زنان ایرانی تحت فشار توسط آمریکا COVID-19 و دولت خود

دو سال پیش در 8 مه سال 2018 رئیس جمهور تهمت تولید یک بحران با ایران با خارج از ایران و reimposing وحشیانه تحریم. این مصاحبه با سوسن طهماسبی مدیر FEMENA, یک سازمان است که با پشتیبانی از زنان مدافع حقوق بشر نشان می دهد که چگونه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت “حداکثر فشار کمپین” همراه با گسترش وحشتناک از coronavirus در ایران تحت تاثیر زنان ایران.

Medea: چگونه دولت ایران برای اولین بار مقابله با شیوع کروناویروس و چرا آن را گسترش بسیار سریع ساخت ایران کانون این بیماری همه گیر در میانه ؟

سوسن: فقط می خواهم در اینجا در ایالات متحده مردم در ایران واقعا مبتلا به ناتوانی دولت در عمل به موقع است. هنگامی که این ویروس برای اولین بار در ایران آمار دولت بود و به کندی پاسخ می دهند و نه هشدار در موقع. دولت و مقامات دولتی می خواستم قوی برای راهپیمایی در سالگرد انقلاب, در مارس و انتخابات پارلمانی در ماه مارس پس از آن با تاخیر هشدار عمومی است. ملت شوکه شده بود که ایرانیان ساکن در قم آغاز شده و در حال مرگ به عنوان یک نتیجه از COVID19. عضو پارلمان از شهرستان مذهبی قم سکوت را شکست و با انتقاد از دولت و مقامات دولتی برای عدم هشدار می دهند و اقدام مناسب برای کاهش گسترش ویروس.

Medea: چه شد که منبع اصلی از COVID19 در ایران ؟

سوسن: اعتقاد بر این است که در ابتدا منبع ویروس چینی بود دانشجويان ساکن در شهرستان مذهبی قم اولین کانون virus. اولیه تماس به قرنطینه این شهرستان کرده بودند توسط رهبران مذهبی و اخراج توسط مقامات دولتی. تلاش برای جلوگیری از سفر بین ایران و چین نیز موفق نیست. در واقع در طول چند ماه گذشته آن را تبدیل به شدت روشن است که به دلیل تحریم ها و ویرانگر اقتصادی وضعیت کشور ایران تبدیل شده است و بیش از متکی در چین و به عنوان چنین است در یک موقعیت برای محدود کردن آن رابطه است. حتی نکات در محدود کردن سفر در روز قبل و بعد جزئی انتقادات چگونه چینی به کار گرفته اند از گسترش این ویروس شده اند به سرعت در موقع توجه کرد توسط سفیر چین در ایران با مقامات ایرانی پس گرد در اظهارات.

Medea: چگونه است که این همه گیر همراه با تحریم تحت تاثیر اقتصاد ؟

اوباما تحریم های اجرا شده در سال 2010 بودند ویرانگر برای ایرانیان, چرا که آنها تحریم بانک مرکزی ایران.

قبل از این بیماری همه گیر اقتصاد ایران شده است, ضربه تحریم ها به عنوان به خوبی به عنوان فساد و سوء مدیریت. اوباما تحریم های اجرا شده در سال 2010 بودند ویرانگر برای ایرانیان, چرا که آنها تحریم بانک مرکزی ایران. اساسا این بدان معنی است که ایران می تواند هر گونه معاملات مالی با کشور دیگری آن را نمی تواند نقل و انتقال وجوه و یا دریافت وجوه. در اصل یک ملت است که تحت درمان مانند تروریست ها.

امضا از ایران در سال 2015 ارائه شده برخی از تاخیر از ویرانی از تحریم اما این تحریم ها بودند که هرگز به طور کامل برداشته. اعمال و حتی قوی تر از تحریم با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به عنوان بخشی از آن “حداکثر فشار کمپین” نهفته است فقیر و آسیب پذیر جوامع و حتی بیشتر. سریع افت اقتصادی است که ناشی از این تحریم ها موجب شده است که ایرانیان شده اند فقیرتر و فقیرتر و ارزش پول خود را کاهش یافته است با هر دور از تحریم ها ،

بنابراین برای برخی از زمان در حال حاضر ضعیف و آسیب پذیر جوامع شده اند رنج می برند از رژیم غذایی فقیر و سوء تغذیه و عدم دسترسی به مراقبت های بهداشتی با توجه به محدودیت های مالی و تضعیف سیستم ایمنی بدن خود را. یک سیستم ایمنی قوی است که بحرانی در مبارزه با COVID19. یکی از فعالان من صحبت کرد گفت: چیزی که مرا واقعا شگفت زده. او گفت: “آن را برای من عجیب است که بسیاری از ایرانیان شده است گرفتن بیمار و در حال مرگ از coronavirus چون در آن زمان ویروس آمار ایرانیان در حال حاضر در حال تخلیه در هر جنبه ای از زندگی است.”

