نجات جهانی برنامه ای برای جلوگیری از انقراض ‘ناامید کننده ضعیف و ناکافی’

به عنوان جهانی دولت ها جمع آوری و در یک کنفرانس در رم روز شنبه برای پیشبرد یک چارچوب برای حفاظت از سیاره تنوع زیستی, محیط زیست و حامیان حقوق بشر هشدار داد که متن پیش نویس که پدید آمده از جلسات تا کنون است “ناامید کننده ضعیف و ناکافی است.”

پیش نویس سند برای “زندگی در هماهنگی با طبیعت” برای اولین بار پرده برداری کرد در ماه ژانویه در نظر گرفته شده در فوریه. 24-29 نشست گروه کاری در پست-2020 جهانی تنوع زیستی چارچوب است. آن را به شکل پایه ای برای یک سال 10 استراتژی و جایگزین “اهداف Aichi” که منقضی خواهد شد این سال است.

این جلسه خواستار افزایش نگرانی در سراسر جهان در مورد بحران زیست محیطی با تحقیقات اخیر هشدار بحران آب و هوا می تواند پاک کردن 30 درصد از جهان را گونه های گیاهی و حیوانی توسط 2070 حوادث مانند اخیر استرالیا آتش سوزی مصرف ویرانگر تلفات در حیات وحش و اکوسیستم و شواهد بیشتری است که فعالیت های انسانی در حال رانندگی طبیعت نسبت به سقوط.

خبرگزاری فرانسه گزارش روز دوشنبه:

12-صفحه سند است که با تمرکز بر اهداف به ملاقات کرد در اواسط قرن و پیش بینی سهام-را در سال 2030 باید به تصویب رسید در COP15 اجلاس تنوع زیستی در ماه اکتبر. […]

مذاکره کنندگان در رم در حال تمرکز بر روی راه هایی برای کاهش تهدیدات تنوع زیستی از جمله رسما حفاظت از حداقل 30 درصد از زمین و مناطق دریایی و 50 درصد کاهش در آلودگی از کود. آن را نیز خواستار تنظیم سختگیرانه تر بر روی پلاستیک آلودگی و اذعان نقشی که حفاظت از طبیعت می تواند در نبرد علیه تغییر آب و هوا.

با توجه به Nele Mariën جنگل ها و تنوع زیستی هماهنگ کننده در, دوستان, زمین, بین المللی (FOEI) سند برگ بسیار به دلخواه.

“پیش نویس فعلی طرح ناامید کننده ضعیف و ناکافی است. آن را نمی خواهد جلوگیری از ششمین انقراض و یا ساخت یک عادلانه تر و امن تر آینده,” او گفت:.

Mariën گروه می بیند تعدادی از مشکلات با این طرح از جمله که در آن حتی ضعیف تر به اهداف از غیر الزام آور اهداف دولت در سال 2010. به طور خاص می گوید FOEI پیش نویس:

  • نتواند به آدرس ریشه علل سقوط طبیعت—بیش-از مصرف منابع توسط کشورهای ثروتمند و صنعتی و کشاورزی و یک سیستم اقتصادی است که همواره تخریب بیشتر و بیشتر نابرابری. این نیاز به یک فقط انتقال همه جا با تعهد برای سرمایه گذاری از کشورهای ثروتمند به جهان جنوب است.
  • فاقد الزام مکانیزم برای اجرای یک برنامه توافق. اصلی شکست طرح های موجود این بود که دولت عمدتا نادیده گرفته و آن را بدون عواقب.
  • معرفی ضعیف تر از اهداف موجود در برنامه است.
  • آیا برنامه ای برای توقف آسیب رساندن به شیوه های مانند معدن محصولات کالا و یا آفت کش ها استفاده کنید.
  • اجازه می دهد تا برای طبیعت نابود شود تا زمانی که آن را در جای دیگر ذخیره شده—که منجر به شرکت های قرار دادن قیمت در طبیعت و جبران خسارت با پرداخت به آن را ذخیره کنید در جای دیگر. این به ناچار منجر به یک بازار مالی در صرفه جویی و از بین بردن تنوع زیستی و نادیده حیاتی نقش مردم بومی و جوامع محلی در دفاع از اکوسیستم.
  • نتواند برای قرار دادن جوامع و به خصوص مردم بومی—در قلب حفاظت از طبیعت. نیز, اشاره, عدالت, سهام و کاهش فقر از دست رفته به عنوان هر گونه تعهد برای کشورهای ثروتمند به ارائه منابع برای حمایت از جهان جنوب است.

“زمان تقریبا اجرا کنید. ما نیاز فوری به طرح نجات بشریت و این است آن” گفت: فریدریش Wulf بین المللی طبیعت مبارز در دوستان زمین اروپا است.

رفته به ادامه مطالب

شرکت های بزرگ رسانه ای قرار می دهد منافع 1% جلوتر از همه ما است. که اشتباه است. ما ماموریت ؟ برای اطلاع رسانی. برای الهام بخشیدن به. به آتش تغییر جهت منافع مشترک.

اگر شما بر این باورند که بقای رسانه های مستقل حیاتی برای سالم دموکراسی لطفا گام به جلو با کمک مالی به سازمان های غیر انتفاعی رویاهای مشترک امروز:

حقوق بشر سازمان جنگل مردم برنامه همچنین ابراز نگرانی با سند و مشخص شده کسانی که مسائل دوشنبه در توییتر موضوع:.

بهبود چارچوب برای جلوگیری از انقراض جمعی با توجه FOEI و گروه های دیگر که به صورت CBD داد می تواند جعلی. چنین برنامه ای را داشته باشید:

  • یک رویکرد مبتنی بر حقوق کامل و برابر برای مشارکت مردم بومی و جوامع محلی جهانی سهام و تامین مالی است.
  • جریان اصلی از تنوع زیستی در سراسر “کل دولت” در سطح ملی.
  • مسئوليت انطباق و اجرای اقدامات
  • ترویج کشاورزی اکولوژیک (اگرواکولوژی) و جامعه مبتنی بر راه حل های یکپارچه مناسب حفاظت از برنامه های.

انجمن حمایت از گروه ها و هشدارهای آمده یک هفته پس از نزدیک به دو دوجین سابق وزرای خارجه از کشورهای مختلف خواست جهانی مذاکره کنندگان از رهبران جهان خواست تا عمل “با قاطعیت” برای جلوگیری از ریزش بیشتر از طبیعت است.

“جهان اخلاقی است ضروری به همکاری در اقدامات قوی برای کاهش و انطباق با زمان تغییر آب و هوا و تنوع زیستی بحران است. اهداف بلند پروازانه برای حفاظت از زمین و اقیانوس اکوسیستم اجزای حیاتی از راه حل” یک بیانیه از دیپلمات ها گفت.

“بشریت نشسته در پرتگاه برگشت ناپذیر از دست دادن تنوع زیستی و بحران آب و هوا که imperils آینده برای ما نوه ها و نسل های آینده” آنها نوشت. “جهان باید با قاطعیت عمل کن و آن را در حال حاضر باید عمل.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>