گرفتن ساختگی Covid-19

دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است نه رئیس جمهور. او حتی نمی تواند یک بازی در تلویزیون. او را فاسد و خطرناک خود ستا با بد پنهان آرمان برای تاج و با یک انتخابات آینده او شده است انحصار زمان نخست هر روز spouting خود تبریک و اطلاعات غلط. (هیچ نمی inject که Lysol!) هرگز پایان پوچ اجرای بازی به عنوان بیهوده در برابر غم انگیز پس زمینه Covid-19 اپیدمی فراگیر در این کشور است. اگر ما تا به حال یک رئیس جمهور واقعی است که می گویند تقریبا هر کس دیگری همه چیز متفاوت خواهد بود. ما را دیده اند این بیماری همه گیر در حال آمدن است. آن را نمی خواهد به من حمله کرد در سن. و بسیاری از مرده ممکن است هنوز زنده باشد.

سوابق کشورهای دیگر این را روشن. کره جنوبی, تایوان, دانمارک, فنلاند, آلمان, ایسلند و نیوزیلند و نروژ باید در همه حال ستوده موفقیت در حفاظت از مردم خود را. می تواند از آن اتفاقی است که هفت نفر از هشت نفر از موفق ترین کشورها در مبارزه با Covid-19 بیماری همه گیر در حال رهبری ،

سوابق کشورهای دیگر این را روشن. کره جنوبی, تایوان, دانمارک, فنلاند, آلمان, ایسلند و نیوزیلند و نروژ باید در همه حال ستوده موفقیت در حفاظت از مردم خود را. می تواند از آن اتفاقی است که هفت نفر از هشت نفر از موفق ترین کشورها در مبارزه با Covid-19 بیماری همه گیر در حال رهبری ، Tsai و نشستند ون های تایوان, Mette Frederiksen از دانمارک Sanni مارین فنلاند آنگلا مرکل آلمان Katrín Jakobsdóttir از ایسلند, Jacinda protocol wine studio نیوزیلند و Erna Solberg نروژ شده اند شرح داده شده در شرایط مشابه: همانطور که آرام و با اعتماد به نفس و مهربان رهبران. همه آنها بوده است به صورت کامل آماده سازی سریع اقدام قاطع و روشن ارتباط همدلانه. Erna Solberg حتی مورد ستایش قرار داد به عنوان “landetsmor” مادر از کشور است.

شاید در چنین اخلال در برابر این ما احساس می کنیم برخی از اولیه حسرت قادر, آرامش, اما ما نیاز به توسل به چنین روانی حدس و گمان است. خوش شانس کشورها به نوبه خود از کسانی که با انصاف و دوراندیشی به استقبال زنان به دولت دهه پیش.

آنچه به نظر می رسد نادرست و غلط در این زمان بحرانی است حضور رهبری در نوشته های بسیاری از خود aggrandizing, sociopathic نر autocrats: Jair Bolsinaro از برزیل, رجب طیب اردوغان, ترکیه, الکساندر لوکاشنکو بلاروس ویکتور وزیر مجارستان, ولادیمیر پوتین, روسیه, دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن از ایالات متحده, و بیشتر. در مواجهه با این بیماری همه گیر هیچ یک از این “قدرتمند” مردان تا به حال یک سرنخ. آنها مواجه می شوند یک مهاجم است که می تواند نمی شود اذیت خوزستان تبعید و یا بمباران کردند. و جهل و غرور مردم پرداخت (و پرداخت و پرداخت).

درس رهبری

من می دانم چیزی در مورد تفاوت خوب رهبری باعث می شود که من قفل شده است و در حال حاضر در دو کشور مختلف. یکی نگه داشته من امن دیگر نزدیک به کشته شدن من است. من به طور اتفاقی در نروژ از زمانی که ویروس وارد شده و از نزدیک دیدم که چه خوبی اجرا دولت در واقع می تواند انجام دهد. (بله, من می دانم نروژ کوچک به نظر می رسد در واقع هنگامی که در مقایسه با ایالات متحده اما هر دو از دولت که به من قفل شده پایین نروژ و کشورهای مشترک المنافع ماساچوست که در آن من در حال حاضر اقامت, نمایندگی حدود 5.5-6.5 میلیون نفر و پایتخت نروژ اسلو است فقط کمی پرجمعیت تر از بوستون. بنابراین برخی از مقایسه های ممکن الهامی.)

بیشتر به نقطه با هر جمعیت تفاوت بین موفقیت و شکست است آماده سازی اقدام سریع و تکنیک های کاربردی برای غلبه بر این بیماری همه گیر. در فوریه 26th, نروژی موسسه بهداشت عمومی اعلام کرد اولین مورد از Covid-19: یک زن که در حال بازگشت از یک هفته قبل از چین است. روز بعد از آن گزارش دو مورد در مسافران بازگشت از ایتالیا و یکی دیگر از ایران. پس از آن دو اسکی بازان نیز از ایتالیا. یکی از آنها کارمند اسلو بزرگترین بیمارستان رفت و حق بازگشت به کار که در آن تعقیب خواهد به زودی شاهد چقدر سریع غیب ویروس می تواند حرکت می کند.

و در اینجا کلید که با فرار رهبران سیاسی در امریکا: در نروژ تست و ردیاب شد و در این کار از شروع. به عنوان مه نورد به ماه مارس آنها در حال حاضر تست و پیگیری برخی از 500 نروژی بازان بازگشت از رشته کوه های آلپ اتریش و شمال ایتالیا. برخی آباد جشنی après-ski میخانه وجود دارد و پس از بازگشت به خانه بودند به گرفتن با دوستان است. یک نروژی تحقیقی با برچسب جمله بازان “بسیار خوش مشرب مردم است.”

به طور سیستماتیک و نروژ خواهد آزمون خود بازگشت مسافران (هر یک از آنها!), سپس پیگیری کردن تمام مخاطبین از کسانی که تا به حال آزمایش مثبت و تست آنها و مخاطبین خود را به عنوان به خوبی و بنابراین در پایین خط. کار با سرعت قابل توجه این ردیاب استفاده فوری نتایج آزمون — یک ابزار ظاهرا در دسترس در ایالات متحده تنها به ثروتمند و مشهور — برای پیگیری این مدار از این ویروس به عنوان آن گسترش یافته است. هنگامی که موارد شروع به ضرب و بدون شناخته مخاطبین این ردیاب می دانستند که این ویروس آغاز شده بود به hitchhike از طریق یک جامعه بی خبر بودند و سریع به آن را احاطه کرده و آن را تعطیل کند.

در پاسخ به همه گیری دولت به تدریج تعطیل پایتخت و دیگر مراکز از سرایت. در اسلو بعد از مجمع رفت: تئاتر, سینما, سالن های کنسرت. نروژی بودند حتی خواسته به دور ماندن از جام جهانی اسکی برگزار شد در Holmenkollen در لبه اسلو.

دانشگاهها و مدارس منتقل آنلاین در حالی که دفاتر از همه نوع به زودی به دنبال کت و شلوار. رستوران ها و کافه ها بسته خود را درب. در ماه مارس 12th, تنها دو هفته پس از اولین مورد گزارش شده پایتخت و بسیاری از کشور بسته شده بود پایین. در آن روز در واقع مقامات گزارش مرگ یک مرد مسن اولین نروژی تلفات از Covid-19.

اواسط ماه آوریل پنج هفته پس از خاموش کردن به اثر رفت دولت شروع به باز کردن مکان زندگی دوباره اقدام با دقت گام به گام. کودکان نوپا برای اولین بار برای بازگشت به مدارس آمادگی خود را در 20 آوریل با کلاس دانش آموزان به دنبال دارد. آوریل 30th, نروژ بود اداره 172,586 آزمون و ثبت 7,667 موارد مثبت از coranavirus, 2,221 از آنها در اسلو. مرده شماره 207 نشان می دهد سرانه میزان مرگ و میر پایین تر از هر کشور دیگر اروپایی و دور از امریکا غم انگیز از دست دادن زندگی است. اما چگونه به این توضیح نروژی رکورد ؟

کارشناسان آن را نسبت به دولت های اولیه و آماده سازی آن را قادر می سازد برای پاسخ بلافاصله به اولین مورد به نظر می رسد در کشور و پس از آن به آن سریع و بی امان تست و ردیابی از سرایت. این کار پر زحمت تلاش و حمایت نروژ سیستم مراقبت های بهداشتی جهانی فعال دولت پیش از این ویروس نجات جان انسان ها و جلوگیری از این بیماری همه گیر ،

این کشور قابل ملاحظه ای موثر رفاه سیستم تقویت جمعیت آن در طول خاموش کردن. Furloughed کارگران جلب پرداخت کامل از دولت برای 20 روز و حدود 62 درصد از حقوق کامل خود را پس از آن. آنها بازگشت به شغل خود را آماده برای کار در کارخانه ها و مغازه ها و کسب و کار به عنوان قرنطینه برداشته شده است. دولت موثر و خوب و هدفمند هزینه های حصول اطمینان از انتقال صاف; بازگشت سریع به تولید و بهترین از همه در این زمان مشکل برخی از صلح از ذهن برای کارفرمایان و کارگران و خانواده. خاموش موظف است به هزینه و شاید بدترین ضربه به اقتصاد پس از جنگ جهانی دوم اما چنین thoroughgoing پایین تا ترتیبات کمتر از گران قیمت — در هر دو مالی و شرایط انسانی — از امریکا قابل توجه غفلت از حاشیه ای (با نام مستعار “ضروری”) کارگران را زیر اتوبوس انداخته از دوست صمیمی داری با چیزی جز سخنرانی در مبالغه آمریکایی آزادی به دفع کردن برای خود.

در نروژ حمله Covid-19 دیده می شد از همان ابتدا به عنوان یک مشکل ملی و جهانی اضطراری است. آن را هرگز سیاسی. نروژ محافظه کار نخست وزیر, Erna Solberg, در حال حاضر دریافت نمرات بالا حتی از احزاب مخالف برای آرام او رهبری است. کودکان مانند او بیش از حد. در طول بحران, او به دو کشور “کنفرانس مطبوعاتی” به کودکان برای پاسخ به سوالات آنها را مشاهده کنید در مورد این بیماری همه گیر. (“Can I have a جشن تولد؟” “چه مدت آن را به یک واکسن?”) از ابتدا او به آنها گفت که آن را درست به ترس می شود. و سپس او تنظیم یک مثال از آنچه هوشمند سخت کار رهبر و مشترک بسیاری از partied مجلس می تواند انجام دهد برای همه مردم حتی در ترسناک زمان.

قابل توجه نروژ به سرعت به دست آورد پایین ترین نرخ از سرایت در اروپا است. از همان آغاز آن را به هدف سرکوب ویروس به نقطه که در آن یک فرد آلوده آلوده ممکن است تنها یکی بیشتر. از لحاظ علمی این هدف برای یک R-0 نرخ (نرخ تولید مثل) از 1.0. زمان Solberg اعلام کرد که هدف در مارس 24, اما, شماره سحر و جادو در حال حاضر کاهش یافته است به 0.71. امروز تنها با 81 Covid-19 بیماران بستری و مخاطبین خود را در حال حاضر ترسیم و آزمایش نروژی ها می توانید شروع به بازگشت با اعتماد به نفس قابل توجهی به چیزی که لبه نزدیک تر از همیشه به زندگی عادی.

تازه شب

ایالات متحده تبدیل شده است به عنوان مثال برای جهان تنها مخالف: یک دولت فاسد آمادگی برای و حتی در انکار هشدار از درون و بدون. سال پیش رئیس جمهور اوباما ایجاد شده در شورای امنیت ملی یک اداره بهداشت جهانی و امنیت زیستی دفاع به آماده شدن برای بیماری های همه گیر مطمئن به آمده است. که ریاست حتی جریان ورودی تهمت تیم بر ضرورت همه گیر آماده سازی قبل از رئيس جمهور در مراسم تحلیف. اما در گرفتن دفتر تهمت حذف تهدید با حذف ریاست.

به عنوان رئیس جمهور او همچنین اطلاع از شیوع ویروسی در ووهان چین در اوایل ماه ژانویه این سال, اما او را نادیده پیام. عنوان شده است به طور گسترده ای گزارش شده او تلف حداقل دو ماه در خود خدمت توهمات ادعا همه گیر خواهد ناپدید می شوند از توافق خود را و یا خبر جعلی و یا یک جدید “جعل” از دموکرات توطئه سقوط. در ماه مارس خود را انجام تا به حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای نامنظم منفرجه, مجادله و اغلب فقط صاف کردن تند و زننده. در ماه آوریل او رها شده و در مجموع خود را اغلب با فشار دادن ریاست جمهوری وظیفه اول ادعا “قدرت” به عنوان رئیس جمهور و سپس تغییر شغل از تست و حفاظت از مردم از یک بی بند و همه گیر بر روی دولت فرمانداران در حال حاضر در تلاش برای پیدا کردن پایه تجهیزات پزشکی برای خط مقدم پرسنل بهداشت و درمان در کشورهای خود را.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

بدتر او roused ترین مبارز پیروان برخی به شدت مسلح به سرپیچی اورژانس دستورات از چندین ایالت به رهبری دموکراتیک فرمانداران. او برای اولین بار تخلیه مسئولیت دفتر خود را بر روی دولت فرمانداران و سپس از آن ساخته شده ماموریت خود برای تضعیف و تهدید برخی از آنها. برای اندازه گیری خوبی او قطع ایالات متحده کمک های مالی برای سازمان بهداشت جهانی تنها U. N. آژانس بهترین و مجهز برای مقابله با جهانی بهداشت در شرایط اضطراری. مغلوب ساختن پیشی جستن در حال حاضر افتخار رکورد گرفتن دور با شدت توهین آمیز و حتی مجرمانه اعمال در چشم ساده. در حال حاضر از طریق خودپسندی, پهلوانان و فقط ساده جهل او ساخته شده یک اپیدمی بزرگ دوباره (مگا!), برای Covid-19 موارد و مرگ و میر در ایالات متحده در حال حاضر به مراتب پیشی گرفته کسانی که در هر جای دیگری بر روی زمین است.

خوش آمدید به امریکا

در مارس 11th, به عنوان اسلو بود تعطیل رئيس جمهور تهمت صادر شده به منظور اثر را در 72 ساعت: هیچ یک پرواز از اروپا خواهد بود و مجاز به ورود به ایالات متحده است. این صدا اما — نگران بدتر آمده است-من تغییر خانه پرواز برای دیدار با مهلت. روز بعد سفارت آمریکا روشن رئیس جمهور اولتیماتوم: ممنوعیت سفر اعمال نمی شود به شهروندان ایالات متحده. در آن زمان البته آن را غیر ممکن بود برای من برای تغییر من بلیط برگشت.

بنابراین من چپ اسلو در 14 مارس پس از اطمینان دوستان که من درست خواهد بود چون ماساچوست خانه Elizabeth Warren, مترقی دولت است.

Hah!

تغییر هواپیما در لندن, من پیدا کردم خودم را در یک جهان متفاوت است: بسته بندی به بخش دم که پرواز در میان جمعیت از دانشجویان آمریکایی احضار خانه از دانشگاه های اروپایی توسط خود پدر و مادر مضطرب. برخی از آنها در حمل و نقل از شمال ایتالیا در حال حاضر در قلب اروپا Covid-19 شیوع. از صندلی پشت سر من آمد مصر برای تلفن های موبایل از پسران سرفه. خدمه پرواز عینک دستکش لاستیکی ساخته شده و خود کمیاب است. من پیچیده یک شال دور و دور صورت من احساس به عنوان اگر من به نوعی می شده است suckered به دام.

هفت ساعت بعد ما تصادفا به لوگان بوستون فرودگاه مقصد به صرف چند همه بیش از حد صمیمی ساعت با هم. من رخنه کرد در طول یک زیگزاگ دنباله میان کسانی که سرفه پسران با هیچ راهی برای قرار دادن فاصله بین ما به گذرنامه بازرسان و سپس فراتر از آن. در نهایت یکی یکی ما طلیعه به curtained منطقه به تجربه ای که در فرودگاه اولین شب از مقام “غربالگری.”

من فکر می کنم که همه ما حداقل برای آزمایش ویروس. اما هیچ شانس. هنگامی که نوبت من آمد رسمی غربال ابراز بدون سلام پرسید: هیچ سوال ارائه شده چیزی جز یک سفارش: “برو صفحه اصلی و درجه حرارت خود را.” تا به حال من برگزار شده است که همه زمان در میان کسانی که سرفه پسران برای این کار ؟ بعد از آن که در هفته یک روزنامه محلی گزارش approvingly که فرودگاه جدید غربالگری اولین خط دفاعی در برابر خارجی طاعون در زمان “کمتر از یک دقیقه.”