Medea: دولت ادعا می کند که تحریم ها با هدف قرار دادن حاکمان ایران نه مردم. چگونه می توانم شما را در پاسخ به آن ؟

سوسن: در حالی که دولت ادعا می کند که تحریم ها با هدف قرار دادن کسانی که در قدرت تحریم واقعا تاثیر مردم عادی به ویژه زنان و کودکان و اقلیت های پناهندگان معلول و بیمار. تحریم ها را تبدیل به یک روش جنگ انکار صرفه جویی در زندگی دارو برای افراد بیمار از بین بردن معیشت و ياوه میلیون ها نفر را به فقر است. این ارز محلی ریال از دست داده است بیش از نیمی از ارزش خود را. بسیاری از کسانی که از دست داده اند اشتغال و یا کسانی که رنج می برد از لحاظ اقتصادی در حال حاضر مشغول به کار در اقتصادی حاشیه. آنها شاغل بودند به عنوان روز کارگران و یا خیابان دستفروشان و یا ارائه دهندگان خدمات. آنها زنان سرپرست خانوار که با وجود دستمزدهای پایین مسئول کل خانواده .

اما طبقه متوسط نیز رنج می برند. دوستان ما که کسب و کار را تا به حال به آنها را خاموش. طبقه متوسط است که فشرده و مستقل بخش کسب و کار است که نابود حالی که غیر قابل توصیف فاسد, گروه های که می تواند فرار از تحریم ها به دلیل اتصال خود را به کسانی که در قدرت رشد ثروتمند و قدرتمند تر است.

رفته به ادامه مطالب

ما بهترین به صندوق پستی خود تحویل.

ما باید صادقانه و تلاش هماهنگ به سوی یک راه حل دیپلماتیک برای بن بست جاری. آخرین چیزی که ما نیاز دیگری است بی معنی جنگ در خاورمیانه است که تجربه جنگ برای چندین دهه است. ما نمی توانیم اجازه می دهد ایران به آینده عراق که در آن ما مداخله منجر به مرگ بسیار و تخریب, افزایش بی ثباتی و خشونت و تروریسم در سراسر منطقه است.

Medea: شما برای شروع یک فمینیست سازمان FEMENA و شما را با کار زنان در ایران شدند. چه وضعیت است که جنبش در حال حاضر ؟

سوسن: در FEMENA ما سعی می کنیم برای بالا بردن دیدگاه های فعالان در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا [خاورمیانه و شمال آفریقا] از جمله ایران است. در ایران زنان شده اند به خصوص صدمه دیده است به عنوان یک نتیجه از رکود اقتصادی است. آن را سخت به جنسيت disaggregated داده است که شغل خود را از دست اما بر اساس گزارش ها از فعالین حقوق زنان برای اولین بار به از دست دادن شغل. در واقع تندروها در دولت با استفاده از مشکلات اقتصادی به عنوان بهانه ای برای فشار به زنان ، آنها اغلب ادعا می کنند که با توجه به ضعیف اقتصادی در وضعیت بهتر است برای مردان شغل دارند و از آنها به رسمیت شناخته شده به عنوان رئیس خانواده. زنان در حال حاضر از لحاظ اقتصادی محروم با واقعیت زندگی در ایران. آنها تبعیض از نظر قانون آنها باید کمی دسترسی به بازار کار. در حال حاضر با این بیماری همه گیر زنان نیز باید به مراقبت از کودکان که ماندن در خانه و مراقبت از اعضای خانواده به عنوان تبدیل شدن آنها به بیمار است. بنابراین بار در زنان فوق العاده بوده است.

