خوردن ماهی در حد اعتدال در دوران بارداری برای نوزاد

مشاوره در مورد خوردن ماهی در حالی که باردار است تلنگر-شکست مواجه در طول سال. در حال حاضر یک مطالعه جدید نشان می دهد که بهره مند از خوردن ماهی در حد اعتدال در دوران بارداری بیشتر در معرض خطر.

ماهی یک منبع اصلی اسیدهای چرب امگا-3 که مهم هستند برای جنین در حال رشد. اما برخی از ماهی — مانند اره ماهی کوسه و ماهی خال مخالی — می تواند حاوی سطوح بالایی از جیوه که می تواند باعث آسیب های عصبی.

مطالعه جدید شامل 805 جفت مادر و کودک در پنج کشور اروپایی است. در دوران بارداری زنان خواسته شد در مورد مصرف ماهی و تست شده برای قرار گرفتن در معرض جیوه.

هنگامی که فرزندان خود را بين 6 و 12 سال سن بچه ها سوخت و ساز سلامت مورد بررسی قرار گرفت. سوخت و ساز سلامت شامل عواملی مانند اندازه دور کمر و فشار خون و کلسترول.

دانشگاه کالیفرنیای جنوبی محققان دریافتند که کودکانی که مادران خوردند ماهی یک تا سه بار در هفته در دوران بارداری بیشتر احتمال دارد که بهتر سوخت و ساز سلامت از بچه ها که مادران خوردند ماهی کمتر از یک بار در هفته در دوران بارداری است.

اما مزایای کاهش یافته است اگر مادران از خوردن ماهی بیش از سه بار در هفته در طول دوران بارداری با توجه به مطالعه منتشر 16 مارس در JAMA شبکه باز است.

“ماهی است که منبع مهمی از مواد مغذی و مصرف آن باید اجتناب شود” محقق ارشد گفت: دکتر Leda Chatzi یک استاد طب پیشگیری در دانشکده کک پزشکی از USC.

“اما زنان باردار باید چوب به یک تا سه وعده ماهی در هفته توصیه می شود و خوردن بیشتر به دلیل پتانسیل آلودگی ماهی با جیوه و دیگر آلاینده های آلی پایدار” او توصیه می شود در یک مدرسه انتشار اخبار.

مطالعه همکاری نویسنده نیکوس Stratakis یک محقق فوق دکترا اشاره کرد که ماهی می تواند یک مسیر مشترک قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خطرناک آلاینده ها.

“ممکن است که هنگامی که زنان خوردن ماهی بیش از سه بار در هفته که قرار گرفتن در معرض آلاينده ممکن است متعادل اثرات مفید مصرف ماهی دیده می شود در کاهش مصرف سطوح” Stratakis گفت.

محققان در حال حاضر طرح به بررسی اثرات مصرف انواع مختلف ماهی را با مواد مغذی مختلف و سطح جیوه. آنها همچنین انتظار می رود به دنبال کودکان در مطالعه خود را تا اواسط نوجوانی.

اطلاعات بیشتر

سازمان غذا و دارو ارائه می دهد مشاوره در مورد مصرف ماهی در زنان باروری سال است.

کپی رایت 2020 سلامت. تمام حقوق محفوظ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im