ژنومیک به دانشمندان کمک کند برآورد اندازه جمعیت از اولین Samoans

15 آوریل (فردا) — جدید در تجزیه و تحلیل ژنوم اجازه داده است دانشمندان به منظور برآورد اندازه جمعیت از اولین Samoans وارد در اقیانوس آرام جزیره برخی از 3000 سال پیش.

از حدود 3000 به 1000 سال پیش بین 700 تا 3,400 مردم زندگی در جزیره ساموآ. حدود 1000 سال پیش از این جزیره جمعیت منفجر شد از چند هزار به 10 ، 000 نفر است.

با تجزیه و تحلیل ژنوم 1,197 افراد زندگی در ساموآ دانشمندان قادر بودند برای به دست آوردن بینش جدید به یکی از آخرین عمده مهاجرت انسان ها را قبلا خالی از سکنه سرزمین.

نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل ژنوم — این هفته منتشر شده در مجله PNAS — همچنین می تواند کمک به محققان کشف ارتباط بین اوایل تاریخ بشر در ساموآ و مدرن مشکلات سلامتی از جمله چاقی و فشار خون بالا و ديابت نوع 2 است که در حال حاضر طاعون کشور جزیره.

“این یافته ها مربوط به ما در حال انجام تحقیقات بهداشت عمومی در ساموآیی جمعیت زیرا آنها اهمیت جمعيت تاریخ و اندازه در تاثیرگذاری بر توانایی ما برای شناسایی اثر رمان تغییرات ژنتیکی و تعاملات خود را با قرن 21 محیط در سلامت جامعه” مطالعه همکاری نویسنده استفان McGarvey استاد اپیدمیولوژی و انسان شناسی در دانشگاه براون گفت: در انتشار اخبار.

شيوع چاقی در ساموآ است منجر به میزان سابقه ای از مشکلات مرتبط از جمله دیابت و بیماری های قلبی عروقی و بیماری کلیوی و سرطان با توجه به McGarvey که در حال مطالعه این جزیره مسائل بهداشتی برای بسیاری از سال است.

“کوچکتر جمعیت و تکاملی مکانیسم های ناشی از آنها از جمله رانش ژنتیکی از تنگناها و انتخاب طبیعی از رمان به چالش کشیدن محیط های چنین به عنوان تجربه اول مهاجران از ساموآ, آن را آسان تر برای شناسایی ژن جدید مدل ها و فرکانس های مختلف از انواع شناخته شده است که بر cardiometabolic عوامل خطر بیماری در حال حاضر در قرن 21,” McGarvey گفت.

آخرین داده های ژنومی نشان داد مدرن Samoans دریافت بیشتر از خود میراث ژنتیکی از از Austronesian رده. Samoans هستند فرزندان بومی مردم تایوان و جزایر جنوب شرقی آسیا و سواحل گینه جدید و جزایر اقیانوسی.

این تحلیل همچنین نشان داد مدرن Samoans تنها مشتق 24 درصد از ژنوم خود را از مردم پاپوآ گینه نو است. بسیاری دیگر از اهل جزایر پلینزی گروه های به اشتراک گذاری بیشتر بخش بزرگتر از اصل و نسب خود را با Papuans.

علاوه بر آشکار و نسب مدرن Samoans آخرین داده های شواهد نشان از کاهش جمعیت است که به دنبال ورود اولین بازدید کنندگان اروپایی. صدها نفر از Samoans درگذشت از بیماری های آورده شده توسط اروپایی ها برای اولین بار. در حدود 150 سال پیش جمعیت این جزیره تثبیت شده و شروع به رشد می کنند یک بار دیگر.

“این یافته ها نشان می دهد که مدرن ساموآیی جمعیت یک نتیجه از این پویایی جمعیت شناختی از اولین بار در 3000 سال پیش به های اخیر دوره استعمار در قرن 19” McGarvey گفت. “هر گونه سوال در مورد احتمالي تأثیرات ژنتیکی و تعاملات خود را با روش های مدرن از زندگی باید پرسید در زمینه تاریخچه جمعیت.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im