آیا گسترش بچه های مدرسه; کوتاه شدن پدر و مادر’ هفته کار

این خشن بودن پدر و مادر از آمریکا ،

شما اغلب ترک برای کار قبل از شما بچه ها را حتی از آن ساخته شده به مدرسه و در عین حال — و شما به خانه پس از آنها بازگشته است.

دقیقا در زمانی که شما قرار است به پدر و مادر ؟

بچه های خود را به خود را به مدرسه. آنها را به خانه خود را دریافت کنید. و کمک با مشق شب, صحبت کردن در مورد روز خود را حتی تنظیم یک مثال خوب همه تجملات شما را مجبور به پرداخت صمیم قلب برای همیشه-کاهش مقدار از زمان.

پس راه حل چیست ؟

برای کسانی که از اتاق فکر اقناع پاسخ این است که بیشتر از مدرسه است.

پدر و مادر و بچه ها برنامه نیستند تراز وسط قرار دارد ؟ خوب چین آنها را پس از آن. بچه ها در کلاس از 9 به 5 درست مثل پدر و مادر خود را.

نه تنها که آن را آسان تر برای کودکان به آنها را به و از مدرسه اما آن را آماده سازی بچه ها برای rigors از دنیای بزرگسالان.

این نئولیبرالی مرکز آمریکایی پیشرفت به عنوان مثال نشان می دهد که synching مدرسه و روز کاری را بهتر اجازه می دهد تا پدر و مادر به تعهدات خود به فرزندان خود.

این امر به ویژه درست است که می گویند برای کودکان و نوجوانان در جوامع کم درآمد که در آن اعطای رقابتی از برنامه های صندوق می تواند ابتکار عمل را در حالی که همچنین نگه داشتن پول گروگان مگر اینکه مدارس خود شرکت در بیشتر آزمون دبستان به عنوان بخشی از دوره های آموزشی.

این یک ایده وحشتناک پیشنهادی توسط های وحشتناک افراد شاغل برای میلیاردر philanthrocapitalists.

فکر می کنم تانک در حال اجرا توسط جان پودستا بود که رئیس ستاد رئیس جمهور بیل کلینتون و مدیر از رئیس جمهور باراک اوباما انتقال تیم—که به شما می گوید زیادی در مورد دموکراتیک سیاست های چند دهه گذشته است.

اما آن را نگه دارید از یک هسته از حقیقت است.

مدرسه و روز کاری می کنند با یکدیگر.

این اتفاق باعث مشکلات.

چیزی است که باید انجام شود.

اما این راه حل نیست و به طول زمان بچه ها نیاز به صرف در کلاس درس. آن حل شده است با کاهش مقدار زمان پدر و مادر خود را مجبور به ماندن در محل کار.

فکر می کنم در مورد آن.

دیگر روز مدرسه می تواند مضر به دانش آموزان

در حال حاضر اکثر کودکان حضور در مدرسه به مدت شش تا هفت ساعت در روز است.

اگر مدرسه آغاز شده و در اوایل و یا در جلسه بعد ما می شود را وادار بسیاری از بچه ها به قرار داده تا آنجا که 12 ساعت در روز – به ویژه هنگامی که شما عامل حمل و نقل و فعالیت های بعد از مدرسه.

دانش آموزان در مناطق روستایی و یا کسانی که زندگی در فاصله دورتری از مدرسه خواهد بود که بسیاری نهفته است. بسیاری از بچه ها به مدرسه اولیه برای صبحانه. بنابراین اگر کلاس شروع در 9 am بسیاری از کودکان و نوجوانان نیاز به رفتن به مدرسه توسط 8:30 صبح در آخرین – که می تواند به معنای خروج از خانه 7:30 am. اگر روز مدرسه به پایان رسید و در ساعت 5 بعد از ظهر این همان بچه ها نمی خواهد به خانه تا زمانی که 6 تا 7 بعد از ظهر و یا بعد.

این امر نباید منجر به بهتر عملکرد تحصیلی و یا به خوبی تنظیم شده بچه ها. این امر در نتیجه خسته و سوخته دانش آموزان است. برخی و شاید بسیاری از – احتمالا قطع فعالیت های بعد از مدرسه که خود صدمه دیده اجتماعی و عاطفی و فیزیکی توسعه است.

علاوه بر این بچه ها نیاز به زمان—زمان—برای کشف آنها چه کسانی هستند. آنها نیاز به صرف زمان با دوستان و ایجاد روابط و لذت بردن از خود.
 