من عصبانی بود به مجبور شده اند بر روی آن پرواز خطرناک توسط رئیس جمهور خودسرانه فرمان و مضاعف عصبانی است که او تا به حال خاتمه سفر از اروپا بدون مشورت با هیچ یک از همتایان اروپایی. با نگاه از همه چیز آن شب هیچ یک از دولت او تا به حال حتی مطلع کلید آمریکایی در فرودگاه دریافت پروازها از اروپا تا آخرین لحظه. من تو را دیدم یک دسته از کسانی که سرفه پسران هیئت مدیره یک خط نقره ای, اتوبوس, به, بوستون و دیگران گرفتن تاکسی. و بنابراین همه ما رفت به شب ظاهرا پشت سر گذاشتن هیچ اثری از وضعیت سلامت ما و یا جایی که ما در راس بودند. چند روز بعد من نه تنها عصبانی اما بسیار بیمار است.

ده روز پس از آن در یک بیمارستان پارکینگ یک پرستار مشغول به کار غول پیکر, Q-tip تا بینی من است. یک دکتر به من گفت به قرنطینه خودم در خانه (به عنوان من انجام شده بود به هر حال) تا زمانی که من کردم به نتایج آزمون در حدود 5 روز. اما چرا باید آن را تا زمانی ؟ نبود نقطه تمام آزمون برای یادگیری آنچه که قرار بود به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است ؟ سرعت به این نتیجه منجر شده بود نقطه بسیار در نروژ است. همراه با فوری کار برد آن فعال خدمات بهداشت ملی به ماندن بگیرید پیش از همه گیر و در پایان اساسا به آن را تعطیل کند.

من به خانه رفتم و بدتر. پنج روز گذشت با هیچ کلمه ای. در روز 12th, من احساس خوبی به اندازه کافی به تماس دکتر من که دنبال کردن نتیجه تست من (“فقط در”). آن مثبت بود اما تقریبا دو هفته است. بنابراین از طریق تلفن دکتر به من همه روشن برای قرار دادن بر روی ماسک (سوغات از سفر من به ER) و جلو بروید به فروشگاه. دانستن هیچ پزشک نروژی خواهد turn me loose خیلی زود بدون آزمون دیگری از من خواسته برای یک. ببخشید کوتاه عرضه تنها یک به یک مشتری. من نگه داشته ام خودم را در قرنطینه در خانه بوده است.

Covid-19 مانع سوار شدن در امریکا

در مارس 10th, آمد خبر مرگ 59-ساله Vitalina ویلیامز یک مهاجر از گواتمالا که مشغول به کار در یک شغل تمام وقت در خارج در لین ماساچوست به عنوان به خوبی به عنوان یک کار پاره وقت در یک سوپر مارکت در سیلم. مانند پرستار و پزشک در ER, این صندوق بود “ضروری کارگر” اولین فروشگاه مواد غذایی کارمند در ماساچوست به کار خودش به مرگ است. در اینجا یک اختلاف بسیار زیاد بین ماساچوست و نروژ است. در این کشور یک شغل را پرداخت کرده اند او دستمزد خوب و همچنین با توجه به او پرداخت می شود و ترک برای دیدن خود در خدمات بهداشت ملی زمانی که او برای اولین بار احساس بد. او را گرفته اند و در تشخيص و مراقبت و به احتمال بسیار زیاد را نجات داد. است که به سادگی که چگونه یک سیستم مراقبت های بهداشتی ملی با این نسخهها کار در یک دموکراسی اجتماعی.

پس چه شد من Covid-19 تست ؟ چه اطلاعات مفید آن را به هر کسی ؟ من تا به حال به خانه راه می رفت از استروژن در تاریکی (را به خطر اندازد دیگران با در نظر گرفتن یک اتوبوس) و به رختخواب رفته. هیچ کس بررسی می شود تا بر من به خاطر هیچ کس نمی دانست تست من مثبت بود — چیزی که من البته نمی دانم یا نه. و طول آن نزدیک به دو هفته از انتظار برای نتایج آزمون هیچ تحقیقی به نام به یاد بگیرند که اگر من در زندگی با افراد دیگر که ممکن است در معرض خطر و در دسترس برای تست. (وجود دارد در واقع هیچ تعقیب پس از آن.) هیچ کس از من پرسید یک سوال در مورد خانواده و دوستان و یا دیگران من ممکن است تماس گرفته و از آنجا که “غربالگری” در فرودگاه. و تا به حال من مرده در رختخواب من هیچ کس نمی خواهد و یا می تواند ترسیم کرده اند که روشن خط قرمز بین من و کسانی که سرفه پسران و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اجباری پرواز به دولت گرفتار کاملا خاموش نگهبان در یک کشور هر دو ناکارآمد و آمادگی.

