چگونه به معکوس ما را تکان دهنده پایین شاخص صلح جهانی رتبه بندی

در هفته های اخیر تظاهرات مسالمت آمیز در سراسر آمریکا مواجه شده توسط سرباز گارد ملی در پایتخت کشور و نظامی توسط پلیس در شهرهای مسلح به گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی. در ضمن به شدت مسلح شبه نظامیان گرفته اند و آن را بر خود به مقابله با تظاهرات, دعوت به ذهن تفنگ-toting معترضان که با هجوم میشیگان در کنگره آمریکا در ماه مه به تقاضای پایان دادن به دولت stay-در-خانه سفارش.

آن را نمی کند به عنوان یک شگفتی آمده پس از آن که گزارش اخیر موسسه اقتصاد و صلح تایید است که امریکا یک مکان خطرناک است. سلام به وخامت بود قبل از COVID و کنونی بهداشت نژادی و اقتصادی بحران مرکب قرار داده اند این کشور در معرض خطر بیشتری از ادامه خشونت داخلی.

2020 شاخص صلح جهانی در حال حاضر در آن سال چهاردهم رتبه 163 کشورها و مناطق با توجه به سطح خود را از آرامش. این تعریف صلح “از نظر هماهنگی زمانی و عدم وجود خشونت یا ترس از خشونت… به عنوان منفی صلح است.” تکمیل آن مثبت است صلح که “نگرش نهادها و ساختارها است که ایجاد و حفظ جوامع صلح آمیز.”

برای سال بودجه شده اند به اندازه کافی اختصاص داده شده به بهداشت و درمان ، مسکن ، آموزش و پرورش و دیگر خدمات ضروری به اولویت امنیت ملی و دفاع است که در نهایت فرسایش اعتماد عمومی را در رهبری آمریکا.

این GPI اقدامات صلح در سه حوزه: اجتماعی ایمنی و امنیت مداوم داخلی و بین المللی جنگ و نظامی. برخی از یافته های این سال ها تعجب آور: ایسلند رتبه اول را در آرامش و موقعیت آن را برگزار کرده است از سال 2008 در حالی که افغانستان رتبه بندی حداقل, صلح آمیز کشور در جهان برای سال دوم در یک ردیف.

آنچه ممکن است بحث به برخی از این رتبه بندی از بزرگترین اقتصاد است. ایالات متحده در رتبه 121 در آرامش از 163 کشور برای سال دوم در یک ردیف در آینده پایین تر از چین, بولیوی شیلی و فرانسه که تجربه خشونت در سال گذشته و السالوادور که کمترین تعداد قتل در هر 100 ، 000 نفر است. ما از نظر فرهنگی شبیه همسایه شمالی و کانادا در رتبه 6 مسالمت آمیز ترین کشور در جهان است.

ایالات متحده رتبه بندی نیست بنابراین قابل توجه با توجه به این که هزینه های نظامی حساب برای 15 درصد از تمام ایالات متحده فدرال صرف و بیش از نیمی از بودجه اختیاری. تنها کره شمالی و روسیه و اسرائیل و بالاتر در GPI را “نظامی” رتبه بندی. این گزارش با استفاده از هفت شاخص برای اندازه گیری درجه نظامی یک جامعه از جمله هزینه های نظامی به عنوان یک درصد از تولید ناخالص داخلی و حجم صادرات اسلحه و واردات در هر 100 ، 000 نفر است. هر چند نظامی دامنه را بهبود در سطح جهان در سال گذشته با توجه به کاهش در هزینه های نظامی ایالات متحده و روسیه و آلمان و فرانسه و چین هنوز حساب برای 75 درصد از کل صادرات سلاح در حالی که آمریکا به تنهایی حساب برای 32 درصد است.

این هزینه های دارای سوخت آمریکا در جنگ های بی پایان و پشتیبانی از دولت های خارجی در, وحشیانه, درگیری در خاورمیانه است. این شامل $3.3 میلیارد نظامی در مالی به اسرائیل را به عنوان آن را همچنان به حملات غزه و مشتاقانه برنامه های خود را برای الحاق کرانه باختری و بیش از 100 میلیارد دلار فروش نظامی به عربستان سعودی به عنوان آن منجر به ائتلاف حملات هوایی در یمن که منجر به فاجعه کشته و عوارض.

افغانستان بعد از تریلیون ها در صرف و دو دهه از آمریکا حضور نظامی — طولانی ترین جنگ در تاریخ ایالات متحده — دارای بالاترین تعداد مرگ و میر ناشی از درگیری های داخلی در جهان است.

