تاریخی و آب و هوا مورد مسئولیت در کلرادو در برابر اکسون و Suncor به اقدام دولت در دادگاه

واشنگتن – امروز دادگاه استیناف ایالات متحده دهم مدار حکم داد که یک مورد راه اندازی توسط Boulder County, San Miguel County, و شهر بولدر در ادامه در دولت به جای دادگاه فدرال. مارکو سایمونز مشاور عمومی از EarthRights بین المللی است که به نمایندگی از شهرداری در مورد صدور بیانیه زیر را در پاسخ:

“ما تحسین تصمیم امروز به عنوان یک گام مهم رو به جلو در طرح دعوی در دادگاه در برابر Suncor و اکسون. دادگاه فدرال همواره حکم داد که این آب و هوا موارد تعلق دارند در دادگاه های ایالتی — که باعث می شود حس چون این موارد در مورد مضرات تجربه در سطح محلی است. کلرادو حالت دادگاه در حال حاضر آغاز شده و با توجه به این مورد و امروز حکم بدان معنی است که این مورد را نمی توان منتقل شده به دادگاه فدرال به عنوان شرکت های نفتی ترجیح می دهند.

“کلرادو یکی از سوخت های فسیلی تولید ایالات در ایالات متحده که صنعت نفت و گاز است و صرف میلیون ها دلار و بیش از چند دهه گذشته در لابی و تبلیغات فریبنده به گسترش مخرب آن پیام وجود دارد و برای جلوگیری معنی دار اقدام آب و هوا. این امر منجر به شایع سوخت های فسیلی استخراج متصل است که به آلودگی هوا و افزایش خطر آتش سوزی و خشکسالی و کاهش برف. این شاخص های روشن از تغییر آب و هوا نیز تضعیف سلامت عمومی اقتصاد محلی و ضروری زیرساخت های سیستم مانند جاده ها.

“مشتریان ما مسئولیت داریم که به موکلین خود به آماده شدن برای افزایش هزینه های مرتبط با تغییر آب و هوا. این طرح دعوی در دادگاه مهم است تلاش برای کمک به کاهش بار مالی از بحران آب و هوا در کلرادو جوامع که در حال حاضر باید سرمایه گذاری منابع قابل توجهی را در تمیز کردن سوخت های فسیلی در صنعت ظروف سرباز یا مسافر.

“اما اکسون و Suncor هستند نامتناسب مسئول بحران است که مشتریان ما در حال حاضر چهره. خود را بی پروا رفتار موجب شده است تا بخشی از خسارت است که این جوامع در حال رقیب و آنها باید پاسخگو باشند برای کسانی که خسارت. بولدر شهرستان دادگاه منطقه برگزار شد یک جلسه در این مورد در ژوئن 1, و ما به جلو نگاه به آن در انتظار تصمیم گیری در مورد اینکه آیا این مورد می توانید در ادامه به سمت دادگاه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de