سازمان های حقوق مدنی و دولت های محلی در کالیفرنیا در اواخر روز جمعه درخواست در دادگاه فدرال سن خوزه برای صدور حکم اضطراری در سراسر کشور علیه تلاش دولت ترامپ برای پایان دادن به سرشماری سال 2020 شمارش پیش از موعد —حرکت منتقدان هشدار می دهند تلاش آشکار توسط رئیس جمهور و متحدان جمهوری خواه خود را به “خرابکاری” شمارش یک بار در یک دهه برای مزیت سیاسی دراز مدت است.

وی تصریح کرد: ما به آنها نیاز داریم که به فرستادن مردم به خانه ها به ویژه در طول همه گیر ادامه دهند. هر روز که از دست می دهیم، نمی توانیم برگردیم.»
—وکیل
ملیسا شری “ترامپ به دنبال خرابکاری #2020Census با خاتمه دادن به عملیات ضربه زدن درب بحرانی و تلاش های دیگر یک ماه زود،” اعلام کرد کریستن کلارک، رئیس جمهور و مدیر اجرایی کمیته وکلا برای حقوق مدنی، در یک توییت جمعه شب. “با توجه به همه گیر، این کار تلاش برای تامین یک شمارش کامل و عادلانه، به ویژه جوامع رنگ را تضعیف خواهد کرد. ما امشب توي دادگاه هستيم که باهاش مبارزه ميکنيم!

گروه های پشت درخواست حکم—که کمیته وکلا را شامل می شد، لیگ ملی شهری، لیگ زنان رای دهنده، و دولت های محلی از جمله سن خوزه و لس آنجلس در این هفته بسیج برای جلوگیری از شمارش کاهش یافته توسط اداره سرشماری پس از انتشار یک سند داخلی (pdf) هشدار داد که سرشماری عجله —خود یک نقض قانونی خواهد بود—می تواند ایجاد “اشتباهات جدی” در داده های بسیار مهم است که کمک می کند تا تعیین تخصیص منابع فدرال و ترسیم قانون گذاری مناطق در طول ده سال آینده.

وانیتا گوپتا، رئیس و مدیر عامل کنفرانس رهبری حقوق مدنی و بشر در بیانیه ای در اوائل هفته جاری گفت: «ماه هاست که مدافعان زنگ خطری را به صدا در می آورد که سرشماری دقیق در هر ایالت در خط است.» “کارشناسان اداره سرشماری روشن شده اند: عجله در سرشماری سال 2020 دفتر را مجبور به قطع گوشه در حالی که شمارش مردم، پردازش داده ها، و انجام چک با کیفیت—مجبور به کم شماری در جوامع در سراسر کشور و سیخ کردن داده های سرشماری به مدت یک دهه. هیچ دلیلی برای دادن زمان و انعطاف پذیری آن را به حرکت COVID-19 و تکمیل سرشماری با کیفیت بالا وجود دارد. یک سرشماری دقیق در سال ۲۰۲۰ در دست کنگره است و قانونگزاران باید سریع عمل کنند.»

در جریان رسیدگی به دادگاه که عملاً جمعه شب انجام شد، وکیل مدافع گروه های مختلف در کالیفرنیا، ملیسا شری، به قاضی دادگاه ناحیه ای ایالات متحده لوسی کوه گفت که حکم تنها راه جلوگیری از جبران ناپذیری است که دولت ترامپ با پایان دادن به شمارش سرشماری درب به درب و دیگر عملیات بسیار مهم در آستانه ایجاد آن قرار دارد.

شری به قاضی گفت: ما به آنها نیاز داریم که به فرستادن مردم به خانه ها به ویژه در طول همه گیر ادامه دهند. “هر روز که باختيم، نميتونيم برگرديم”

به گفته باب ایگلکو The San Francisco Chronicleدر تواریخ سان فرانسیسکو « کوه نسبت به تغییر توضیحات دولت برای اقدامات خود ابراز نگرانی کرد، اما در پایان جلسه دادرسی تصمیمی را اعلام نکرد» و «از هر دو طرف خواست روز سه شنبه به دادگاه بازگردند.»

“هیچ دلیلی وجود دارد که به اداره سرشماری زمان و انعطاف پذیری آن درخواست به حرکت COVID-19 و تکمیل سرشماری با کیفیت بالا وجود دارد. یک سرشماری دقیق در سال ۲۰۲۰ در دست کنگره است و قانونگزاران باید سریع عمل کنند.»
—Vanita Gupta, Leadership Conference
In a filing on behalf of the Trump administration, Justice Department attorney Alexander Sverdlov argued to the court that the injunction was “not warranted” and that the Trump administration’s decision-making around how it conducts the count amount to “unreviewable political questions.”

همان طور که ایگلکو گزارش می دهد:

شمارش جمعیت برای نمایندگی مجلس ایالات متحده و توزیع ۸۰۰ میلیارد دلار کمک فدرال در هر سال بسیار مهم است. به طور جداگانه، رئیس جمهور ترامپ به دنبال کنار گذاشتن مهاجران بدون مدرک از سرشماری است، اقدامی که کالیفرنیا و دیگر ایالت ها در دعاوی متعدد به چالش کشیده اند.

اداره سرشماری اعلام کرد اوت 3 که آن را به بررسی در سراسر کشور در تاریخ 30 سپتامبر ، یک ماه جلوتر از برنامه قبلی ، به منظور دیدار با مهلت دسامبر 31 برای ارائه داده ها پایان دهد. این اطلاعیه اعتراضات و دعاوی گروه های حقوق مدنی و دولت های محلی را به همراه داشت که از شمارش کوتاه در مناطقی با تعداد زیادی از مردم فقیر، اقلیت ها و مهاجران می ترسند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im