟ نه کاپیتان به نظر می رسد به طوری شیب دار.

هارلان اولمان است مشاور ارشد ” شورای آتلانتیک. آخرین کتاب “آناتومی شکست: چرا امریکا از دست می دهد هر جنگ شروع می شود.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net