کشاورزان و ماهیگیران به چالش گروه بانک جهانی ایمنی حاکم

واشنگتن – ماهیگیری و کشاورزی جامعه در گجرات هند را به چالش حاکم از یک قاضی فدرال در منطقه کلمبیا که شرکت مالی بین المللی (IFC) – بخشی از گروه بانک جهانی – ایمنی بدن از شکایت خسارت وارده توسط یک coal-fired power plant است که در آن تسامح تامین می شود. EarthRights بین المللی نشان دهنده این جامعه که برای اولین بار ثبت جم v. IFC کت و شلوار در سال 2015 و برنده یک تصمیم از دادگاه عالی ایالات متحده در سال گذشته که IFC ندارد “مطلق” ایمنی به تمام دعاوی است. در شب جمعه, ایالات متحده منطقه قاضی John D. بیتس دوباره اعطا IFC حرکت به اخراج پیدا کردن که IFC ایمنی بدن را تحت حقایق در این مورد.

ساخت و ساز و بهره برداری از 4,150 مگاوات نیروگاه در امتداد ساحل گجرات است که آسیب رساندن به معیشت و از بین بردن منابع طبیعی است که نسل از خانواده های محلی باید متکی ماهیگیری و کشاورزی-نمک و سوژه متحرک از روبرو و حیوانات پرورش. شاکیان در اصل تلاش برای افزایش نگرانی های خود را از طریق IFC داخلی شکایت مکانیزم اما زمانی که IFC رهبری نادیده گرفته شکایت بدن نتیجه گیری آنها در زمینه کت و شلوار در ایالات متحده به عنوان آخرین چاره.

“ما در حال نا امید با تصمیم اما مصمم هستند به این مبارزه پیش رو گفت:” بودا اسماعیل جم شاکی در مورد. “برای نجات ما معیشت و حفاظت از محیط زیست برای نسل های آینده ما نمی بینیم و هر راه دیگر. ما می دانیم که ما در برابر یک ثروتمند و قدرتمند نهاد اما ما مصمم به ایجاد صدای ما شنیده می شود. ما ادامه خواهد داد به دنبال عدالت است.”

“به جای اتلاف وقت و پول در دادگاه IFC باید با استفاده از آن منابع قابل توجهی برای بازگرداندن محیط زیست و معیشت از کسانی که منفی تحت تاثیر قرار توسط این نیروگاه” اضافه شده بهارات پاتل از ماهیگیران محلی سازمان Machimar Adhikar Sangharsh Sangathan (انجمن مبارزه برای Fisherworkers حقوق) (جرم) است که شاکی.

“شرم بر IFC و گروه بانک جهانی برای پنهان شدن پشت های فنی و نقاط ضعف قانونی که وجود شواهد روشن است که آنها آسیب بسیار مردم آنها اجاره به کمک” گفت: جو Athialy از مرکز برای پاسخگویی مالی در هند. “آنها باید اعتراف به تقصیر و مسئولیت خسارت است.”

“IFC حاضر برگزار می شود مسئول خسارت این گیاه است که تحمیل بر کشاورزان و ماهیگیران در گجرات اما هیچ نهادی بالاتر از قانون” اضافه شده ریچارد Herz ارشد دادخواهی وکیل در EarthRights. “حتی IFC خود مکانیسم پاسخگویی انتقاد IFC نقش در این پروژه پیدا کردن هزاران شکست. IFC است را تکذیب کرد و باعث آسیب برساند و آن را نامعقول است که آن را ادعا می کنند ایمنی هنگامی که آن را به ضرر مردم محلی.”

جام جم v. IFC نشانه اولین بار پروژه-جوامع تحت تاثیر قرار گرفته اند و حقوقی اقدام به برگزاری یک موسسه مالی بین المللی مانند IFC مسئول بودجه و فعال مضر پروژه. در 27 فوریه 2019 در یک تاریخی 7-1 تصمیم دیوان عالی ایالات متحده تصمیم گرفت که سازمان های بین المللی مانند بانک جهانی گروه می توان شکایت کرد و در دادگاه های ایالات متحده در موارد خاص. در روز جمعه تصمیم این قاضی بیتس تصمیم گرفت که جم مورد واجد شرایط نیست زیرا حکومت او آن است که “بر اساس یک فعالیت تجاری انجام شده در ایالات متحده است.”

