ICC تقبیح ‘بی سابقه حملات’ با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت

دادگاه جنایی بین المللی روز پنج شنبه سرزنش مغلوب ساختن پیشی جستن دولت برای سیلی زدن تحریم ها و محدودیت های مسافرتی در کارکنان دادگاه بررسی اتهام جنایات جنگی مرتکب شده توسط ایالات متحده خواستار اقدام “غیر قابل قبول تلاش برای تداخل با حکومت قانون است.”

در بیانیه جدید از لاهه مستقر در بدن پس از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به صدور یک فرمان اجرایی اجازه اقدامات با هدف قرار دادن ICC کارکنان و اعضای خانواده خود را به عنوان به خوبی به عنوان کسی که “به طور مستقیم درگیر در هر گونه تلاش توسط ICC” به بررسی متحده آمریکا یا ایالات متحده آمریکا متحد—به عنوان برگ برنده دولت همچنان به ضربه زدن بیش از تحقیقات به اتهام جنایات جنگی مرتکب شده توسط نیروهای ایالات متحده و دیگران در افغانستان و اتهام جنگ جنایات اسرائیل علیه فلسطینی ها است.

دادگاه به نام مغلوب ساختن پیشی جستن سفارش “آخرین در یک سری از حملات بی سابقه ای در ICC مستقل بین المللی نهاد قضایی و همچنین در اساسنامه رم سیستم بین المللی عدالت کیفری.”

“این حملات را تشکیل می دهند تشدید و غیر قابل قبول تلاش برای تداخل با حاکمیت قانون و دادگاه رسیدگی قضائی” در این بیانیه ادامه داد. “آنها اعلام کرد با اعلام هدف موثر بر اقدامات ICC مقامات در چارچوب دادگاه مستقل و هدف تحقیقات و بی طرفی قضایی.”

“حمله به ICC نیز نشان دهنده یک حمله علیه منافع قربانیان قساوت جنایات برای بسیاری از آنها این دادگاه نشان دهنده آخرین امید برای عدالت” دادگاه اضافه شده است.

حقوق بشر سازمان ملل متحد سخنگوی Rupert Colville روز جمعه بر اهمیت ICC که قادر به کار به صورت رایگان از “تهدید و یا دخالت.”

“قربانیان نقض فاحش حقوق بشر است و نقض جدی قوانین بین المللی بشردوستانه و خانواده های آنها حق دارند برای جبران و حقیقت او گفت:” در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو است.

انتقاد در آمد از E. U. نیز با هلندی وزیر امور خارجه Stef Blok گفت که او “بسیار ناراحت” توسط کاخ سفید حرکت و سیاسی بلوک بالا, دیپلمات, جوزپ Borrell تلقی آن را “بسیار خبر بد.”

مغلوب ساختن پیشی جستن منظور در حال حاضر باعث کر انتقاد شدید گروه های حقوق.

دانیل Balson حمایت مدیر سازمان عفو بین الملل ایالات متحده آمریکا ابراز نگرانی کرد که “مبهم و باز زبان به منظور اجرایی می تواند باز کردن این امکان است که NGO کارگران و فعالان خارجی مقامات دولتی و دیگران کار برای پیشبرد عدالت بین المللی ممکن است پیدا کردن خود را دخیل در این اقدامات انسدادی.”

“ICC به بررسی افراد مسئول برای برخی از جهان های وحشتناک جنایات از جمله کسانی که در میانمار آفریقای مرکزی و دارفور به نام تنها چند. ICC است که یک دادگاه آخرین راه حل آن وجود دارد به ارائه عدالت در موقعیت های که در آن دولت ها مایل و یا قادر به انجام آن است. این دادگاه برای مردم” گفت: Balson. “که برگ برنده دولت است بنابراین متعهد به هدف قرار دادن دادگاه صحبت می کند حجم در مورد آن عدم تعهد به ارائه عدالت به افراد و خانواده ها و جوامع است.”

“مسدود ساختن دارایی ها و ممنوعیت سفر برای ناقضان حقوق بشر و نه کسانی که به دنبال به را ناقض حقوق به عدالت” اضافه شده ریچارد تهاتر بین المللی دادگستری, مدیر دیده بان حقوق بشر. “توسط هدف قرار دادن ICC مغلوب ساختن پیشی جستن دولت همچنان حمله به جهانی حکومت قانون, قرار دادن آمریکا در کنار کسانی که مرتکب و پوشش قبر نقض نمی کسانی که در تعقیب آنها است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de