قرار گرفتن در معرض ید در بخش مراقبتهای ويژه نوزادان ممکن است نوزاد عملکرد تیروئید

قرار گرفتن در معرض ید در بخش مراقبت ويژه نوزادان (NICU) ممکن است افزایش یک نوزاد خطر ابتلا به از دست دادن عملکرد تیروئید یک مطالعه جدید نشان می دهد.

ید راه حل های اغلب استفاده می شود به عنوان ضد عفونی کننده بر روی پوست قبل از جراحی و یا دیگر روشهای پزشکی. ید نیز داده داخلی برای تصویربرداری از روش های مورد استفاده در نوزادان محققان توضیح داده شده است.

تبلیغات

محققان خون بالاتر از سطح ید در نوزادان مبتلا به کم کاری مادرزادی تيروئيد (جزئی یا کل از دست دادن عملکرد تیروئید) که تا به حال اقامت در بخش مراقبتهای ویژه نوزادان. تمام این نوزادان به حال عادی عملکرد تیروئید زمانی که آنها رفت و به بخش مراقبتهای ویژه نوزادان.

“محدود کردن ید قرار گرفتن در میان این گروه از نوزادان ممکن است هر زمان که ممکن است کمک به کاهش خطر از دست دادن عملکرد تیروئید,” محقق دکتر جیمز میلز گفت: در انتشار اخبار از ایالات متحده موسسه ملی بهداشت ،

میلز است از اپیدمیولوژی شعبه NIH را یونیس کندی شرایور موسسه ملی بهداشت کودکان و توسعه انسانی.

برای نوزادان مبتلا به کم کاری مادرزادی تيروئيد درمان با هورمون تیروئید است برای شروع در عرض چهار هفته پس از تولد و یا دائمی ناتوانی فکری اتفاق می افتد.

برای مطالعه میلز و همکاران خود را در مقایسه با ید سطح از بیش از 900 کودکان مبتلا به کم کاری مادرزادی تيروئيد به بیش از 900 کودکانی که شرایط ندارد.

در میان بچه ها 183 بودند برای مراقبت در NICU. از این 114 تا به حال کم کاری مادرزادی تيروئيد و 69 نداشت.

کودکان مبتلا به کم کاری مادرزادی تيروئيد با احتمال بیشتری به شده در NICU از کسانی که بدون شرط محققان دریافتند.

هنگامی که آنها در نگاه تنها بچه ها که شده بود در بخش مراقبتهای ويژه نوزادان آنها دریافتند کسانی که مبتلا به کم کاری مادرزادی تيروئيد بالاتری ید سطح از کسانی که بدون شرط.

بالاتر ید سطح در میان نوزادان مبتلا به کم کاری مادرزادی تيروئيد و NICU اقامت ممکن است مربوط به قرار گرفتن در معرض ید در طی درمان اگر چه تنها یک انجمن مشاهده شد و تحقیقات را شامل نمی شود اطلاعات روی نوزادان دقیق روش های پزشکی.

محققان احتیاط NICU کارکنان به استفاده از مواد ضد عفونی کننده حاوی ید و برای جلوگیری از افشای نوزادان به ید مگر اینکه لازم است. Preemie نوزادان جذب ید بیشتر به آسانی از طریق پوست خود را مسن تر و نوزادان آنها اشاره کرد.

این گزارش منتشر شد در تاریخ 7 ژوئیه در مجله تغذیه.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در کم کاری مادرزادی تيروئيد سر به وزارت بهداشت و خدمات انسانی.

کپی رایت 2020 سلامت. تمام حقوق محفوظ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>