رفته به ادامه مطالب

غیر انتفاعی و مستقل روزنامه نگاری از رویاهای مشترک نیاز به کمک شما. روزنامه نگاران ما در حال کار سخت تر از همیشه را به شما روزنامه نگاری است که ضروری است برای بقای دموکراسی ما. اما ما نمی توانیم آن را بدون شما. لطفا برای حمایت از ما 2020 اواسط سال مبارزات انتخاباتی امروز:

علاوه بر پوشش داخلی خشونت و نظامی در این سال گزارش شامل مهم بخش جدید: تجزیه و تحلیل اثر COVID-19 صلح در جوامع است. این بخش با استفاده از هشت مثبت صلح ستون که توصیف نهادها و ساختارهای جامعه از جمله “عملکرد خوب دولت” “صدای محیط کسب و کار” و “سطح پایین فساد” برای ارزیابی چگونه به خوبی یک کشور است برخورد با این بیماری همه گیر. این GPI اشاره می کند که “کشور با مثبت قوی صلح بالاتر انعطاف پذیری برای جذب وفق دهند و بازیابی از شوک مانند COVID-19 و متعاقب آن رکود است.”

ایالات متحده ضعف در “عملکرد خوب دولت” و “سطح بالایی از سرمایه انسانی” ستون توضیح دهد که چرا چنین کوچکی از جمعیت مورد آزمایش قرار گرفت در طول هفته اولیه وقوع. به عنوان از آوریل 10 سال 2020 با کمتر از 10000 تست در هر میلیون نفر در ایالات متحده تا به حال تست شده مردم کمتر از سایر کشورهای توسعه یافته از جمله کانادا و استرالیا و نروژ است. لیتوانی, ایتالیا و لتونی نیز تست شده بیش از ایالات متحده قابلیت های شرح داده شده توسط “عملکرد خوب دولت” فعال کردن مقامات به سرعت پیاده سازی و مستند اقدامات برای پهن کردن اپیدمیولوژیک منحنی و “سطح بالایی از سرمایه انسانی” اجازه می دهد تا یک جامعه را به مقاومت در برابر استرس بر سیستم بهداشت و درمان.

این گزارش را در ستون دیگر نیز مفید در توضیح آمریکا را ضعیف و دست زدن به همه گیر و عقب ماندگی امتیاز به نشانه هایی از حتی وخامت بیشتر از آمریکایی صلح در آینده است. ترکیبی از مستند و اقدامات ناکافی نجات منابع مالی برای کسب و کارهای کوچک و تضعیف آمریکا “با صدای محیط کسب و کار” ستون. کمبود شدید تست و تجهیزات حفاظت شخصی در سراسر کشور و به ویژه در میان کم درآمد و سیاه و اسپانیایی محله ای که این ویروس در حال حاضر نامتناسب تاثیر افشای یک سیستم بهداشت و درمان آمریکا را در عملکرد ضعیف در “توزيع عادلانه منابع” ستون.

برای سال بودجه شده اند به اندازه کافی اختصاص داده شده به بهداشت و درمان ، مسکن ، آموزش و پرورش و دیگر خدمات ضروری به اولویت امنیت ملی و دفاع است که در نهایت فرسایش اعتماد عمومی را در رهبری آمریکا. تضعیف هر یک از این ستون ها کمک می کند تا نشان دهد چگونه ما وارد در زمان حاضر از یک سرخوردگی جامعه و ضد نژادپرستانه تظاهرات در شهرستانها در تمام 50 ایالت. ضعف آمریکا بیمارستان های هفته از ناآرامی های مدنی و اقتصاد قرارداد را در معرض چگونه شکننده سیستم که حمایت ایالات متحده واقعا هستند.

کسانی که به نفع سیاست های نظامی اغلب مشخص کردن موقعیت خود را به عنوان به دنبال “صلح از طریق قدرت است.” هنوز GPI گزارش و موفق پاسخ به COVID-19 افشای معیوب منطق پشت این. صلح و امنیت در خانه نمی توان صرفا با طرح ریزی قدرت نظامی در خارج از کشور—و در واقع ایالات متحده اصرار در نظامی جهانی سلطه است به طور فعال به تضعیف هر دو داخلی و بین المللی صلح.

عواقب ناشی از امریکا دیرینه دو حزبی سنت حمایت از افزایش به پنتاگون بودجه در حالی که نادیده گرفتن مهم دیگر بخش های دولت و توابع مرکب مغلوب ساختن پیشی جستن دولت را کاهش نسبت به سلامت و محیط زیست سازمان در حال حاضر ساخته شده آشکار با دولت فعلی فاجعه اداره COVID-19 بحران است.

اگر ما برای جلوگیری از تکرار این فاجعه در آینده آمریکا باید reorient بخش قابل توجهی از آن از بودجه فدرال به دور از هزینه های دفاعی و نسبت به بهداشت عمومی و خدمات اجتماعی برای ساخت بیشتر صلح داخلی و انعطاف پذیری است. رهبران آمریکایی باید تجدید نظر امنیت ملی به مرکز در اطراف رفاه مردم آن به جای پیگیری نظامی تسلط در خارج از کشور.

درست در دراز مدت عواقب COVID-19 صلح در جامعه آمریکا هنوز ناشناخته است. اما اگر آمریکا نمی تواند خود را بهبود دست زدن به ویروس و به سرعت در حال ارزیابی مجدد آن حاکم اولویت های این احتمال وجود دارد که ایالات متحده رتبه بندی به عنوان 121 صلح آمیز ترین کشور در جهان غرق خواهد شد و حتی بیشتر در آینده GPI گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *