سطوح بالای هورمون های جنسی تستوسترون ممکن است باعث مشکلات سلامتی مختلف در مردان و زنان یک مطالعه جدید نشان می دهد.

در زنان, تستوسترون ممکن است افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در حالی که در مردان را کاهش می دهد که خطر است. اما سطح بالایی از تستوسترون در افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان و سرطان آندومتر در زنان و سرطان پروستات در مردان, محققان گزارش شده است.

“یافته های ما ارائه بینش منحصر به فرد به این بیماری اثرات هورمون تستوسترون. آنها به ویژه با تاکید بر اهمیت توجه به مردان و زنان به طور جداگانه در مطالعات همانطور که دیدیم در مقابل اثرات تستوسترون در دیابت” گفت: رهبری محقق کاترین اموزش از دانشگاه اکستر در بریتانیا است.

“احتیاط لازم است با استفاده از نتايج به توجیه استفاده از مکمل تستوسترون تا زمانی که ما می توانیم انجام مطالعات مشابه تستوسترون با سایر بیماری ها به خصوص بیماری های قلبی عروقی” اموزش توضیح داده شده در یک دانشگاه کمبریج انتشار اخبار.

دکتر جوئل Zonszein یک استاد بازنشسته پزشکی در کالج پزشکی آلبرت اینشتین در نیویورک گفت: وجود یک “نقطه شیرین” از نرمال برای مردان و زنان است. “بیش از حد خوب نیست و بیش از حد کمی نیز بد,” او توضیح داد.

“مکمل تستوسترون به طور گسترده ای مورد استفاده در هر دو مردان و زنان با مقادیر طبیعی بدون شواهد خوبی از بهره مند شوند. جایگزینی با تستوسترون در واقعا افراد دچار کمبود است و چیز دیگری گفت:” Zonszein که هیچ نقشی در مطالعه است.

برای مطالعه محققان بریتانیایی جمع آوری اطلاعات ژنتیکی بیش از 425,000 مردان و زنان ذکر شده در انگلستان Biobank. محققان بیش از 2500 تغییرات ژنتیکی مرتبط با سطوح تستوسترون و پروتئین متصل است که آن-هورمون های جنسی-گلوبولین اتصال.

محققان با بررسی نتایج خود را با تجزیه و تحلیل از دیگر مطالعات مربوطه و با استفاده از یک روش تصادفی برای دیدن اگر ارتباط بین تستوسترون و بیماری علی.

در سطح بالایی از تستوسترون گره خورده بود به 37 درصد افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و 51 درصد افزایش خطر ابتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک.

در مردان بالا بودن سطح تستوسترون در ارتباط بود به 14 درصد کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 يافتهها نشان داد.

“این یافته ها در مردان است که بالاتر تستوسترون دارای اثر حفاظتی و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 است و اخبار به من” Zonszein گفت. “این نیاز به نشان داده شده توسط دیگر مطالعات و مکانیزم آن باید به روشنی مشخص شود.”

دکتر Minisha Sood, یک متخصص غدد در Lenox Hill بیمارستان در شهر نیویورک گفت که تستوسترون ممکن است به عنوان محافظ در زنان به دلیل آن را تبدیل به استرادیول است که مربوط به خطر ابتلا به سرطان پستان است.

“سطح بالایی از تستوسترون در زنان نیز نشان داده شده است برای افزایش چربی احشایی است که مربوط به اجزای سندرم متابولیک” Sood گفت.

که مردان با تستوسترون بالا در کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 است که به احتمال زیاد مربوط به داشتن توده عضلانی بیشتر که باعث بهبود حساسیت به انسولین و کاهش احتمال دیابت نوع 2, او گفت:.

اما Sood نیست یک فن از مردان با استفاده از مکمل تستوسترون برای دفع دیابت است.

“تستوسترون درمانی همراه با خطرات بالقوه از جمله بالا گلبول قرمز خون و نرخ های بالاتر از درجه بالا سرطان پروستات اگر در حال حاضر مستعد به سرطان پروستات,” او گفت:.

مردان چاق و یا کسانی که مبتلا به دیابت نوع 2 خواهد سود بیشتری از تغییرات در شیوه زندگی برای بهبود سطح تستوسترون یعنی از دست دادن وزن رژیم غذایی سالم و ورزش است.

“این روش ترجیح داده است که جمعیت بیش از جایگزینی با تستوسترون در هر زمان ممکن است” Sood گفت.

این گزارش منتشر شد Feb. 10 در مجله Nature Medicine.

اطلاعات بیشتر

دانشکده پزشکی هاروارد در تستوسترون.

کپی رایت 2020 سلامت. تمام حقوق محفوظ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im