آب و هوا قضات به معنای احترام به حقوق محیط زیست – 350.org بیانیه حمایت از مرطوب’suwet’en زمین مدافعان

نیویورک – 350.org می ایستد در همبستگی با ارثی روسای مرطوب’suwet’en ملت – همراه با متفقین بومی زمین مدافعان در Tyendinaga و فراتر از آن – در ادعای خود را بومی حقوق و عنوان بیش از موطن آبا و اجدادی خود را. ما در محکوم کردن حمله پلیس استعماری خشونت و بخش كاشته شده توسط کانادا و دولت پیش از میلاد) در تعقیب ساحلی GasLink fracked خط لوله گاز.

کانادا دیوان عالی کشور Delgamuukw تصمیم گیری به ما می گوید که حقوق و عنوان به اراضی که از طریق آن پیشنهاد ساحلی Gaslink خط لوله کراس تحت مراقبت و نظارت از مرطوب’suwet’en ارثی ندارند.

ما با محکوم کردن اقدامات هر دو نخست وزیر ترودو و برتر جان هرگن. آنها ساخته شده سیاسی خود را میراث بر وعده آشتی آب و هوا و رهبری است. در عین حال آنها اجازه می دهد که نظامی سلطنتی کانادا, ديد کوه, افسران پلیس برای ورود به unceded و unsurrendered مرطوب’suwet’en خاک به اجرای یک دستور غیر قانونی. آنها را تشویق اقدامات مشابه توسط پلیس استان انتاریو در Tyendinaga. این اقدامات در خدمت به حفاظت از منافع ساحلی GasLink شرکت بیش جمعی حقوق مرطوب’suwet’en افرادی که گفته اند هیچ به fracked گاز و شن و ماسه تار خطوط لوله برای بیش از یک دهه و بیش از بومی حقوق به طور گسترده تر.

دولت کانادا باید افتخار تعهدات خود به مردم بومی مندرج در ماده 35 از قانون اساسی کانادا و در سازمان ملل متحد اعلاميه حقوق مردمان بومی.

کانادا نیز موظف است به این سیاره به عنوان یک امضا به پاریس آب و هوا توافق و در نتیجه ما به عنوان 350 صراحت ایستاده با مرطوب’suwet’en ارثی ستاد که نه تنها حفاظت از سرزمین خود بلکه برای همه ما و آینده جمعی ما. آب و هوا و عدالت به معنای عدالت برای مردم بومی در همه جا.

کمک به مرطوب’suwet’en حقوقی صندوق در اینجااطلاعات بیشتر در مورد چگونه به حمایت و سازماندهی همبستگی در عمل در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>