اینجا نشسته بعدی به کامپیوتر من در حال حاضر دو سه paperbound کتاب.

یکی از آنها این است که در ظلم و ستم: بیست درس از قرن بیستمتوسط دانشگاه ییل مورخ تیموتی اسنایدر.

دیگر فیلمنامه از فیلم Jojo خرگوشنوشته و کارگردانی شده توسط Taika Waititi و بر اساس رمان Caging آسمانتوسط کریستین Leunens.

در ابتدا این دو باریک حجم ممکن به نظر می رسد عجیب و غریب ترکیبی. اما یک هشدار از تجاوز دیکتاتوری نوشته شده توسط دانشگاهی دیگر “ضد نفرت طنز” است که در آن آدولف هیتلر است خیالی رفیق از Jojo Betzler یک ده سال که کمی اختصاص داده نازی.

بنابراین شاید نه خیلی عجیب و غریب ترکیبی پس از همه, به خصوص در نور از هر آمریکایی روز بیشتر نزول به ضد دموکراتیک جنون. چرا که به عنوان تیموتی اگان از نیویورک تایمز نوشت: ماه گذشته “مغلوب ساختن پیشی جستن در انتخابات ریاست جمهوری نشان داده است که چگونه بسیاری از به ظاهر خوب مردم هیچ چیز انجام خواهد شد و چه بد که با توجه به مهار آزاد در بالا trickles.”

یک کپی از روی ظلم و ستم به من داده شد سه سال پیش زمانی که آن را برای اولین بار منتشر شد. من می دانم که من دیر به حزب اما من فقط بدست اطراف به خواندن آن. کتاب حق است بهترین فروشنده. همانطور که دیگران گفته اند این نوع از کار است که باید انجام شود را با شما در همه جا همراه خود را با جیب کپی از قانون اساسی ایالات متحده.

در همین حال روز یکشنبه جوجو خرگوش برنده جایزه اسکار برای بهترین فیلمنامه اقتباسی و دریافت تعداد زیادی از جوایز دیگر از جمله جایزه از اتحادیه انجمن صنفی نویسندگان آمریکا.

برخی از آنها توسط این ایده از یک کمدی در مورد آخرین روزهای رایش سوم و حتی نمی خواهد آن را ببینید دروغ prejudging شما آنچه در آن است در مورد. درست است ممکن است شما را به فراتر از پنج یا ده دقیقه به درک خود را دیوانه قابل توجه نابغه اما هنگامی که شما وجود دارد شما دیدن این فیلم برای آنچه در آن است – کنجکاو و قوی مخلوط یادآور جوزف هلر Catch-22, Kurt Vonnegut را از کشتارگاه و پنج و گونتر گراس’ قلع درام. این حملات وحشیانه اثرات توتالیتاریسم با شوخ طبعی پوچی و ترحم است.

چند حمله کرده اند این فیلم به عنوان سطحی و حتی پرتاب اتهام یهودی ستیزی. دیگران به انتقاد از آن به صورت دلسوز تصویر برخی از شخصیت ها از جمله جوجو مادر روزی با بازی اسکارلت یوهانسون. اما این شخصیت ها در واقع دلسوز خسته و فرسوده به تکه رو به سرعت در حال نزدیک شدن به سقوط رایش همزمان با بیم و امداد. روزی با این نسخهها کار با مقاومت زیرزمینی و پنهان یک نوجوان زن یهودی در اتاق زیر شیروانی از خانه اش.

جوجو در تعامل با آن زن جوان السا, منبع ضد یهودی اتهامات چرا که در این دوره از کشف السا نجابت و انسانیت او بیان اما پس از آن مجبور به ریختن نفرت کلیشه های سوخته به خود تاثیرپذیر مغز توسط نازی ها در تبلیغات.

“من می خواهم شما را به منظور جلب یک عکس از جایی که یهودیان زندگی می کنند” او می گوید السا. “نمونه کندو; که در آن شما همه خواب غذا خوردن و که در آن ملکه یهودی تخم گذاری می کند.”

که السا موجز پاسخ “شما واقعا ادم سفیه و احمق.”

در mouthing از اين گرايشات و با داشتن هر یک از تمسخر و batted توسط السا که قوی و با نشاط با یک ذهن نور سال جلوتر از جوجو در پوچی از پسر تعصب حملات صفحه اصلی. است که یک پیام در آینده نه یک لحظه بیش از حد به زودی این روز به عنوان نفرت که از قوانین بالا در کشور ما اسپرز جنایات تعصب قومی و قلدری که قافیه خوبی با جنایات گذشته است.

