کروناویروس و “دکترین شوک’

همه ما را به گرد هم می آیند. ما باید به یکدیگر کمک کنند. ما لازم نیست که زمان برای سیاست به عنوان معمول است.

در زمان بحران مانند زمان بیماری همه گیر کوروناویروس این نوع از تماس برای همکاری تبدیل drumbeat از زندگی روزانه ما است.

متاسفانه هیچ ضربه طبل می شود همه در راهپیمایی همگام سازی. در عمیقا نابرابر جوامع مانند ما خود را ثروتمند چند می تواند بهره برداری از چنین فجایع را به خود حتی ثروتمندتر.

در سال 2007 نائومی کلاین به بررسی این پدیده درخشان در نقطه عطفی کتاب دکترین شوک. کلاین نشان داد که چگونه نخبگان شرکت های بزرگ در سراسر جهان بارها و بارها و به طرز وحشیانه ای مورد استفاده قرار گیرد “عمومی سردرگمی زیر جمعی شوک — جنگ و کودتا و حملات تروریستی بازار سقوط و یا بلایای طبیعی — به فشار از طریق رادیکال pro-شرکت اقدامات است.”

2008 فروپاشی مالی را به وضوح نشان دهنده پویایی کلاین شرح داده شده است. وال استریت جاینت که بی پروا و رفتار مجرمانه در طلیعه که بحران به پایان رسید تا حتی بزرگتر و قدرتمند تر از قبل از بحران آغاز شد.

کلاین می بیند که همان پویایی در حال حاضر متداول در coronavirus بحران است. “ما در حال دیدن” او گفت: دموکراسی در حال حاضر به تازگی “این بسیار قابل پیش بینی روند که ما می بینیم در میان هر بحران اقتصادی که شدید شرکت های بزرگ فرصت طلبی.”

در پاسخ به همه گیری او گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن است “گرد کردن” وال استریت لیست علاقه مندی در همه چیز از برش و خصوصی سازی تامین اجتماعی — تضعیف آن مالیات حقوق و دستمزد جریان درآمد — به غنی سازی صنعت سوخت فسیلی با کمک مالی.

پس چگونه می تواند ما را در جلوگیری از یک “دکترین شوک” تکرار?

برای شروع ما نیاز به ارائه حمایت فوری برای کسانی که coronavirus است که هدف قرار دادن سخت ترین: بیمار و کسانی که مراقبت از آنها را به عنوان به خوبی به عنوان کارگران که از دست دادن شغل و درآمد.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

اما ما نمی توانیم برای جلوگیری از وجود دارد. ما باید در اثر یک “دکترین شوک” در جهت معکوس. ما باید برای به دست گرفتن دهانه برای تغییر coronavirus ارائه و چالش ظرفیت غنی ما و قدرتمند برای تبدیل شدن به همیشه غنی تر و قوی تر در هزینه از هر کس دیگری.

یک مثال: در درون ما به طور فزاینده ای coronavirus زده اقتصاد بیشتر و بیشتر خانواده ها خواهد بود رو اخراج. فعالان پیشرو و مقامات در حال حاضر کاملا به حق خواستار coronavirus مهلت قانونی برای اخراج.

اما ما یک شانس برای رفتن بسیار بیشتر است. چرا استفاده نمی کنند این بحران به بازنویسی اخراج-فعال کردن اساسنامه است که اجازه شرکت صاحبخانه غنی سازی خود را در هزینه از خانواده های آسیب پذیر در وهله اول ؟

Coronavirus بحران نیز به ما می دهد یک فرصت برای استفاده از کیف پول عمومی برای تغییر اقتصاد ما نسبت حقوق صاحبان سهام بیشتر و پایداری. هسته معکوس شوک دکترین باید به یک عظیم سرمایه گذاری های عمومی برنامه طراحی شده برای ایجاد شغل خوب با یک حق بیمه در پروژه های که موقعیت بهتر اقتصاد ما به آدرس تغییر آب و هوا.

اما ما همچنین می تواند استفاده از این بودجه برای معکوس کردن برخی از نابرابری است که باعث می شود بحران اقتصادی بسیار خطرناک برای شروع با.

صنایع مختلف در حال حاضر تقاضاهای مصرانه برای فدرال تضمین وام و کمکهای مالی به آنها را در گذشته coronavirus بحران است. فوری برای نجات بودجه سیاستگذاران باید در نظر اتصال pro-کارگر رشته ها.

ما می تواند انکار کند مثلا مالیات-ارزش دلار پشتیبانی به شرکت های خصوصی که پرداخت خود را به مدیران عامل بیش از 50 یا 100 برابر آنچه آنها خود را پرداخت معمولی کارگران است. حرکت در این جهت را بالا execs انگیزه ای به کارگران پرداخت بیشتر و بهره برداری از آنها کمتر است.

بازگشت در اواسط قرن 20 در آمریکا یک زمان بسیار بیشتری برابری نسبت به ما در حال حاضر شرکت های بزرگ بالا execs تنها به طور متوسط 30 برابر بیشتر پرداخت از کارگران خود را. که بیشتر در برابر امریکا ثابت انعطاف پذیر به اندازه کافی برای غلبه بر یک مهیب فلج اطفال بیماری همه گیر و رستگار.

که بیشتر در برابر امریکا اجازه دهید به یاد داشته باشید نیز پدید آمده از back-to-back بحران از زمان رکود بزرگ و جنگ جهانی علیه فاشیسم. ترقی خواهان تصرف فرصت آن بحران ایجاد شده و تغییر چهره از جامعه آمریکا است. چرا ما نمی توانیم?

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im