من کار کرده اند با جنبش زنان در ایران برای سال. من را دیده اند که چگونه این فاجعه اقتصادی است صدمه دیده توانایی خود را برای سازماندهی, اما ما باید به یاد داشته باشید با این حال که جنبش زنان بسیار پیچیده جنبش با سابقه طولانی خلاقانه برای دفاع از حقوق. بیش از دهه گذشته فعالان حمایت کرده اند برای انواع مسائل: مشارکت زنان در تصمیم گیری نقش خود را در انتخابات به مجلس و یا حتی به اجرا برای رئيس جمهور اصلاح قوانین تبعیض آمیز به منظور اطمینان از قانونی زنان در برابری و پایان دادن به آزار و اذیت جنسی در حوزه عمومی. اما هنگامی که مردم در حالت زنده ماندن آنها از دست دادن علاقه به هل دادن برای حقوق بشر است. مسائل مربوط به حقوق تبدیل به ثانویه. مهم ترین مسائل مربوط به اقتصاد و مردم چگونه خواهد خانواده خود را تغذیه. جنبش زنان نیز برای پاسخگویی به این نیازهای اولیه است و به تغییر تمرکز خود را به ارائه زندگی-صرفه جویی در خدمات به جای حمایت از حقوق.

در طول دوران سخت اقتصادی و زمان درگیری بالقوه که در واقع شرح بخشی بهتر از دهه گذشته دولت تمایل به اتخاذ بیشتر سرکوبگر روش برای آرام کردن مخالفان است. آن را به طور فعال در سرکوب گروه های جامعه مدنی. ما در حال حاضر شاهد افزایش واکنش شدید و فشارهای امنیتی علیه جامعه مدنی از جمله گروه زنان.

تحریم آن را تقریبا غیر ممکن است برای زنان ایران برای تعامل با همتایان خود در سطح بین المللی. در واقع به دلیل ترکیبی از تحریم و سرکوب فعالان داخل کشور تقریبا به طور کامل خارج از گردهمایی بین المللی و حتی بحث.

برای همه این دلایل من فکر می کنم جنبش زنان است و بیشتر جدا شده و امروز از آن است که تا کنون در تمام سال از فعالیت.

Medea: علاوه بر تحریم مغلوب ساختن پیشی جستن دولت گرفته اقدامات نظامی علیه ایران, و ایران در نوع پاسخ داد. چقدر خطرناک است و درگیری بین ایران و آمریکا در حال حاضر ؟

سوسن: مغلوب ساختن پیشی جستن یک طرفه خروج از ایران و اعمال این تحریم های سخت گیرانه باید منجر به یک بن بست خطرناک—تانکر نفت کشف و ضبط هواپیماهای بدون سرنشین سرنگون ما ارسال مطلب نبرد و سربازان به منطقه درگیری در خلیج فارس و حمله به هر یک از دیگران’ در عراق. این وضعیت تا زمان که هر روز در حال حاضر یک حادثه می تواند آتش یک جنگ است که می تواند قورت دادن کل منطقه است. هر دو طرف ادعا می کنند که آنها نمی خواهند جنگ اما تنش آنقدر ضخیم است که جنگ بسیار نتیجه ممکن است.

Medea: آنچه ما باید در آمریکا تماس می شود ؟

سوسن: ما باید صادقانه و تلاش هماهنگ به سوی یک راه حل دیپلماتیک برای بن بست جاری. آخرین چیزی که ما نیاز دیگری است بی معنی جنگ در خاورمیانه است که تجربه جنگ برای چندین دهه است. ما نمی توانیم اجازه می دهد ایران به آینده عراق که در آن ما مداخله منجر به مرگ بسیار و تخریب, افزایش بی ثباتی و خشونت و تروریسم در سراسر منطقه است. از عواقب جنگ عراق همچنان احساس می شود نزدیک به دو دهه بعد. این ایده از تکرار چنین اشتباه بزرگ در حتی یک مقیاس بزرگتر با صفر توجیهی و هیچ برنامه ای برای آنچه که می آیند بعد ترسانده است. است که چرا ما نیاز جدی دیپلماسی و گفتگو به منظور پایان دادن به این بن بست.

به عنوان اولین گام ما باید لغو تحریم ها است که به آن تحمیل شده بر ایران در راستای موافقت نامه های رسیده از طریق ایران است. به آن نیاز دارد برای پایان دادن به آن حداکثر فشار مبارزات انتخاباتی که بیشتر لطمه می زند و مردم ایران است. با هم, ما باید برای ایجاد یک محیط که در آن مردم ایران و رشد و می توانید نگه دارید خود را دولت پاسخگو در طیف وسیعی از مسائل از جمله در مسائل مربوط به حقوق بشر. این فقط اتفاق می افتد در یک فضای صلح.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de