يک جفت دموکرات برتر در مجلس آمريکا روز جمعه خواستار آن شدند که دفتر بازرس کل وزارت امور خارجه آمريکا بلافاصله تحقيقاتی را در مورد تصميم مايک پمپئو وزير امور خارجه برای ايراد سخنرانی به کنوانسيون ملی جمهوريخواهان در هفته گذشته از پشت بام در بيت المقدس در حالی که در سفر رسمی در آنجا بود، آغاز کند.

“تصميم وزير پمپئو براي اين سخنراني… پیامی می فرستد که قوانین و استانداردهای حاکم بر اکثر کارمندان بخش در مورد منصوب ارشد سیاسی بخش اعمال نمی شود.”
ريپس اليوت انگل و نيتا لوي

حتی قبل از اینکه آدرس از پیش سفارش داده شده پمپئو در شب دوم RNC پخش شود، انتخاب دبیر انتقادات گسترده ای را به خود جلب کرد. فعالان، مقامات دولت اوباما، قانونگزاران دموکرات و دیگر مفسران این اقدام را «بی سابقه و اشتباه» محکوم کردند، پمپئو را متهم کردند که «از یهودیت به عنوان یک طرفدار سیاسی استفاده می کند» و پیشنهاد کردند که شیرین کاری او می تواند قانون هچ را نقض کند که کارمندان فدرال را از شرکت در برخی فعالیت های سیاسی محدود می کند.

در نامه ای (pdf) جمعه به دایانا شاو، معاون بازرس کل وزارت امور خارجه، رپس الیوت انگل (D-N.Y.) و نیتا لووی (D-N.Y.) نوشتند که “به نظر می رسد تصمیم وزیر پومپئو برای انجام این سخنرانی، ممنوعیت های دیرینه مشارکت کارمندان بخش در فعالیت های سیاسی را نقض کرده است و پیامی می فرستد که قوانین و استانداردهای حاکم بر اکثر کارمندان بخش در مورد منصوب ارشد سیاسی این بخش اعمال نمی شود.”

قانونگزاران به کابلی (pdf) اشاره کردند که پمپئو در ماه ژوئیه برای کارمندان ایالتی فرستاد و بر اهمیت پایبند بودن به قانون هچ و تمام سیاست های دپارتمان در مورد فعالیت های سیاسی تأکید کرد. آن ها همچنین به یک یادداشت دسامبر ۲۰۱۹ (pdf) از دفتر مشاور حقوقی این بخش اشاره کردند که جزئیات محدودیت های جاری در فعالیت های سیاسی برای تمام منصوبان ریاست جمهوری و سیاسی را مفصل می کرد.

همان طور که دموکرات های مجلس نمایندگان در نامه خود برجسته کردند، یادداشت سال ۲۰۱۹ در بخشی از آن می گوید که منصوبان ممکن است «در کنسرت با یک نامزد پارتیزانی، حزب سیاسی یا گروه سیاسی پارتیزانی دست به فعالیت سیاسی نکنند.» در این یادداشت آمده است که «منصوبان ریاست جمهوری تأیید شده توسط سنا حتی ممکن است در یک کنوانسیون حزب سیاسی یا رویداد مربوط به کنوانسیون شرکت نکنند» (تأکید اصلی). may not even attend

انگل و لووی که به ترتیب ریاست کمیته های مجلس نمایندگان در امور خارجه و تخصیص بودجه را بر عهده دارند نیز اشاره کردند که پیشینیان پمپئو «مدت هاست که از وزن کردن در مسائل سیاسی داخلی اجتناب کرده اند» زیرا به عنوان دیپلمات ارشد ملت، «مسئول نمایندگی همه آمریکا به بقیه جهان بوده اند، نه منافع تنگ یک رئیس جمهور خاص یا یک حزب سیاسی واحد.»

این زوج در ادامه نسبت به «استفاده پمپئو از پول مالیات دهندگان در ارتباط با سخنرانی» ابراز نگرانی کردند و نوشتند که «دبیر در اسرائیل نبود اگر مالیات دهندگان آمریکایی بودجه سفر، جزئیات امنیتی او و محل اقامت او را تأمین نمی کردند. به نظر می رسد یک نتیجه گیری منطقی است که حداقل برخی از منابع وزارت امور خارجه برای تسهیل سخنرانی وزیر پمپئو، در نقض احتمالی قانون، مقررات مربوطه، و / یا راهنمایی وزارت امور خارجه استفاده می شد.”

وزیر پمپئو “کاملا خود را در معرض خطر نقض مدنی یا جنایی از قانون هچ قرار داده است، و ما نیاز به دانستن کمی بیشتر در مورد چقدر او را به ‘ظرفیت شخصی خود را’ برای سخنرانی خود را به نمایش گذاشته شد،” @AREvers ما به ABC نیوز گفت. https://t.co/noyxLoj41T

— نظارت آمریکا (@weareoversight) سپتامبر 3, 2020

وزارت امور خارجه پیش از سخنرانی در بیانیه ای اعلام کرد که «پومپئو وزیر امور خارجه در ظرفیت شخصی خود به این کنوانسیون رسیدگی خواهد کرد. از هیچ منابع وزارت امور خارجه استفاده نخواهد شد. کارکنان در تهیه این اظهارات یا ترتیبات حضور وزیر پمپئو دخالتی ندارد. وزارت امور خارجه در رابطه با این ظاهر هیچ هزینه ای را تحمل نخواهد کرد.»

پمپئو، نماینده سابق کنگره GOP از کانزاس که پیش از این در زمان رئیس جمهور دونالد ترامپ به عنوان مدیر سیا خدمت می کرد، بارها با انعکاس بیانیه بخش فدرالی که در حال حاضر اداره می کند و ادعا می کند که این اقدام مورد بررسی و تأیید وکلا قرار گرفته است، از تصمیم خود دفاع کرده است.

پمپئو در پاسخ به سوالی در مورد سخنرانی و پیامی که در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه برای کارمندان ارسال کرد، گفت: “تنها چیزی که می توانم در نقش وزیر امور خارجه ام بگویم—من این کار را در ظرفیت شخصی ام انجام دادم. تنها چیزی که من می توانم در نقش من به عنوان وزیر امور خارجه بگویم این است که وزارت امور خارجه این موضوع را بررسی کرد، قانونی بود، و من شخصا احساس کردم مهم است که جهان پیام آنچه را که این دولت به انجام رسانده است بشنود.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im