واشنگتن – در پاسخ به ده ها تن از بازداشت بومی زمین مدافعان و همبستگی معترضان ساخته شده توسط RCMP و اجرای قانون دیگر سازمانهای امروز و در هفته گذشته, صلح سبز, کانادا, مدیر اجرایی, کریستی فرگوسن گفت:

“در طول پنج روز گذشته دیده ایم مردم از تمام جنبه های زندگی را به خیابان محاصره بنادر اشغال ساختمان های دولتی و حتی قطع خدمات راه آهن در سراسر کشور در همبستگی با مرطوب’suwet’en افرادی که مجبور به قرار دادن زندگی خود را در خط در تلاش برای محافظت از قلمرو خود و حقوق خود است.

“مردم در سراسر کانادا در حال مختل شود چه B. C. انجمن آزادی های مدنی و اتحادیه های قبل از میلاد سران هند, به نام گسترش و غیر منطقی قدرت های RCMP که جرم زمین مدافعان انکار مردمان بومی دسترسی به خاک خود و محدود کردن آزادی رسانه ها به سند دوجانبه ، صلیب-کانادا تظاهرات در همبستگی با مرطوب’suwet’en کمک کرده اند را به نگه داشتن توجه ملی در بی عدالتی اتفاق می افتد در خاک خود است. این نوع از نقش حیاتی که در تظاهرات مسالمت آمیز بازی های برگزار شده است در طول تاریخ در تحمل شهادت و فشار بر سیاستمداران به انجام آنچه درست است نه آنچه مناسب است.

“به عنوان B. C. برتر جان هرگن آماده برای باز کردن یک جلسه جدید این مجلس با سخنرانی از تاج و تخت, و به عنوان نخست وزیر ترودو مبارزات در خارج از کشور برای یک کرسی در شورای امنیت سازمان ملل متحد, ما می خواهم به یاد آنها را از وظایف خود را به تضمین حقوق محیط زیست, آزادی مطبوعات و حق تظاهرات مسالمت آمیز هسته ای اصول هر یک دموکراسی سالم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im