آنها نباید مجبور به بزرگسالان قبل از آنها در حال تکامل آماده به انجام این کار.

و این نه فقط به من که می گوید. جوانان حامی ویکی Abeles است صدایی زنگ در برابر این ایده از یک دیگر روز مدرسه ، Abeles که نویسنده فراتر از اندازه گیری: نجات یک Overscheduled, Overtested و دست کم گرفت نسل نوشت: در نیویورک تایمز:

“بسیاری از فرزندان ما در حال حاضر کشیده به ناسالم شکستن امتیاز لود شده با بیش از حد مشق شب, فعالیت های فوق برنامه و خارج تدریس خصوصی چرا که آنها به این باور منجر بالا نمرات آزمون کشت و پیشرفته قرار دادن کلاس و بسته بندی رزومه ها بلیط خود را به دانشگاه و موفقیت است. این منجر به یک بیماری همه گیر از اضطراب ناسالم محروم از خواب سوخته-را رها آمادگی کودکان و ضعف و دلسرد معلمان است. مهم این است که ایجاد یک سالم تر و متعادل تر و جذاب تر و موثر روز مدرسه نمی یکی دیگر.”

این چیزی است که دیگر دستیابی به سازمان ملل را به موفقیت. کشورهایی مانند فنلاند و سنگاپور و چین کوتاهتر روز مدرسه – نه آنهایی که دیگر. آنها فقط سعی کنید به بهترین استفاده را از زمان کلاس دارند.

در واقع معلمان ایالات متحده در حال حاضر صرف زمان بیشتری را در کلاس درس با دانش آموزان از همسالان خود عملا در هر کشور توسعه یافته با توجه به سازمان همکاری و توسعه اقتصادی.

رفته به ادامه مطالب

شرکت های بزرگ رسانه ای قرار می دهد منافع 1% جلوتر از همه ما است. که اشتباه است. ما ماموریت ؟ برای اطلاع رسانی. برای الهام بخشیدن به. به آتش تغییر جهت منافع مشترک.

اگر شما بر این باورند که بقای رسانه های مستقل حیاتی برای سالم دموکراسی لطفا گام به جلو با کمک مالی به سازمان های غیر انتفاعی رویاهای مشترک امروز:

شاید به جای گوش دادن به فکر و احمق مثل پودستا ما باید توجه به آموزگاران در سراسر جهان است.

و این است که می گویند هیچ چیز از هزینه.

نه سال پیش آن را در زمان 10 میلیون دلار به طول روز در 50 شیکاگو مدارس. هر مدرسه رو $150,000 فقط به پرداخت اضافی برای حقوق و دستمزد برای جبران معلمان به زمان بیشتری است. منطقه پیش بینی شده است که این امر باید هزینه مبلغ 84 میلیون دلار برای افزایش برنامه به تمام مدارس.

اما آن را شامل نمی شود و هزینه های اضافی برای, برق, تعمیر و نگهداری و دیگر خدمات است که سخت تر است را برآورد.

که رفتن به پرداخت این پول اضافی است ؟ ما حتی نمی به اندازه کافی صندوق بچه ها زمان صرف در کلاس در حال حاضر! ما در حال رفتن به کشش مالیات بر درآمد و حتی بیشتر برای افزایش آن ساعت! ؟

این تعریف از انجام بیشتر با کمتر. بیشتر در زمان کمتر و با کیفیت.

کوتاه شدن فیلم هفته کار

آن را به مراتب بیشتر حس برای کاهش زمان پدر و مادر در محل کار نسبت به افزایش کودکان در مدرسه است.

بزرگسالان در حال حاضر کار ساعت بیش از حد بسیاری آن را به عنوان است.

در واقع انجام این کار در واقع باعث می شود افراد بزرگسال بهتر است در شغل خود.

در سال 2019 مایکروسافت انجام یک آزمایش در دفاتر خود در ژاپن که در آن کارکنان را به حال هر جمعه به عنوان یک مرخصی بعد. نتیجه یک افزایش در بهره وری از 40 درصد است.که نه فقط حدس و یا تحقق آرزو. سعی شده و ثابت شده درست است.

در سال 2019 مایکروسافت انجام یک آزمایش در دفاتر خود در ژاپن که در آن کارکنان را به حال هر جمعه به عنوان یک مرخصی بعد. نتیجه یک افزایش در بهره وری از 40 درصد است.
 
