باغبانی: راز این “خوش شانس” هلو درخت ؟

نه سال پیش من دریافت ایمیل زیر از زن و شوهر علامت ژیل و شاون Mulloy: “ما در میان آنهایی که خوش شانس که یک مولد درخت هلو. آن را در حال رشد در حیاط کنار ما در منطقه از دریاچه Balboa (مرکز دره سن فرناندو). این یک جدیدترند انواع حدود شش فوت قد و 12-15 سال است. آن را به تولید یک محصول فوق العاده سالانه. همه ما واقعا از انجام هرس در زمستان و نازک کردن جوان هلو به عنوان آنها رشد می کنند.”

سپس این دلو من دریافت ایمیل دیگری از آنها را ارج درخت. “در سال گذشته و مرطوب زمستان و هوای سرد و طولانی مدت منجر به یک فوق العاده بلوم و یک محصول بزرگ. ما برداشت حدود سه برابر بیشتر در ماه ژوئن/ژوئیه” آنها نوشت. “درخت واقع شده است و در سمت شرق از خانه پس از آن نتواند اواخر خورشید در فصل تابستان است. آن را معمولا به شکوفه در ماه فوریه و من شروع به آبیاری زمانی که من شروع به دیدن برگ مجبور کردن. من کشت در اطراف پایه و آهسته خیس خوردن آن را در مورد یک بار در هفته. آن را نشسته در خاک خوب زهکشی بنابراین من اضافه کردن مالچ از زمان به زمان. من نمی آن را خاص کود.”

پس از خود درخت بود 12-15 سال به 11 سال پیش است 23-28 سال امروز. واقعیت آن است که هنوز هم قوی است هیچ چیز کمتر از شگفت انگیز از زندگی پربار از یک درخت هلو در کالیفرنیا به طور معمول به پایان می رسد در سن 12. تولید آغاز می شود در سن 4 و اوج برداشت گسترش تا سن 8. قابل توجه محصولات هنوز تولید تا سن 12 اما یک کاهش سریع در عملکرد پس از آن.

بنابراین علامت و شان خود را به استفاده از کلمات در واقع “در میان آنهایی که خوش شانس” و بیشتر از آن به عنوان سال رفتن به. گذشته از خود درخت است و طول عمر آنها به من اطلاع که آنها شده اند با برکت داشتن هرگز تا به حال به رقابت با برگ هلو حلقه ویرانگر بیماری قارچی است که باعث puckered برگ اما بر جوانه شاخه و میوه به عنوان به خوبی. اگر شما روبرو می شوند و این بیماری تنها با مراجعه به اسپری قارچ آلوده درختان خفته با نفت هر زمستان قبل از جوانه شکستن. همانطور که برای حشرات زن و شوهر هرگز دیده شته و یا آفت مگس سفید اما ملخ کار گاه اندک اندک خوردن درخت شاخ و برگ.

به طور طبیعی من می خواستم به دانستن انواع نام این دریاچه Balboa هلو در سفارش به آن توصیه می شود اما افسوس که علامت و شاون به حال کشت این درخت در آن وجود دارد زمانی که آنها به دست آورد اموال. در انجام پژوهش با این حال من تا به حال چندین قطعه از اطلاعات در دست است که به من اجازه داد به صفر در آن هویت است.

اول آن تولید کنندگان نشان آن است که جدیدترند هلو به نام به خاطر گوشت به راحتی جدا از گودال. (در مقابل گوشت clingstone گونه های مورد علاقه canners تر و محکم پایبند به گودال.)

دوم آن است که یک کم سرما انواع مختلفی از آن تولید میوه در هر سال است. هر برگریز میوه درخت انواع تعدادی از زمستان لرز ساعت است که آن نیاز به منظور گل و میوه. کسانی هستند که در مجموع تعداد ساعت دمای بین 32 و 45 درجه بین Nov. 1 Feb. 28. اگر چه تعداد لرز ساعت طول این زمان در سن فرناندو ولی ممکن است بیش از 300 ساعت, آن است که اغلب در 100-200 ساعت محدوده. اکثریت قریب به اتفاق هلو رقم به بیش از 500 لرز زمستان ساعت به گل و میوه, اما برخی نیاز به کمتر از آن و چند را انتخاب کنید تنها نیاز به 100-200 مانند ساعت به تولید است.

