تغییرات آب و هوایی افزایش خطر آتش سوزی شدید در استرالیا 30 درصد محققان می گویند

4 مارس (فردا) — تغییر آب و هوا باعث شده است تا به 30 درصد افزایش در احتمال یک آتش سوزی شدید نجومی در جنوب شرقی استرالیا بود که سوخته برخی از 46 میلیون هکتار بیش از گذشته چند ماه.

دانشمندان با همکاری آب و هوا اسناد سازمان با استفاده از آتش و آب و شاخص برای ایجاد یک مدل کامپیوتری برای تعیین خطر آتش سوزی در جنوب استرالیا پس از سال 1900. آنها در مقایسه با تاریخی در شرایط آب و هوایی از جمله درجه حرارت خشکسالی و آتش با شدت بیش از چند دهه.

محققان دریافتند که خطر در 2019-20 فصل بود 30 درصد بالاتر از 120 سال قبل. آتش آب و هوا شاخص اشاره کرد “قابل توجه روند به سمت بالاتر خطر آب و هوا از سال 1979” جهان آب و هوا Attribution گزارش گفت:.

“ما می توانیم ویژگی بخشی از این روند به تغییر آب و هوا” دانشمندان گفت.

این تحقیق همچنین اشاره به افزایش درجه حرارت کلی — حدود 1 تا 2 درجه سانتیگراد بالاتر در طول این سال گذشته را heatwave در مقایسه با یکی در آغاز قرن 20th. چنین heatwave است که حدود 10 درصد بیشتر احتمال دارد اتفاق می افتد در حال حاضر از آن را در حدود سال 1900.

استرالیا 2019-20 wildfire فصل سوخته و حدود 21 percenتی کشور از جنگلهای مناطق معتدله. دانشمندان در غرب سیدنی دانشگاه Hawkesbury موسسه برای محیط زیست تعیین شده در ماه گذشته که در آتش سوزی بی سابقه در اندازه.

زمانی که محققان در بررسی سوابق تاریخی برای شواهد قابل مقایسه با آتش سوزی فصل — نه تنها در استرالیا بلکه در سراسر جهان است. آنها دریافتند چیزی نزدیک شدن به محدوده استرالیا ویرانی.

این blazes کشته شدن دست کم 34 نفر برآورد 1 میلیارد حیوانات و بیش از 5,900 سازه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>