در سال 2018, ابدی, نگهبان, نیوزیلند متولی خدمات شرکت را تقریبا همان چیزی که بر اساس یک محاکمه. آن را به حال کارکنان کار چهار تا هشت ساعت در روز در هفته اما به آنها پرداخت می شود پنج. یک بار دیگر این منجر به افزایش در بهره وری بلکه کاهش سطح استرس و بالاتر رضایت شغلی.

این ایده از 32 ساعت در هفته کاری (به جای سنتی 40) به دست آوردن پشتیبانی می کند. پس از همه, بسیاری از ما در این کار به هدر رفته است.

متوسط تعداد واقعا سازنده ساعت در یک روز هشت ساعت دو ساعت و 53 دقیقه اساس یک نظرسنجی از انگلستان کارگران دفتر. انسان نیست ربات. ما فقط نمی تواند نشستن در میز ما و کار. ما همه این بی معنی جلسات بیهوده و بیمعنی ایمیل ها و تماس های تلفنی, co-worker بحث اختلال و حواس او را پرت. تصور کنید اگر ما به هدر زمان زیادی است و می تواند تمرکز بر تلاش های دیگر پس از قرار دادن در چند موثر ساعت در دفتر. ما می تواند همه چیز انجام می شود و هنوز هم به زندگی ما.

پنج روز و 40 ساعت در هفته کاری نسبتا جدید اختراع. یک قرن پیش آن را غیر معمول نیست برای مردم به کار شش تا ده ساعت در روز را با تنها روزهای یکشنبه برای عبادت مذهبی. سپس هنری فورد آغاز شده و به او autoworkers زمان بیشتری برای ایجاد اوقات فراغت – به طوری که آنها ممکن است به دلیل واقع خرید اتومبیل آنها ساخت. آن را تبدیل به تمرین مشترک در سراسر کشور در سال 1938 هنگامی که کنگره با تصویب قانون استاندارد نمایشگاه کار. این قانون به معنای بهبود شرایط و پرداخت هزینه برای تولید کارگران – و آن را انجام دادیم. اما این بدان معنا نیست که این همه پایان همه. ما باید با ادامه این روند به کوتاه شدن ایام کار در هفته و حتی بیشتر.

در واقع این چیزی است که مردم انتظار می رود اتفاق می افتد – که ساعت کار ادامه خواهد داد به کوچک در طول زمان.
 
در 1930 جان مینارد کینز اقتصاددان پیش بینی کرد که این هفته کار در نهایت می توان برش را به 15 دقیقه. او نمیفهمد که تا سال 2030 مردم را به مراتب بیشتر اوقات فراغت خود را به عنوان نیازهای مادی مواجه شد.

روند تغییر در 1970s به عنوان آمریکایی ها شروع به صرف بیشتر نه کمتر وقت در شغل خود. این نیز همزمان با تضعیف اتحادیه های کارگری شرکت کوچک سازی و خواستار بیشتر از کارکنان برای کاهش دستمزد و مزایا.

در حال حاضر آمریکا و کره جنوبی منجر به توسعه جهان در روزهای کاری. آمریکایی ها به طور متوسط 1,786 ساعت کار یک سال است که 423 ساعت بیشتر از کارگران در آلمان و بیش از 100 ساعت بیشتر از کارگران در ژاپن, با توجه به سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD).

نتيجه گيری

این ساعت های طولانی تلفات در سلامتی ما و خوب بودن.

این گفتن که به جای تحقق است که افراد بزرگسال باید کمتر از ساعت در کار سیاست wonks سعی کنید برای متقاعد کردن ما به فرزندان ما شانه همان بار.

آن را به من یاد ماکس وبر پایان نامه در منی خود را به “اخلاق پروتستان و روح سرمایه داری.” در کتاب جامعه شناس و اقتصاددان معتقد است که در زیر ما ارزش اقتصادی نهفته است مطیع اعتقاد یک پیوریتن اخلاق کاری. ارزش کار این است که با توجه به مذهبی و اخلاقی شور بسیار فراتر از آنچه در آن سود ما monetarily.

شاید ما نیاز به یک گام به عقب از این ناخودآگاه و سمی ارزش برای دیدن آنچه که واقعا در بهترین منافع افراد و خانواده ها.

آن است که گذشته دور زمان به کوتاه شدن ایام کار در هفته برای بزرگسالان است.

که به ما این زمان ما باید بهتر از پدر و مادر به فرزندان ما اجازه می دهد ما را بیشتر در حال حاضر و برای آنها موجود است.

آن را به مراتب بهتر خواهد بود برای خانواده ها به صرف زمان بیشتری را با هم یادگیری و رشد را نسبت به پرتاب آن زمان پایین بی پایان bin خالی میباشد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>