سوم برداشت دوره از این انواع است که در ماه های ژوئن و ژوئیه. (بسته به انواع مختلف هلو برداشت شده به عنوان اوایل به عنوان ممکن است و به عنوان اواخر به عنوان پایان ماه سپتامبر).

چهارم آن است که یک نیمه کوتوله. شما ممکن است فکر می کنم آن را طبقه بندی به عنوان یک کوتوله به دلیل قد و قامت متوسط اما من چند کوتوله هلو رقم در لس آنجلس در طول سال و هرگز بیش از یک زن و شوهر از میوه در هر یک از آنها. در حالی که نیمه کوتوله هلو درختان رشد کرده در ساقه است که خود را محدود رشد در ارتفاع 8-14 پا شما می توانید نگه داشتن آنها را در حدود 6 فوت از طریق وجدان هرس, که به نظر می رسد این عمل را علامت و شاون.

در پایان من تنها می تواند پیدا کردن یکی جدیدترند هلو انواع با 100-200 ساعت لرز زمستان مورد نیاز است که برداشت در ماه های ژوئن و ژوئیه است و معمولا رشد به عنوان یک نیمه کوتوله. که انواع اوا غرور و افتخار است. آن است که توسط اتو و پسران مهد کودک در (805) 524-2123 در فیل مور و توسط دیو ویلسون مهد کودک در 800-654-5854 در Hickman (در نزدیکی Modesto). هر دو عرضه جنوب کالیفرنیا مهد کودک و از طریق تماس با آنها را به شما خواهد آموخت که مهد کودک در نزدیکی شما و حمل درختان خود را.

هلو بومی چین است. خود نام علمی Prunus persica که نشان می دهد نوروز اما این نام داده شد پس از آن در ایران است که درخت شد و به طور گسترده کشت و از جایی که آن را در سراسر جهان گسترش یافته. هلو برای اولین بار وارد آمریکا همراه با راهبان که حل و فصل در St. Augustine, Florida در 1500 است. درخت هلو به زودی گسترش از آنجا به شمال تا زمانی که آنها در حال کاشته شده در آغاز قرن بعدی در جیمز تاون ویرجینیا و در نهایت در ایالت مین است. آنها برای اولین بار به کالیفرنیا توسط اسپانیایی پادرس در 1700’s. اگر چه هلو تقاضا یک طلسم آب و هوا در تابستان آنها hardiest درختان میوه و در حال رشد در تقریبا تمام پنجاه متحده است.

هر کسی که خواندن این است که موفقیت یک داستان برای گفتن در مورد یک هلو یا هلوی شیرین و ابدار (fuzzlesss هلو) درخت دعوت به ایمیل آن را برای انتشار در این ستون.

روز شنبه, آوریل 29 آرمسترانگ مراکز باغ خواهد بود خود را جشن 130 سالگرد milestone ارائه شده توسط مشتریان زیر: رایگان رز گیاه در یک خمیر دیگ. (قیمت به طور منظم $26.99.) بدون خرید مورد نیاز است. یکی به ازای هر خانوار در حالی که منابع تاریخ و زمان آخرین.

نکته هفته: علاوه بر منحصر به فرد تولیدی هلو درخت علامت و شاون باید با شکوه ترین ستاره ماگنولیا (ماگنولیا stellata) من تا کنون دیده اند. در حال حاضر زمان از سال زمانی که بشقاب magnolias (Magnolia soulangeana) تحت پوشش با کسانی که با شکوه پیکر لاله به شکل گل در صورتی به یاس بنفش طیف. اما ستاره magnolias یک جذابیت منحصر به فرد خود را دارند. خود را تا حدودی serpentining گل, گلبرگ, معمولا سفید اما گاهی اوقات در صورتی که یک جنبشی با کیفیت به آنها و آنها معطر ، رویال استار رقم به سی گلبرگ در گل.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>