قاضی توقف اعدام در میان ادعاهای اهل بیت نیست ذهنی مناسب

TERRE HAUTE Ind. — یک قاضی روز چهارشنبه متوقف اعدام یک مرد گفته می شود مبتلا به زوال عقل که تعیین شده بود به مرگ با تزریق مواد کشنده در دولت فدرال دوم اعدام پس از 17 سال وقفه.

Wesley Persian Purkey محکوم از وحشتناک 1998, آدم ربایی و قتل برنامه ریزی شده بود برای اجرای حکم اعدام پنج شنبه در آمریکا زندان در ترر هوت ایندیانا که در آن Daniel Lee Lewis قرار داده بود به مرگ سهشنبه پس از 11 ساعت قانونی مناقصه شکست خورده است.

ایالات متحده منطقه قاضی تانیا Chutkan در واشنگتن دی سی تحمیل دو خورشید در روز شنبه منع اداره فدرال زندانها از حرکت رو به جلو با Purkey اعدام. وزارت دادگستری بلافاصله به دادگاه تجدید نظر در هر دو مورد. جداگانه اقامت موقت شد و در حال حاضر در محل از 7 متحده مدار دادگاه تجدید نظر.

صبح زود حقوقی کشمکش نشان می دهد یک شلیک از دادخواهی خود ادامه خواهد داد و در ساعت جلوتر از Purkey برنامه ریزی شده اجرای شبیه به آنچه اتفاق افتاده است زمانی که دولت اجرا لی, زیر حکم از دیوان عالی کشور است.

لی به جرم کشتن یک آرکانزاس خانواده در 1990s طرح برای ساخت یک سفیده-تنها کشوری بود که برای اولین بار از چهار محکوم مردان برنامه ریزی شده به مرگ در ماه های ژوئیه و اوت با وجود این بیماری همه گیر کوروناویروس مواج در داخل و خارج از زندان است.

Purkey, 68, از لانسینگ, کانزاس خواهد بود دوم اما وکلای او هنوز هم انتظار برای مطبوعات حکم از دیوان عالی کشور در صلاحیت.

“این صلاحیت موضوع این است که بسیار قوی موضوع را در مقاله” رابرت گفت: Dunham, مدیر اجرایی, مجازات اعدام مرکز اطلاعات. “دیوان عالی کشور را متوقف اعدام در مورد این موضوع در گذشته است. حداقل این سوال که آیا Purkey می میرد در حال رفتن به پایین به تاریخ و زمان آخرین دقیقه.”

Chutkan نمی پریشی Purkey صالح است اما گفت که این دادگاه نیاز به ارزیابی این ادعا است. او گفت که در حالی که دولت ممکن است مخالف با Purkey وکلا در مورد صلاحیت هیچ سوال او می خواهم رنج می برند “آسیب های جبران ناپذیر” اگر او را به مرگ قبل از ادعای خود می تواند ارزیابی شود.

لی اعدام جلو رفت و یک روز دیر است. آن برنامه ریزی شده بود بعد از ظهر دوشنبه اما دیوان عالی کشور تنها به چراغ سبز در باریک 5-4 حاکم اوایل روز سه شنبه.

موضوع Purkey سلامت روانی به وجود آمد و در runup به سال 2003 دادگاه و زمانی که پس از حکم هیئت منصفه تا به حال به تصمیم می گیرید که آیا او باید به مرگ قرار داده در قتل 16 ساله جنیفر طولانی در کانزاس سیتی ، دادستان گفت که او مورد تجاوز قرار گرفته و با ضربات چاقو او را تجزیه و او با یک اره برقی سوخته و ریخته خاکستر او را 200 مایل (320 کیلومتر) را در یک سپتیک برکه در کانزاس است. Purkey شد به طور جداگانه محکوم به زندگی در ضرب و شتم مرگ 80 ساله مری اموزش عدل از Kansas City, Kansas.

اما حقوقی پرسش که آیا او ذهنی مناسب برای محاکمه و یا محکوم به مرگ هستند متفاوت از این سوال که آیا او از نظر ذهنی به اندازه کافی در حال حاضر به مرگ قرار داده. Purkey وکلا استدلال می کنند او به وضوح نمی باشد گفت: در سال های اخیر براده او رنج می برد از پیشرفت بیماری آلزایمر.