روز پنج شنبه یک تیم از واشنگتن پست گزارش داده است که “پس از مغلوب ساختن پیشی جستن افزایش به ملت بالاترین مقام خود التهاب زبان — اغلب محکوم به عنوان نژادپرست و بیگانه — دارای چشمانداز به مدارس در سراسر امریکا است. بسیاری از قلدر در حال حاضر هدف دیگر کودکان متفاوت از آنها استفاده می شود, با کودکان به عنوان جوان به عنوان 6 تقلید از رئیس جمهور را توهین و بی رحمانه راه او ارائه آنها را.”

سادگی جوجو خرگوش اسکریپت belies عمق آن شوخ طبعی و بینش به جهل خود فریبی و نفرت است که می تواند آلوده یک ملت است. در واقع آن وجوش منظمی با تیموتی اسنایدر هشدار در بر استبداد.

“آمریکایی ها امروز هیچ عاقل تر از اروپایی ها که دیدم دموکراسی عملکرد به نازیسم و یا کمونیسم در قرن بیستم” او می نویسد. “ما یک مزیت است که ما ممکن است یادگیری از تجربه خود را. در حال حاضر زمان مناسبی برای انجام این کار است.”

در 126 سریع صفحات اسنایدر نقل تاریخی عنوان مثال پس از به عنوان مثال زمانی که شهروندان و رهبران دموکراسی شکست خورده توجه به علائم هشدار دهنده به همراه داشت و به قلدر’ خواسته است. یک اشتباه “است و به فرض که حاکمان که به قدرت از طریق نهادهای نمی تواند تغییر و یا از بین بردن آن بسیار نهاد – حتی زمانی که این دقیقا همان چیزی است که آنها اعلام کرده اند که آنها را انجام خواهد داد.” یکی دیگر: “شما را به ظلم و ستم هنگامی که شما نفی تفاوت بین آنچه شما می خواهید به شنیدن و آنچه که در واقع در این مورد. این چشم پوشی از واقعیت می تواند احساس طبیعی و لذت بخش است, اما نتیجه این است که مرگ خود را به عنوان یک فرد و در نتیجه فروپاشی هر سیستم سیاسی است که بستگی به فردگرایی.”

در میان اسنایدر پیشنهاد رای در دولت و انتخابات محلی است. خواندن کتاب (توصیه های خود را شامل اورول, Camus, هانا آرنت, کتاب مقدس و هری پاتر و یادگاران مرگ). یارانه روزنامه نگاری تحقیقی با پرداخت رسانه ها اشتراک. کمک به سازمان های خیریه و سازمان های حقوق بشر. دریافت گذرنامه و سفر به کشورهای دیگر تعامل و یادگیری است. همین مطابقت نمی ایستادگی کردن: “کسی که به. از آن آسان است به دنبال همراه. این می تواند احساس عجیب و غریب به انجام و یا می گویند چیزی متفاوت است. اما بدون که خبري وجود دارد و نه آزادی. به یاد داشته باشید رزا پارکس. لحظه ای که به شما در تنظیم یک مثال املا از وضعیت موجود شکسته است و دیگران را به دنبال خواهد داشت.”

ما در parlous بار. به یک هفته می گذرد که در آن دادستان کل مراحل سیاسی از وزارت دادگستری و تهمت رزومه خود را عوض عادات با تهدید و تلاش برای گرفتن فرماندار نیویورک به عنوان ما را از فرو رفتن عمیق تر به انتقام رانده استبداد به ارمغان می آورد که غیر قابل تصور نزدیک ایستاده صحبت کردن و هل دادن به عقب اهمیت است. اسنایدر می نویسد: “ما کاهش دفاعی ما محدود تخیل ما و باز کردن راه برای دقیقا این نوع از رژیم گفت ما خودمان هرگز نمی تواند بازگشت.”

آیا نمی شود numbed به ساعتی چکش از بی عدالتی. بدون مخالفت با آن می تواند حتی بدتر به نقطه ای که اسنایدر کاملا نتیجه می گیرد که “به عنوان شجاع به عنوان شما می توانید. اگر هیچ یک از ما آماده است برای مرگ آزادی و سپس همه ما خواهد مرد تحت ظلم و ستم.”

وجود دارد یک لحظه در Jojo خرگوش وقتی جوجو و پیاده روی روزی یک پای چوبه دار. چندین جسد آویزان از آن است.

“آنها چه کردند؟” جوجو می پرسد.

روزی پاسخ: “آنچه که آنها می توانند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im