جهانی معدن شرکت یک دوست در گواتمالا دولت

رئیس جمهور گواتمالا Alejandro Giammattei کمتر از یک ماه به مدت و در عین حال در حال حاضر وجود دارد نگران کننده نشانه هایی که دولت او را سمت جهانی معدن شرکت های بزرگ علیه جوامع بومی مبارزه برای محافظت از زمین های خود را و آب.

روشن ترین نشانه ای به تاريخ: انتصاب Juan José Cabrera آلونسو سابق اجرایی از یک بحث نقره معدن را به عنوان ویژه وزیر به معاون رئیس جمهور است.

Cabrera شد مدیر کل پان امریکن سیلور شرکت گواتمالا شرکت تابعه Minera سن رافائل مارس تا 2019. او همچنین مسئول که مال من بود با خشونت تحمیل شده بر جوامع محلی در 2013-2014, و, با توجه به دولت گواتمالا را در رجیستری عمومی قرارداد و حصول هنوز هم به عنوان نماینده حقوقی امروز.

عملیات استخراج از معادن در Escobal شده اند به حالت تعلیق پس از سال 2017 با توجه به گسترده جامعه مخالف و یک دیوان عالی کشور جهت است که به حالت تعلیق در معدن مجوز بیش از عدم مشورت با تحت تاثیر قرار Xinka مردم بومی. گواتمالا بالاترین دادگاه را تایید کرد که تعلیق در سپتامبر 2018 و دستور دولت گواتمالا به مشورت با Xinka قبل از عملیات می تواند از سر گرفت.

در طول مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور Giammettei وعده داده شده برای بازگرداندن اعتماد به نفس در سرمایه گذاری آب و هوا برای فراملی شرکت های استخراج معدن در عرض 90 روز اول از خود دولت است. Cabrera از, جدید, دنج موقعیت در دولت گواتمالا را افزایش می دهد نگرانی های جدی در مورد نفوذ او ممکن است قادر به اعمال از طرف شرکت برای دریافت Escobal معدن را به بالا و در حال اجرا است.

“در حال حاضر پان آمریکن نقره ای دارای یک اپراتور در داخل برای حفاظت از منافع خود” گفت: Quelvin جیمنز وکیل برای Xinka مجلس است که Xinka خود را. “دولت در حال حاضر تلاش برای حذف Xinka نمایندگان و Xinka مجلس از فرآیند مشاوره. این ملاقات به ما می گوید که ما باید انتظار داشته باشیم که دولت به ادامه نقض حقوق ما است.”

در حالی که مدیر کل Escobal, Cabrera از نزدیک با دولت برای به دست آوردن بهره برداری مجوز برای این معدن در سال 2013. این اتفاق در زمانی که جوامع محلی و شهرداری ها در مورد برگزاری خود را در همه پرسی که در آن ده ها هزار نفر رای دادند و در برابر هر معدن در خاک خود و در زمانی که بیش از 200 شکایات واصل شد در برابر تصویب مجوز بهره برداری بیش از پتانسیل های زیست محیطی و سلامت مضرات.

وزارت انرژی و معادن را رد کرد و این شکایت بدون در نظر گرفتن ساعت قبل از تصویب این معدن مجوز. در هفته ها و ماه های بعد غیر مسلح معترضان به ضرب گلوله کشته شد و مجروح معدن امنیتی که منجر به طرح دعوی در دادگاه مدنی علیه این شرکت در کانادا, نظامی در مناطق اطراف معدن و متعدد بومی و زیست محیطی رهبران بودند به جرم تهدید و حتی کشته شدند.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

Cabrera انتصاب می آید در حال حاضر زمان حاضر است. دولت به رهبری مشورت با تحت تاثیر قرار Xinka مردم متوقف شده است از ماه نوامبر 2018 زمانی که Xinka بومی مقامات اول تقبیح نقض تشریفات و تبعیض است. این Xinka مجلس ثبت شده است بیش از یک دوجین شکایت در مورد این تخلفات در موارد متعدد از و هنوز برای دریافت پاسخ مناسب از مقامات. گواتمالا حقوق بشر بازرس موظف توسط دادگاه قانون اساسی به عنوان ناظر برای مشاوره به تازگی حمایت خود را از شکایت.

رئیس جمهور Giammattei در حال حاضر اعلام حکومت نظامی در دو شهرداری مخالف به استخراج منابع. او همچنین وعده داده شده به سریع-آهنگ بسیار بحث برانگیز قانون برای تنظیم فرآیند مشاوره. در حالی که مطمئن شوید که به اعتراض بسیاری از ترس این نوع مقررات را تضعیف می کند در دراز مدت در تلاش برای تعیین سرنوشت خود از طریق یک روند بی معنی کاغذ-هل دادن.

برای حمایت از تلاش ها در گواتمالا به توقف تلاش دولت برای نقض Xinka حقوق با راه اندازی مجدد مخرب Escobal معدن بین المللی ” توصیف کرده اند راه اندازی یک درخواست درایو.

پان آمریکن نقره ای است که در کانادا است که به وضوح احساس فشار. در پاسخ به نسخه قبلی این وبلاگ منتشر شده توسط سنگر و استحکامات یک شرکت رسمی تأکید کرد که خوان خوزه Cabrera آلونسو دیگر با این نسخهها کار برای شرکت های فرعی خود Minera سن رافائل.

این واقعیت است که Cabrera پا را از نقش خود به عنوان مدیر کل در مارس 2019 است نه در اختلاف است. با توجه به گواتمالا عمومی رجیستری Cabrera همچنان به عنوان شرکت نماینده حقوقی موثر از طریق آوریل 2 سال 2020 است. اگر پان آمریکن نقره دیگر رسمی روابط Cabrera این موضوع باید در رجیستری. این یک نمونه از عدم شفافیت و دسترسی به اطلاعات معدن-جوامع نهفته در گواتمالا هر روز.

حتی اگر Cabrera دیگر رسمی روابط به شرکت تغییر نمی کند او رابطه بلند مدت بین شرکت تماما متعلق به شرکت تابعه.

پان آمریکن نقره دوستانه گوش در بالاترین سطح از گواتمالا دولت است. Xinka جوامع نیست.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر