امواج گرانشی می تواند به دانشمندان کمک کند مطالعه نوترون ستاره

مارس 21 (UPI) — امواج گرانشی را می توان استخراج اطلاعات در مورد ساختار و ترکیب neutron stars, با توجه به مطالعه پنج شنبه منتشر شده در مجله Nature Communications.

گرانشی-موج محققان در دانشگاه بیرمنگام در بر داشت نوسانات تولید شده در داخل ستارگان هسته تشخیص داده می شود در موج گرانشی سیگنال های تولید شده توسط جفت ستاره نوترونی.

زمانی که دو ستاره نوترونی در دیدار با آنها می تواند به شکل دودویی جفت. نیروهای جزر و مدی تولید شده توسط جفت شدن آنها باعث نوترونی ستاره های فوق العاده متراکم فرو هسته ستاره غول پیکر به ارتعاش.

هر نوترون ستاره نوسان در فرکانس های منحصر به فرد. مطالعه این فرکانس می تواند عملکرد بینش به ساختار و ترکیب متراکم توپ از نوترون.

در مدل سازی تلاش های دانشمندان متوجه شد این نوسانات را می توان پنهان در سیگنال موج گرانشی باینری تولید شده توسط neutron star systems.

“به عنوان دو ستاره مارپیچی در اطراف هر یک از دیگر اشکال خود را تبدیل به تحریف توسط نیروی گرانشی اعمال شده توسط خود را به همراه” منجر نویسنده مطالعه گراینت Pratten دانشمند در دانشگاه بیرمنگام موج گرانشی موسسه گفت: در انتشار اخبار. “این بیشتر و بیشتر می شود و تلفظ و برگ منحصر به فرد اثر در سیگنال موج گرانشی.”

“جزر و مد نیروهای اقدام در نوترونی ستاره تحریک ارتعاشات داخل ستاره به ما بینش به ساختار داخلی” Pratten گفت. “با اندازه گیری این نوسانات از گرانشی-موج سیگنال ما می توانیم استخراج اطلاعات مورد اساسی طبیعت و ترکیب این اشیاء مرموز که در غیر این صورت غیر قابل دسترس بود.”

Pratten و همکارانش با استفاده از مدل های جدید برای تجزیه و تحلیل نوسانات در اولین گرانشی-موج سیگنال مشاهده شده توسط ستاره شناسان تولید شده توسط یک دوتایی ستاره نوترونی ادغام به نام GW170817.

“تقریبا سه سال پس از اولین گرانشی امواج از یک دوتایی ستاره نوترونی مشاهده شد ما هنوز در حال پیدا کردن راه های جدید برای استخراج اطلاعات بیشتر در مورد آنها را از سیگنال” گفت: مطالعه همکاری نویسنده پاتریشیا اشمیت. “بیشتر اطلاعات ما می تواند جمع آوری های در حال توسعه بیشتر از همیشه پیچیده مدلهای نظری نزدیک ما را وادار به افشای ماهیت واقعی نوترون ستاره.”

ستاره شناسان انتظار می رود نسل بعدی رصدخانه موج گرانشی به تصویر هزاران دوتایی ستاره نوترونی در سیستم های بی سابقه ای از جزئیات. بیشتر مشاهدات دقیق کمک خواهد کرد که دانشمندان با استفاده از مدل های جدید برای به دست آوردن بینش به آرایش و تکامل نوترون ستاره.

“اطلاعات اولیه این رویداد محدود بود به عنوان وجود دارد کاملا بسیاری از سر و صدای پس زمینه ساخته شده است که سیگنال دشوار است برای منزوی” گفت: Pratten. “با پیچیده تر ابزار ما می توانیم اندازه گیری فرکانس این نوسانات بسیار دقیق تر و این باید شروع به عملکرد برخی واقعا جالب بینش.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im