نافرمانی مدنی میلیاردر-سبک

در اوایل این هفته میلیاردر Elon Musk به مبارزه طلبیده محلی مقامات بهداشت عمومی و موقعيت خود را گل سرسبد تسلا خودرو کارخانه مونتاژ در فرمونت کالیفرنیا. مقامات امنیت عمومی دستور داده بود که کارخانه تعطیل—بیش از مشک را مخالفت شدید—تقریبا دو ماه پیش از آن.

“گنگ” نگرانی در مورد کوروناویروس مشک بود خروشان که با خاموش شدن قریب الوقوع بود بدل به یک بی فایده “وحشت.” در 19 مارس روز او با اکراه خود را بسته فرمونت گیاه مشک با اطمینان پیش بینی جدید Covid-19 موارد خواهد بود در حال اجرا “احتمالا نزدیک به صفر” تا پایان ماه آوریل است.

در پایان مارس که صفر هیچ جا دیده می شود مشک دو برابر کردن هیاهو. او ترویج یک ویدیو کامل از coronavirus اطلاعات غلط است که یوتیوب آن را در زمان پایین. مشک تبدیل خواهد شد و حتی بیشتر از جان گذشته زمانی که مقامات شهرستان اعلام کرد قصد دارد به گسترش اصلی خود را پناهگاه در محل سفارشات.

“این فاشیست. این است و نه دموکراتیک. این است که آزادی” مشک یورش برده و در یک مارس 30 کنفرانس تماس با کسب و کار روزنامه نگاران و سرمایه گذاران. “به مردم بازگشت خود را goddamn آزادی است.”

مشک را به سو آالمدا کانتی برای خاموش کردن سطل زباله شهرستان را بالا افسر بهداشت به عنوان “غیرمنتخب & نادان” و اعلام قصد خود را برای yank Telsa از کالیفرنیا است.

این دوشنبه گذشته این تقابل در نهایت climaxed. مشک خود را اعلام کرد, Fremont, گیاه خواهد بازگشایی—با او در آن است.

“تسلا شروع مجدد تولید امروز در برابر آالمدا کانتی قوانین” مشک توییتی. “من خواهد بود در خط با هر کس دیگری. اگر کسی دستگیر شده است سوال من است که تنها از آن من باشد.”

هیچ کس دستگیر مشک.

هیچ کس متوقف کارگران جریان به خود گیاه یا. کارگران به مطمئن نبودند ورود در همبستگی با hyperventilating ، کاملا مخالف است. آنها تا به حال دلیل خوبی برای شک کردن به هر چیزی مشک ممکن است باید بگویم ایمنی مرتبط است. در صنعت خودرو مشک را تسلا تبدیل شده است برای بدنام عامل در گستاخ بی اعتنایی از استانداردهای ایمنی. نقض ایمنی در فریمانت گیاه فوربس گزارش شده در سال گذشته را “به مراتب بیشتر” نقض مجموع در دیگر آمریکا خودکار گیاهان.

پس چرا با توجه تسلا با عرض پوزش رکورد ایمنی, آیا کارگران بازگشت به کار هنگامی که شرکت خود و بازگشت به کار راهکار ارائه هیچ gameplan برای تست بازگشت کارکنان برای coronavirus?

دلیل ساده: کارگران در فریمانت گیاه زیادی ندارد انتخاب است. اگر آنها نمی, بازگشت, یک تسلا ایمیل مطلع آنها را در “مرخصی بدون حقوق” وضعیت. و آنها نیز تسلا نه چندان ماهرانه تهدید می تواند خود را از دست دادن خود را به دولت مزایای بیکاری.

مشک بود در اثر مجبور تسلا کارگران به همان از دست دادن-از دست دادن اتصال است که چهره بسته بندی گوشت می آمد کارگران در ایالات نبراسکا. بازگشت به کار قرار داده و سلامت خود را در معرض خطر و خود را غنی کارفرمایان غنی تر و یا در پناه حفظ خود و خانواده خود را امن و گرسنه.

Elon Musk در ضمن در حال حاضر می بیند چیزی جز پیروزی در همه جا او به نظر می رسد. امریکا میلیاردرهای او نشان داده است می تواند انجام آنچه آنها می خواهند. آنها بالاتر از قانون است. مشک خود مواجه است ظاهری هیچ عواقب هجوم مقامات دولتی در بازگشایی فرمونت گیاه. پیروزی او شده است کامل است.

اما چرا بازگشایی که ماده گیاهی بسیار به مشک? چرا او احساس اجبار به طور مستقیم به چالش مدنی اقتدار در وسط یک بیماری همه گیر?

ما لازم نیست که حدس می زنم به همین دلیل است. ما فقط نیاز به نگاهی تاریخی و به طور گسترده ای مشهور—پرداخت معامله است که مشک میانجیگری با تسلا کمی بیش از دو سال پیش.

این در ماه مارس سال 2018 توافق lavishes بر مشک یک سری از گزینه های سهام جایزه که پا زدن در بیش از یک دهه span اگر تسلا “بازار سرمایه”—مجموع ارزش سهام این شرکت—بازدید از یک دوجین بلند پروازانه اهداف از پیش تعیین شده. که بازار کلاه بود در حدود 59 میلیارد زمانی که مشک امضا خود را پرداخت کرد. برای جمع آوری در مقابله با کل عظیم انگیزه برنده تمام پولها — حدود 55 میلیارد—مشک را به رشد تسلا بازار کلاه با بیش از ده برابر به $650 میلیارد دلار است.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

اگر مشک می کشد که یک خودرو, صنعت, تجارت, مجله اشاره کرد پس از پرداخت معامله را رونمایی گزینه های مشک خواهد جیب به احتمال زیاد او را “ثروتمندترین مرد جهان توسط یک حاشیه.”

دیگر ناظران تمسخر در آن امکان. جهان هفت بزرگترین خودروسازان آنها اشاره با هم برگزار می شود در ترکیب ارزش بازار فقط $575 میلیارد دلار است. مشک را پرداخت معامله منتقدان متهم صرفا به مبلغ دیگری از او زرق و برق دار مانع از تبلیغات.

مشک و خود را malaysia نمی بینم چیزهایی که در راه است. درست تسلا هرگز نشان داده شده توانایی به کار سودآوری و بله تسلا ارزش بازار را به موشک وار رفتن در مقدار نسبتا کوتاه از زمان. اما آمازون, domino’s Pizza, و Netflix بکشد تا به حال همه ثبت نام جهش متناسب به عنوان بزرگ به عنوان تسلا پرداخت معامله پیش بینی. تسلا می تواند که جهش بیش از حد.

تا پایان 2019, جدی برخی از جهش آغاز شده بود به عنوان تسلا ثبت شده آن در سه ماهه اول سود. پس از آن سه هفته به 2020 مشک رسیده خود را پرداخت معامله اولین انگیزه آستانه وقتی که تسلا سهام بسته در بیش از $569 یک سهم. که قیمت درآورده این شرکت در مجموع ارزش بازار به بیش از 100 میلیارد دلار.

اما مشک خود پرداخت معامله را از نظر نیست فقط باید به آمار که $100 میلیارد دلار در بازار-کلاه هدف است. او تا به حال به نگه داشتن تسلا ارزش بازار به طور متوسط بالاتر از 100 میلیارد دلار بیش از شش ماه طول. که به نظر نمی رسد برای مطرح هر گونه مشکل تا coronavirus آمار و تهدید به تعطیل تسلا فرمونت گیاه.

برای مشک خاموش شدن می تواند در بیشتر زمان نا مناسب. این شرکت فقط ramping تا مدل جدید خود Y وسیله نقلیه سودمند ورزش. بدون یک مدل موفق Y تسلا قیمت سهم می تواند مخزن و مشک می تواند به از دست دادن بزرگترین اجرایی پرداخت ثروت باد آورده در شرکت های بزرگ جهانی و تاریخچه.

جای تعجب نیست که مشک freaked.

تسلا سهام, در پایان نمی مخزن. مشک را تمام و تهاجمی در برابر کالیفرنیا مقامات بهداشت عمومی خود را مشتاق تمایل به موضوع تسلا کارگران به, تاج, خطر, سفت ستون فقرات از تسلا سرمایه گذاران. در مه 4, تسلا سهام بسته در $761 یک قیمت بالا به اندازه کافی برای آوردن این شرکت 60 روز به طور متوسط در بازار سرمایه بیش از 100 میلیارد دلار. رسیدن به این نقطه عطف باعث اولین دسته از گزینه های سهام در مشک را پرداخت کرد.

گزینه های به مشک مناسب برای خرید تسلا سهام در این شرکت 350 $در ماه ژانویه 2018 قیمت سهم. او می تواند با چسبیدن به سهام و یا به نوبه خود در اطراف و فروش آنها در $761 مارس 4 قیمت بسته شدن. در هر صورت مشک شخصی ارزش خالص خواهد پایه 700 میلیون دلار بالاتر است.

مشک در حال حاضر دارای هشت سال بیشتر به پاک کردن خود پرداخت معامله بعدی 11 “ارزیابی موانع.” اگر او آنها را پاک می کند و تمام ارزش های شخصی خود را تسلا منابع سهام می تواند در مجموع بیش از $200 میلیارد.

یک دهه را “کار.”

باید بقیه از ما مراقبت در مورد هر یک از این ؟ تنها اگر ما ارزش تفاوت بین دموکراسی و زندگی واقعی فاشیسم تفاوت که مشک به طوری بی پروا تیره هنگامی که او hollered “فاشیستی” در مقامات بهداشت عمومی فقط تلاش برای نگه داشتن آمریکایی ها امن است.

مشک موفق قلدری به وضوح نشان داد که ما موقع انتخاب رهبران و دولت های آنها منجر نمی هنگامی که فشار می آید به پرتاب به اندازه کافی حفاظت از سلامت و رفاه متوسط کار مردم. دموکراسی نمی تواند کار به خصوص به خوبی و یا تحمل به خصوص طولانی—زمانی که ما انتخاب نمی محافظت از ما را از ثروتمند و قدرتمند که loom بزرگ خیلی بالاتر از ما است.

فاشیسم در مقابل اعیاد در چنین لحظات.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de