رفته به ادامه مطالب

شرکت های بزرگ رسانه ای قرار می دهد منافع 1% جلوتر از همه ما است. که اشتباه است. ما ماموریت ؟ برای اطلاع رسانی. برای الهام بخشیدن به. به آتش تغییر جهت منافع مشترک.

اگر شما بر این باورند که بقای رسانه های مستقل حیاتی برای سالم دموکراسی لطفا گام به جلو با کمک مالی به سازمان های غیر انتفاعی رویاهای مشترک امروز:

پس زمینه

از شروع IFC به رسمیت شناخته شده است که تاتا موندرا coal-fired power plant بود در معرض خطر پروژه ای است که می تواند اثرات منفی قابل توجهی بر جوامع محلی و محیط زیست خود را. با وجود دانستن خطرات IFC ارائه بحرانی $450 میلیون وام در سال 2008 فعال کردن پروژه های ساخت و ساز.

که پیش بینی شده این گیاه باعث آسیب قابل توجهی به جوامع زندگی در سایه آن است. ساخت این کارخانه تخریب منابع حیاتی آب برای نوشیدن استفاده می شود و آبیاری. خاکستر ذغال سنگ آلوده است, حبوبات و ماهی گذاشته تا خشک آلاینده های هوا در سطح خطرناک برای سلامتی انسان وجود دارد و در حال حاضر افزایش مشکلات تنفسی. این مقدار زیادی از آلودگی حرارتی آب داغ منتشر شده از گیاه را نابود کرده است محلی محیط زیست دریایی و جمعیت ماهی که fisherfolk مانند آقای بودا اسماعیل جم تکیه می کنند برای حمایت از خانواده خود را. اگر چه یک 2015 قانون مورد نیاز همه گیاهان به نصب برج خنک کننده حرارتی برای به حداقل رساندن آلودگی تا پایان سال 2017 تاتا گیاه موفق به انجام این کار.

نه مایل طولانی زغال سنگ تسمه نقاله که حمل و نقل زغال سنگ از بندر به بوته اجرا می شود در کنار روستاهای محلی و در نزدیکی دلایل ماهیگیری. زغال سنگ گرد و غبار از نوار نقاله و خاکستر از این گیاه اغلب آلوده خشک کردن ماهی آسیب تولید محصولات کشاورزی و پوشش خانه و ملک. برخی از آلاینده های هوا از جمله ذرات ماده در حال حاضر در سطح خطرناک برای سلامتی انسان در نقض هوایی هند استانداردهای کیفیت و شرایط IFC بودجه و مشکلات تنفسی به خصوص در میان کودکان و افراد مسن در حال افزایش است.

IFC خود داخلی انطباق مکانیسم انطباق مشاور بازرس (CAO) در بیانیه ای داغدار گزارش در سال 2013 تایید که IFC شکست خورده بود برای اطمینان از تاتا موندرا پروژه انطباق با شرایط زیست محیطی و اجتماعی IFC وام در تقریبا در هر مرحله از پروژه و خواستار IFC به اقدام اصلاحی. IFC مدیریت در پاسخ به کائو با رد بسیاری از یافته های آن و نادیده گرفتن دیگران است. در پیگیری گزارش در اوایل سال 2017 کائو مشاهده شده است که IFC باقی مانده از انطباق و شکست خورده بود به هر معنی دار مراحل را برای اصلاح این وضعیت.

مضرات رنج می برد توسط شاکیان هستند بیشتر از همه تاسف به این دلیل که پروژه ساخته شده هیچ حس اقتصادی از ابتدا. در سال 2017, در واقع تاتا قدرت شروع به تلاش برای خالی کردن اکثریت سهام آن در این پروژه برای یک روپیه (چند سنت) به دلیل ضرر و زیان آن رنج می برد و رنج می برند به جلو رفتن. در حال حاضر این گیاه عامل در تنها یک پنجم ظرفیت در بخشی به دلیل هند oversupply برق است.

در مورد بودا اسماعیل جم v. مالی بین المللی Corp. شماره 17-1011. بازدید از وب سایت ما برای اطلاعات بیشتر در زمینه این مورد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر