Homebuying استراتژی در عصر فوق العاده کم نرخ وام مسکن

در حال حاضر که ما در قوی فروشندگان بازار خریداران واقعا باید به در بالای بازی خود را برای دریافت آن انجام می شود.

نرخ بهره در پایین تاریخی پیش بینی حتی شیب به 2 است و همچنین سوخت رسانی بیشتر و رقابت شدید برای خانه.

در اینجا برخی از نکات و تکنیک های که شما ممکن است بخواهید به در نظر گرفتن اگر شما در حال هدف این است که برای خرید یک خانه در بازار امروز است.

آماده می شود

باید وام خود را قبل از تصویب نامه در دست و به روز است. اگر شما یک نامه ای است که بیش از یک ماه می توانید آن را به روز رسانی.

فایل اظهارنامه مالیاتی خود را(بازدید کنندگان) به عنوان به زودی به عنوان ممکن است به طوری که آنها در دسترس هستند برای وام دهنده خود را برای بررسی.

نگه داشتن یک تصویر از یک حساب بانکی(s) به روز شده و آماده به ارسال شده خود را با ارائه.

ساخت یک پیشنهاد به خرید یک خانه در یک بازار مثل این بدون قبل از تصویب و اثبات وجوه خود را پرداخت و هزینه بسته کامل غیر استارت و شما را در یک نقطه ضعف.

کامل

برخی از وام دهندگان می تواند ارائه دهد برای دریافت وام خود را از طریق روند اختصاصی است که در یک موقعیت بسیار قوی تر می شود به خصوص زمانی که فروشنده بیش از یک پیشنهاد در نظر بگیرید.

این سطح از تصویب وام معمولا نیاز به بیشتر اسناد و مدارک خود را در بخشی و قرض دهنده حاضر به تلاش برای رفتن به یک مرحله اضافی در صف مقابل. البته وجود خواهد داشت شرایط متصل به تعهد تصویب; طبیعی است و انتظار می رود در این مرحله اولیه.

دقیق تر بررسی صلاحیت خود قدرت مالی توسط وام دهنده می تواند یک فروشنده احساس بهتری در مورد توانایی خود را برای بستن قرارداد و پیشنهاد خود را به ایستادگی کردن در یک شیوه ای مثبت.

توان رقابتی

چیزهایی که شما می توانید پیشنهاد خود را بیشتر رقابتی شامل کوتاه سپردن دوره سپرده اولیه است که به عنوان بزرگ به عنوان امکان پذیر است (این پول است در معرض خطر نیست مگر اینکه و تا زمانی که شما انصراف از خرید شما پس از حذف تمام احتمالات) سخاوتمندانه تعداد روز برای فروشنده به تخلیه خانه و نه درخواست برای چیزهایی مانند واشر و خشک کن و یخچال و فریزر مگر اینکه فروشندگان در حال ارائه آنها را به عنوان بخشی از فروش می باشد.

آن را آسان به می گویند بله

این یک تذکر به همه شما عوامل خارج وجود دارد. را در زمان تماس با عامل لیست. حرفه ای و دوستانه با آنها.

  • درخواست اولویت خود را برای عنوان و سپردن ارائه دهندگان.
  • بپرسید اگر فروشندگان خواهد بود علاقه مند در سریع سپردن و یا اگر آنها نیاز به زمان بیشتری برای آماده به حرکت می کند.
  • بپرسید اگر آنها هر گونه مبلمان آنها می خواهم به خلاص شدن از شر.
  • بپرسید اگر وجود دارد در حال حاضر ارائه می دهد و اگر هر یک از آنها بیش از لیست قیمت می باشد.

اضافه کردن تمام اطلاعات شما می توانید اینسو انسو جمع کردن خود را به خریداران ارائه دهد.

ارائه تهاجمی قیمت

نظر به ارائه کمی بیش از, لیست قیمت, اگر آن را در زمان نمایشگاه-ارزش بازار است. آن را به شما هزینه بادام زمینی در مقایسه با تاثیر آن را بر فروشنده و ممکن است ارزش آن را به خانه.

لسلی سارجنت Eskildsen است یک عامل با ملک یک گروه. او را می توان در 949-678-3373 یا [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de