Feb. 15 (UPI) — گوگل مفتخر 200 تولد suffragist و ضد برده داری فعال Susan B. Anthony با یک دودل جدید در روز شنبه.

متولد سوزان Brownell آنتونی در فوریه. 15, 1820 در غرب, Mass., به یک لرزنده خانواده او مطرح شد به اعتقاد به برابری همه انسان ها از هر یک باور است که الهام بخش او در طول زندگی خود.

در این سال همچنین سالگرد 100 از حق رأی زنان در ایالات متحده و آنتونی شناخته شده است به عنوان “یک ملت مهم ترین آمار و ارقام از حق رای زنان جنبش” گوگل گفت: در آن ادای احترام.

19 متمم قانون اساسی ایالات متحده تضمین زنان حق رای تصویب شد Aug. 18, 1920 توسط تنسی دادن آن از آن حمایت مورد نیاز آن را یک قانون است. آن را شامل نمی شود زنان که حق رای شدند امن از طریق قانون حق رای سال 1965 و “زبان اقلیت” که حقوق امن شد در اصلاحیه یک دهه بعد.

مردان سیاه و سفید بودند تضمین حق رای را از طریق 15 متمم در سال 1870 اما این حق گرفته شد دور از طریق ایالت های جنوبی’ تبعیض آمیز Jim Crow قوانین تا VRA از سال 1965 به تصویب رسید.

تقریبا 50 سال قبل از 19 متمم قانون اساسی تصویب شد, آنتونی سرپیچی از قانون در زمان مصاحبه او رای اول در روچستر, n. y. که برای او جریمه 100 دلار حدود 2100 $امروز, نقشه کشی ملی توجه است.

“من هرگز پرداخت یک دلار خود را ناعادلانه مجازات” آنتونی گفت: در مورد خوب که او هرگز پرداخت می شود.

آنتونی نیز فعال آمریکایی ضد برده داری جامعه و کمک به فرار بردگان از طریق راه آهن زیرزمینی.

پدر او معرفی او به اطناب فردریک داگلاس و ویلیام لوید گاریسون که “اولین مشتعل شور و شوق او را برای تغییر اجتماعی” گوگل اشاره کرد.

او از نزدیک با الیزابت کدی استانتون برای حقوق زنان بیش از 50 سال است. در میان دستاوردهای خود بودند co-founding آمریکایی حقوق برابر انجمن تبدیل شدن به سردبیران انجمن روزنامه انقلابو تشکیل دولت ملی زن حق رای انجمن.

آنتونی شد اولین بار در تاریخ به تصویر کشیده شده در ایالات متحده زمانی که وزارت خزانه داری ایالات متحده مفتخر میراث او در سال 1979 با قرار دادن تصویر او را در دلار سکه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im