آب و هوا اقدام فعالان و رهبران بومی در روز پنج شنبه را محکوم کرد خشونت قبل از سحر حمله توسط پلیس سوار سلطنتی کانادا در یک اردوگاه مجموعه, مرطوب’suwet’en مدافعان زمین در بریتیش کلمبیا.

ده ها تن از افسران RCMP—حمایت کردن سگ توسط تیم هواپیماهای بدون سرنشین با سنسورهای مادون قرمز و تاکتیکی افسران مسلح با “آنچه به نظر می رسد تک تیرانداز و تفنگ” با توجه به معاون—وارد Unist’ot’en اردوگاه در نزدیکی هوستون, British Columbia مدت کوتاهی قبل از 5:00 am یک ماه پس از مرطوب’suwet’en اخراج ساحلی GasLink از زمین های خود را.

“با استفاده از نیروی مسلح را به مردم بومی خود unceded سنتی سرزمین خود را در برابر اراده آشتی آن است که استعمار در آن همه زشتی و نفاق.”
—رئیس همین تام, اتحادیه, British Columbia, هندی, ستاد

این شرکت قصد دارد برای پاک کردن ورود به سیستم جاده در’suwet’en خاک راه را برای یک خط لوله که تمام پنج مرطوب’suwet’en قبیله را به اتفاق آرا مخالف تحت قبیله کد از قوانین شناخته شده به عنوان Anuc niwh سورتمه دراز و باریک’en. در سال 1997 کانادا دیوان عالی کشور حکم داد که مرطوب’suwet’en داده نشده بود تا حقوق به زمین های خود را—بیش از 8000 کیلومتر مربع در بریتیش کلمبیا.

“ما در مطلق خشم و دولت از درد و اندوه به ما شاهد مرطوب’suwet’en مردم خود را عنوان و حقوق وحشیانه پایمال شده و حق تعیین سرنوشت را تکذیب کرد” Grand رئیس استوارت فیلیپ اتحادیه بریتیش کلمبیا هند ستاد (UBCIC) در بیانیه ای گفت: پنج شنبه.

مرطوب’suwet’en ارثی ستاد دستور ساحلی GasLink کردن زمین های خود را ماه گذشته و چند روز پس از بریتیش کلمبیا دیوان عالی کشور حکم داد که قانون کانادا trumps قبیله ای و قانون است که این شرکت تا به حال دچار “آسیب های جبران ناپذیر” هنگامی که مرطوب’suwet’en ساخته شده محاصره و اردوگاه برای جلوگیری از ساخت و ساز از $6.6 میلیارد دلار پروژه خط لوله. دادگاه با صدور حکمی خواستار آن است که مرطوب’suwet’en ترک خاک.

ارثی ستاد در گفتگو با بریتیش کلمبیا مقامات در اوایل این هفته در مورد خط لوله و با توجه به قبیله “ساحلی GasLink توافق برای اجرای حکم برای مدت هفت روز” در طول مذاکرات.

“با استفاده از نیروی مسلح را به مردم بومی خود unceded سنتی سرزمین خود را در برابر اراده آشتی آن است که استعمار در آن همه زشتی و نفاق” گفت: رئیس همین تام معاون رئیس جمهور از UBCIC در روز پنج شنبه.

در طول پنج شنبه صبح حمله, به گفته معاون RCMP ماموران گفت: مرطوب’suwet’en زمین مدافعان آنها اقدام پیش از دستور دادگاه و این که آنها تا به حال 10 دقیقه به ترک اردوگاه در معرض خطر بودن متهم با انسداد عدالت است.

پلیس شکست در پنجره کامیون و “کشیده میشوند که برهنه شد و قفل شده بود و خودش را داخل” معاون گزارش شده است. حداقل شش نفر بودند دست به دستبند و دستگیر شد.

زمین مدافعان فریاد زد: “شرم بر RCMP! شرم بر نشین!” در این حمله با توجه به خروجی.

صلح سبز کانادا به نام نخست وزیر کانادا جاستین ترودو و بریتیش کلمبیا برتر جان هرگن به “بلافاصله سفارش RCMP به ایستادگی کردن” و “شرکت در بحث صلح آمیز با مرطوب’suwet’en ارثی ندارند.”

“صلح سبز را محکوم به نقض حقوق بشر در جریان در برابر مرطوب’suwet’en اردوگاه ها و افرادی که به حق عنوان دارندگان بیش از زمین های خود را و آب و هستند که مسالمت آمیز ورزش های بومی خود را حقوق به مقاومت در برابر ساحلی GasLink خط لوله گفت:” کریستی فرگوسن, مدیر اجرایی این سازمان است. “این غیر قابل قبول است برای کانادا برای استقرار نظامی پلیس در برابر بومی زمین مدافعان و دیگر معترضان مسالمت آمیز.”

این گروه همچنین در بیانیه خود از حامیان بومی حقوق برای نمایش همبستگی خود را با مرطوب’suwet’en با تماس با ترودو و هرگن و حضور در حوادث مختلف از جمله چندین تجمع در بریتیش کلمبیا قوه مقننه.

“همه خیس’suwet’en Clans رد کرده اند ساحلی GasLink fracked خط لوله گاز به دلیل این است که خانه ما” گفت: زمین مدافعان, در بیانیه ای. “داروهای ما ما انواع توت ها, غذا, حیوانات, آب ما فرهنگ ما همه در اینجا از زمان بسیار قدیم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de