چین با هشدار نسبت به اقدامات متقابل پس از Pompeo تبریک Tsai

مارس 20 (UPI) — چین روز چهارشنبه با بیان “قوی خشم و محکومیت” بیش از وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo را تبریک اظهارات به تایوان جمهور در آغاز دور دوم او در دفتر تهدید به اقدامات متقابل.

در چهارشنبه Pompeo توییتی تبریک به Tsai و نشستند ون در شروع دومین دوره چهار ساله به عنوان رئیس جمهور تایوان یک جزیره دولت چین ادعای حاکمیت بر تحت یک سیاست چین.

“تایوان پر جنب و جوش دموکراسی الهام بخش برای منطقه و جهان” Pompeo گفت. “با رئیس جمهور Tsai و در راس ما مشارکت با تایوان به رشد ادامه خواهد داد.”

او همچنین با صدور بیانیه ای گفت ایالات متحده در نظر تایوان به “یک نیروی خوب” در جهان است که دو دولت باید یک چشم انداز مشترک برای منطقه است که شامل حاکمیت قانون شفافیت رفاه و امنیت برای همه است.

در بیانیه ای در پکن را به وزارت خارجه محکوم Pompeo نظرات خود را بیان کرد و خواستار Tsai رئیس جمهور و استفاده از کلمه مشارکت در اتصال به تایوان “تشکیل ناخالص دخالت چین در امور داخلی.”

“از طرف ایالات متحده باید متوقف رسمی تعاملات و حرکت با هدف ارتقای اساسی در روابط خود با تایوان” وزارت گفت. “باید آن را جلوگیری از دخالت چین در امور داخلی, و باید خاتمه تمام حرکت ها و شعارهای که ممکن است به خطر اندازد متقابل تنگه صلح و ثبات و چین-روابط ایالات متحده به عنوان یک کل است.”

وزارت گفت: می خواستم آن را به روشنی به ایالات متحده آن را “دستور کار” برای تایوان استقلال را “به جا” و اقدامات برای تشویق جدایی طلبان “محکوم به شکست است” بیان کرد هر اقدامی که تهدید چین اهداف خواهد بود در دیدار با “پرقدرت” متقابل و بدون توضیح.

“چین خواهد شد اقدامات لازم را در پاسخ به فوق اشتباه حرکت های ایالات متحده ، “از طرف ایالات متحده باید تمام عواقب به وجود می آیند از آن.”

در ضمن تایوان وزارت امور خارجه تشکر Pompeo برای پیام و “ستایش” از آن دموکراسی در یک صدای جیر جیر بیان کرد: “دولت و مردم از تایوان هستند صمیمانه سپاسگزار برای دوستی و پشتیبانی ایالات متحده”

وزارت گفت: این نخستین بار بود که یک وزیر خارجه آمریکا, حال تبریک گفت یک رئیس جمهور تایوان.

در طول مراسم تحلیف او در سخنرانی روز شنبه, Tsai رد پکن تقاضا برای تایوان به reunify با چین است.

Tsai و گفت: دولت نمی خواهد قبول پکن یک کشور و دو سیستم دولتی و چارچوب برای الحاق.

“ما ایستاده سریع با این اصل” او گفت:.

در پاسخ به Pompeo را صدای جیر جیر Tsai و گفت: تایوان-آمریکا مشارکت قوی بود و پر از وعده و که او به جلو نگاه به “گسترش دوستی ما بر ما بسیاری از ارزش های مشترک و منافع است.”

دیگر ایالات سیاستمداران و مقامات همچنین با تبریک Tsai از جمله نامزد ریاست جمهوری و معاون سابق رئیس جمهور جو بایدن سابق مشاور امنیت ملی جان بولتون دیابت مارکو روبیو و دیگران.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im