“او زمانی پذیرش مسئولیت این جنایت قرار داده است که او را در انتظار مرگ” یکی از این وکلا ربکا لاو, گفت:. “اما به عنوان زوال عقل او پیشرفت کرده است او دیگر منطقی درک چرا دولت قصد دارد او را اجرا کند.”

Purkey معتقد است خود را اعدام برنامه ریزی شده است که بخشی از یک توطئه مربوط به خود را وکلای نشین گفت. در دیگر براده آنها توصیف توهم که مردم پاشش سم به اتاق خود و است که فروشندگان مواد مخدر کار گذاشته شده در یک دستگاه در قفسه سینه خود را به معنای کشتن او.

در حالی که مسائل مختلف حقوقی در Purkey مورد شده اند درهم, rehashed و حل و فصل توسط دادگاه بیش از نزدیک به دو دهه موضوع روان, تناسب اندام برای اعدام تنها می توان یک بار در تاریخ تنظیم شده است با توجه به Dunham که می آموزد دانشکده حقوق در دوره های مجازات اعدام است. تاریخ راه اندازی شد تنها در سال گذشته است.

“صلاحیت چیزی است که همیشه در شار” بنابراین قضات تنها می تواند بررسی آن را در هفته یا چند روز قبل از شرکت اعدام, تاریخ, او گفت:.

در نقطه عطفی سال 1986 تصمیم دیوان عالی کشور حکم قانون اساسی ممنوع اجرای کسی که فاقد معقول درک چرا او را در حال اجرا. درگیر آن مورد آلوین فورد بود که محکوم به قتل که سلامت روحی و روانی رو به وخامت گذاشته پشت میله های زندان به نقطه با توجه به وکیل او معتقد بود پاپ.

استانداردهای قانونی که آیا کسی منطقی درک چرا اعدام در حال وقوع است می تواند پیچیده Dunham توضیح داد.

“من می توانم بگویم من ناپلئون” او گفت:. “اما اگر من بگویم که من درک می کنم که ناپلئون به اعدام به جرم و جنایت و اعدام برای آن است که می تواند اجازه می دهد اعدام به پیش بروید.”

Purkey روانی مسائل فراتر از آلزایمر وکلای او گفته اند. آنها می گویند او به موضوع جنسی و روانی, سوء استفاده, به عنوان یک کودک و در 14 بود مبتلا به اسکیزوفرنی, اختلال دو قطبی, افسردگی و روان پریشی.

هفته گذشته سه روانی سازمان بهداشت و درمان خواست آمریکا وکیل ویلیام Barr برای جلوگیری Purkey اعدام و رفت و آمد حکم او به زندگی در زندان بدون امکان آزادی مشروط. اتحاد ملی در بیماری های روانی, سلامت روان, امریکا و درمان مرکز دفاع گفت: اجرای ذهنی بیمار افرادی مانند Purkey “به منزله بی رحمانه و غیر معمول مجازات می کند و comport با ‘در حال تحول استاندارد از نجابت.'”

مادر مقتول نوجوان, Glenda لمانت گفت کانزاس سیتی استار سال گذشته او برنامه ریزی شده برای حضور در Purkey اعدام.

“من نمی خواهم بگویم که من خوشحال هستم” لمانت گفت. “در همان زمان او دیوانه است دیوانه است که سزاوار نیست به نظر من باید تنفس کنه.”

این runup به لی را از اعدام نشان داد که بسیاری هنوز هم می تواند اتفاق می افتد قبل از Purkey برنامه ریزی شده یکی است.

روز دوشنبه ساعت قبل از لی راه اندازی شد به قرار دادن به مرگ در ایالات متحده دادگاه منطقه قاضی قرار داده و اعدام در انتظار بیش از نگرانی از زندانیان محکوم به اعدام در چگونه اعدام شد انجام شود و یک دادگاه تجدید نظر تایید آن قبل از دیوان عالی کشور آن را در اوایل روز سه شنبه.

___

آسوشیتد پرس نویسندگان رکسانا Hegeman در ویچیتا کانزاس و علامت شرمن و کالین طولانی در واشنگتن کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>