در 20 آوریل پنج هفته پس از بازگشت به بوستون ماساچوست تعیین شد Covid-19 “نقطه داغ.” با 38,077 موارد و 1,706 مرگ و میر در آن زمان دولت ایستاده بود در مقام سوم پشت نیویورک و نیوجرسی. این بود که نه یک افتخار بلکه آن ممکن است آنچه شما خواسته فرماندار چارلی بیکر به نوبه خود به تست — و دیر به ردیابی.

تعداد موارد جدید در این کشور در حال افزایش بود و هر روز آن را به عنوان از اولین مورد گزارش شده در فوریه. فرماندار که همچنین دارای یک کنفرانس مطبوعاتی هر روز توضیح داد که ما در حال حاضر “درست در وسط از یک انتظار موج” ظاهرا بی اطلاع است که یک “موج” چیزی است که شما هنگامی که شما از دست رفته لحظه ای پیشگیرانه برای تست و ردیابی. (این هم چیزی است که شما هنگامی که در پایتخت کشور و سیاستمداران به جای دانشمندان نشان می دهد اجرا شود.)

دیر ماساچوست آغاز آزمایش مردم در میزان حدود 9000 در هر روز, در حالی که سازمان های خصوصی بودجه توسط دولت در فرایند استخدام شاید 1,000 ردیاب برای انجام مصاحبه های تلفنی با تماس با ما از همه ساکنان ماساچوست که در حال حاضر آزمایش مثبت است. امروز, مارس 6th, ما رسمی “مثبت” شماره 70,271 هر چند 4,212 از ما در حال حاضر مرده است.

در چند روز اول ممکن است تعداد مثبت بیماران بستری اندکی کاهش یافت و مقامات دولتی اتخاذ یک نگرش “خوشبینی محتاطانه.” احتمالا چیزی از اهمیت خواهد بود که از آن موقع گذشته آزمون. به عنوان نروژ به رسمیت شناخته شده, اما, اگر شما نمی پرش بر روی این ویروس سریع آن به سرعت چرخید فراتر از ساده فرد-به-فرد تماس. آن را گسترش sociably مانند بسیاری از نروژی بازان — و یا دانشجویان آمریکایی. آن سواری تلهسییژ و اتوبوس. آن را می شود در هواپیما. آن را آویزان در فرودگاه. آن را مانع سوار شدن با کسی که توقف در فروشگاه مواد غذایی. به چوب خط حساب کردن مخاطبین خود را ممکن است به سادگی یک ماده از شمارش مرده است.

ردیاب در نروژ در حال حاضر نقل مکان کرد به تست های دیگر برای پیدا کردن حامل بدون علامت است که ممکن است مسری و یا شاید باید توسعه آنتی بادی است. هر کسی در این کشور با حتی خفیف ترین علائم ممکن است بخواهید برای تست است. این پیشگیرانه مطالعات ضروری در مورد ویروس باید در پیدا کردن زندگی جدید را به عنوان قرنطینه برداشته شده است. آنچه دانشمندان ممکن است یاد بگیرند که از جمله مطالعات جدید ردیابی یکی در ماساچوست باقی مانده است دیده شود اما قطعا یک نتیجه غیر قابل اجتناب است که این ویروس دقیق چالاک تر و سریع تر روی پای خود نسبت به هر یک از آن همکاران ما قبل از ملاقات و یا برای که ماده نسبت به بسیاری از ما و مقامات دولتی از یک شکست خورده رئیس جمهور در پایین. و برای هر یک از خوانندگان بر این باورند که در سیاست بیشتر از علم, اجازه دهید من فقط می گویند که بدون علم شما حتی نمی خواهد می دانم آنچه به شما رسید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im