خونریزی گوارشی در بیماران مصرف رقیق کننده های خون برای ضربان قلب نامنظم باید سریع پزشکان برای بررسی سرطان روده بزرگ یک مطالعه جدید توصیه می کند.

محققان در نگاه بیش از 125,000 بیماران در دانمارک با قلب و اختلال ریتم فیبریلاسیون دهلیزی (a-دروغ گفتن). آنها گزارش کردند که کسانی که با خونریزی گوارشی شد 11 تا 24 برابر بیشتر از دیگران مبتلا به سرطان روده بزرگ است.

مطالعه منتشر شد Feb. 7 در مجله اروپایی قلب.

بین 4 درصد و 8 درصد از دروغ گفتن بیمارانی که خونریزی در پایین دستگاه گوارش بودند مبتلا به سرطان روده بزرگ در مقایسه با کمتر از 1 درصد از کسانی که بدون خونریزی مطالعه گفت: رهبر پیتر پرنیان راسموسن از گروه قلب و عروق در هرلو-Gentofte بیمارستان دانشگاه بخشی از دانشگاه کپنهاگ در دانمارک.

“یافته های ما تاکید این نکته مهم است که بیماران مبتلا به خونریزی گوارشی همیشه باید ارائه دقیق معاینه بالینی صرف نظر از اینکه آیا یا نه آنها در حال مصرف ضد انعقادها. باید آن را نمی شود رد کرد و به عنوان صرفا یک نتیجه از درمان ضد انعقاد,” راسموسن گفت: در انتشار اخبار مجله.

او گفت: آموزش به بیماران است که باید به عنوان به زودی به عنوان آنها شروع به مصرف رقیق کننده های خون. “ما باید به آنها بگویید که اگر آنها دیدن خون در مدفوع آنها همیشه باید مشورت پزشک خود” پرنیان راسموسن گفت. “به موقع معاینه به طور بالقوه می تواند ارائه تشخیص زود هنگام [کولون] سرطان است.”

بیماران با دروغ گفتن اغلب رقیق کننده های خون مانند وارفارین اتکسیلات, ریواروکسابان و apixaban برای جلوگیری از لخته شدن است که می تواند باعث سکته مغزی ، اما خونریزی از دستگاه گوارش می تواند یک عارضه جانبی در درصد کمی از این بیماران است.

هیچ شواهدی وجود ندارد که رقیق کننده های خون علت سرطان روده بزرگ است.

اطلاعات بیشتر

انجمن سرطان آمریکا در سرطان روده بزرگ است.

کپی رایت 2020 سلامت. تمام حقوق محفوظ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im