ژن توضیح می دهد که چرا برخی از کم ارتفاع گیاهان در حال طاس, دیگران, مو

Feb. 28 (UPI) — دانشمندان کشف کرده اند که ژن مسئول طاسی در گیاهان است. ژن توضیح می دهد که چرا برخی از گیاهان آلپی هستند در حالی که موهای خود را کم دروغ همسالان هستند ،

جدید تجزیه و تحلیل ژنتیکی نشان می دهد snapdragon گیاهان زندگی در ارتفاعات بالا تکامل یافته اند توانایی برای خاموش کردن ژن های مسئول برای خاموش کردن مو. این موهای ریز در ساقه و برگ کمک به محافظت از گیاهان در حال رشد در آفتابی صخره و عضوي از اشعه های مضر ماوراء بنفش.

در ضمن گیاهان در حال رشد در ارتفاعات پایین تر باقی می ماند طاس. برای snapdragon گیاهان زندگی در سایه دره های کوچک, موهای به نام کرک هستند غیر ضروری.

موهای برخی از گیاهان ترشح مفید مواد شیمیایی از جمله داروی ضد مالاریا آن و همچنین ترکیبات که قرض دادن گیاهان و گره های منحصر به فرد خود را و طعم پروفایل. تحقیقات جدید منتشر شده در این هفته در مجله زیست شناسی کنونی می تواند کمک به دانشمندان گیاه مهندس مو تولید در کارخانه تولید مواد شیمیایی با ارزش.

“از آنجا که کرک حفاظت از گیاهان و ترشحات خود هستند منبع اقتصادی مهم ترکیبات از جمله دارویی و طعم و مقررات خود را توسعه یک هدف برای محصول بهبود و بیوتکنولوژی” دانشمندان در دانشگاه ادینبورگ نوشت: در مقاله خود را.

توسط پرورش کوهستانی و دشت snapdragons با هر یک از دیگر دانشمندان قادر به جداسازی ژن مسئول برای محدود کردن رشد مو. ژن خاموش است در آلپ snapdragons اما همچنان در دشت گیاهان.

دانشمندان تعیین گونه در اصل بی مو و جهش های ژن غیرفعال کردن, بی مو, ژن — و در نتیجه تشویق رشد مو — در میان باغچه snapdragons نشو و نما به عنوان یک نتیجه از خود محافظ مزایای.

“این کشف هیجان انگیز به ما می دهد یک فرصت برای پیدا کردن بقیه ژنتیکی toolkit که کنترل گیاه رشد مو” ادینبورگ زیست شناس Andrew Hudson گفت: در انتشار اخبار. “همچنین می تواند به ما کمک کند کار کردن که چرا دقیقا مودار شدن یک مزیت برای گیاهان باغچه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de